06:00

UPDATE WTA Cincinnati: Simona Halep - Lucie Safarova 6-4, 7-5/ Simona o intalneste pe Sarapova in sferturi

Simona Halep s-a calificat pentru al doilea an consecutiv in sferturile turneului Premier 5 de la Cincinnati, dupa ce a invins-o pe Lucie Safarova Cehia, locul 17 WTA si cap de serie numarul 16). A fost 6-4, 7-5 pentru Simona, dupa o partida care a durat o ora si 29 de minute. Sarapova N. 5) a dispus cu 6-4, 7-6 2) de compatrioata sa Anastasia Pavliucenkova si se va duela cu Simona Halep in sferturi. continuă pe Hotnews

WTA Cincinnati: Simona Halep - Lucie Safarova 6-4, 7-5/ Halep, in sferturile competitiei

WTA Cincinnati: Simona Halep - Lucie Safarova (18:00)

Simona Halep favorita numarul doi) va lupta pentru un loc in sferturile turneului Premier 5 de la Cincinnati cu Lucie Safarova Cehia, locul 17 WTA si cap de serie numarul 16). Partida se va disputa pe Terenul 3 si va fi LiveText pe HotNews. ro de la ora 18:00.

LIVE Simona Halep - Lucie Safarova in optimi la Cincinnati (azi, 18:00). UPDATE: Adauga declaratia lui Halep inainte de meci

Simona Halep joaca joi seara, de la ora 18:00, cu Lucie Safarova in optmile de finala ale turneului de la Cincinnati, au anuntat joi dimineata organizatorii turneului american. Meciul este live, in aceasta pagina, pe siteul Onlinesport. ro.

LIVE Simona Halep - Lucie Safarova in optimi la Cincinnati

Simona Halep joaca acum cu Lucie Safarova in optimile de finala ale turneului de la Cincinnati. Meciul este live, in aceasta pagina, pe siteul Onlinesport. ro.

LIVE Simona Halep - Lucie Safarova in optimi la Cincinnati (azi, 18:00)

Simona Halep merge in sferturile de finala pe cimentul de la Cincy

Simona Halep a castigat joi seara meciul din optimile de finala jucat cu Lucie Safarova la Cincinnati. Ea va juca vineri seara sau sambata dimineata in sferturile de finala cu castigatoarea dintre Sharapova si Pavlyuchenkova, un meci pe care il transmitem de la ora 22:00 pe siteul Onlinesport. ro.

Cincinnati: Simona Halep o va intalni in turul doi pe Kirsten Flipkens, din Belgia

Kirsten Flipkens, locul 54 in clasamentul WTA, o va intalni in turul doi al turneului Premier 5 de la Cincinnati pe Simona Halep. Flipkens a invins-o in runda inaugurala pe Polona Hercog. Partida dintre cele doua va fi ultima de pe arena centrala, urmand sa aiba loc miercuri, de la ora 03:30, ora Bucurestiului.

Debut in forta la Cincinnati. Simona Halep s-a calificat lejer in optimi. Cu cine se poate duela in turul secund

Simona Halep a debutat cu dreptul pe pamant american si a trecut in minimum de seturi de de belgianca Kristen Flipkens, scor 6-4, 6-2, intr-un meci contand pentru turul secund al turneului de la Cincinnati.

Debut in forta la Cincinnati. Simona Halep s-a calificat lejer in optimi. Cu cine se poate duela in turul III

actualitate, 06:00