23:15

LIVE Simona Halep in optimi la Dubai (17:00)

Urmariti astazi live text pe onlinesport. ro de la ora 17:00 meciul pe care Simona Halep il disputa in optimi de finala la Dubai Open. continuă pe Online Sport

Live Text Halep - Pironkova: ora 17.00 Duel romano - bulgar in turul al treilea la Dubai

Simona Halep, cap de serie numarul 1, joaca, miercuri, de la ora 17. 00 ora Romaniei), impotriva Tvetanei Pironkova 57 WTA, Bulgaria), in turul al treilea al turneului Premier 5 de la Dubai. Live Text Halep - Pironkova: ora 17.

LIVE Simona Halep in optimi la Dubai

LIVE Simona Halep incepe la Dubai (azi, ora 19:00)

Simona Halep are primul meci de la Dubai marti, de la ora 19:00. Luni ea si-a aflat adversara, aceasta fiindDaniela Hantuchova.

WTA Dubai: Simona Halep vs Tsvetana Pironkova 6-4, 6-3/ Calificare in sferturi - Urmeaza duelul cu Makarova

Simona Halep cap de serie numarul unu) s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Dubai. Numarul patru in ierarhia WTA, Halep a invins-o in doua seturi pe Tsvetana Pironkova Bulgaria, locul 57 WTA) - partida a durat o ora si 20 de minute. In urmatorul meci, Halep o va intalni pe Ekaterina Makarova, jucatoare care a eliminat-o la ultima editie de la Australian Open.

LIVE Simona Halep incepe la Dubai (marti, ora 19:00)

LIVE Simona Halep cu Ekaterina Makarova in sferturi la Dubai (joi, 17:00)

Simona Halep are ocazia revansei in fata Ekaterinei Makarova, jucatoarea in fata careia pierdea in sferturi la Australian Open. Cele doua joaca din nou, joi dupa-amiaza, live text pe onlinesport. ro de la ora 17:00, pentru un loc in semifinalele de la Dubai.

WTA: Cea mai frumoasa lovitura a zilei a fost oferita de Simona Halep la Dubai (VIDEO)

Simona Halep a reusit cea mai frumoasa lovitura a zilei in meciul cu Daniela Hantuchova, pe care a invins-o in turul al doilea al turneului de la Dubai cu scorul de 6-2, 6-0, scrie GSP. Oficialii WTA au decis ca.

Simona Halep, din Dubai: Primul meci e mereu greu, asa ca trebuie sa fiu atenta

Acum doi ani, juca in calificari la Dubai. Acum e cap de serie 1. Simona e gata de start la Dubai: Nu conteaza daca Serena e aici sau nu, pentru ca e o campioana mare si imi place sa joc cu ea.

Live Text Halep - Pironkova: 6-4, 0-1. Simona pierde serviciul, publicul o sustine. Premier 5 Dubai

A doua victorie in minimum de seturi pentru Simona Halep la Dubai. in sferturi, sansa revansei cu Makarova

N-a fost simplu, pe alocuri nici dragut. inceputul a fost ezitant. Deranjata de reverul bulgaroaicei si de alternanta intre mingile puternice si cele fara viteza venite de pe forehandul Pironkovei de pe care au venit, ocazional, si cateva slice-uri), Simona n-a luat niciun punct in primele doua game-uri. Un start nefast nu-i neaparat iesit din comun, mai ales daca semnele revenirii apar repede. Se intampla deseori ca la o prima intalnire cu o adversara, cazul de azi, o jucatoare sa aiba nevoie de ceva timp pentru a face ajustari si a se acomoda la stilul acesteia.

actualitate, 23:15