10:00

LIVE Simona Halep - Lucie Safarova in optimi la Cincinnati

Simona Halep joaca acum cu Lucie Safarova in optimile de finala ale turneului de la Cincinnati. Meciul este live, in aceasta pagina, pe siteul Onlinesport. ro. continuă pe Online Sport

LIVE Simona Halep - Lucie Safarova in optimi la Cincinnati (azi, 18:00). UPDATE: Adauga declaratia lui Halep inainte de meci

Simona Halep joaca joi seara, de la ora 18:00, cu Lucie Safarova in optmile de finala ale turneului de la Cincinnati, au anuntat joi dimineata organizatorii turneului american. Meciul este live, in aceasta pagina, pe siteul Onlinesport. ro.

LIVE Simona Halep - Lucie Safarova in optimi la Cincinnati (azi, 18:00)

UPDATE WTA Cincinnati: Simona Halep - Lucie Safarova 6-4, 7-5/ Simona o intalneste pe Sarapova in sferturi

Simona Halep s-a calificat pentru al doilea an consecutiv in sferturile turneului Premier 5 de la Cincinnati, dupa ce a invins-o pe Lucie Safarova Cehia, locul 17 WTA si cap de serie numarul 16). A fost 6-4, 7-5 pentru Simona, dupa o partida care a durat o ora si 29 de minute. Sarapova N. 5) a dispus cu 6-4, 7-6 2) de compatrioata sa Anastasia Pavliucenkova si se va duela cu Simona Halep in sferturi.

WTA Cincinnati: Simona Halep - Lucie Safarova 6-4, 7-5/ Halep, in sferturile competitiei

WTA Cincinnati: Simona Halep - Lucie Safarova (18:00)

Simona Halep favorita numarul doi) va lupta pentru un loc in sferturile turneului Premier 5 de la Cincinnati cu Lucie Safarova Cehia, locul 17 WTA si cap de serie numarul 16). Partida se va disputa pe Terenul 3 si va fi LiveText pe HotNews. ro de la ora 18:00.

Simona Halep merge in sferturile de finala pe cimentul de la Cincy

Simona Halep a castigat joi seara meciul din optimile de finala jucat cu Lucie Safarova la Cincinnati. Ea va juca vineri seara sau sambata dimineata in sferturile de finala cu castigatoarea dintre Sharapova si Pavlyuchenkova, un meci pe care il transmitem de la ora 22:00 pe siteul Onlinesport. ro.

Simona Halep o va intalni pe Lucie Safarova in optimi la Cincinnati

Jucatoarea ceha Lucie Safarova, locul 17 WTA si cap de serie numarul 16, a invins-o, miercuri, cu scorul 6-4, 6-2, pe Zarina Dias din Kazahstan, locul 52 WTA, in turul al doilea al turneului Premier 5 de la Cincinnati si va juca impotriva Simonei Halep in faza urmatoare a competitiei. UPDATE Halep a anuntat pe pagina sa de Facebook ca meciul impotriva lui Lucie Safarova are loc de la ora 18. Urmatorul meu meci va fi la 18. 00, ora Romaniei. Ma astept la un meci greu, dar sunt pregatita sa lupt pentru el! Tineti-mi pumnii!.

Simona Halep o intalneste pe Lucie Safarova in optimi la Cincinnati

Jucatoarea ceha Lucie Safarova, locul 17 WTA si cap de serie numarul 16, a invins-o, miercuri, cu scorul 6-4, 6-2, pe Zarina Dias din Kazahstan, locul 52 WTA, in turul al doilea al turneului Premier 5 de la Cincinnati si va juca impotriva Simonei Halep in faza urmatoare a competitiei.

AZI LIVE Simona Halep la Cincinnati, cu Kirsten Flipkens (nu inainte de 3:30 dimineata)

Marti noapte sau mai bine zis miercuri dimineata dupa ora 3:30 corectie: inainte anuntasem 5:30), Simona Halep intra debuteaza la turneul american de la Cincinnati. Amanunte in timp real, live, pe siteul Onlinesport. ro, in aceasta pagina.

actualitate, 10:00