09:00

LIVE TEXT Simona Halep - Victoria Azarenka: 6-3, 4-6, 1-2. Meciul, intrerupt de PLOAIE! US Open 2015

România Liberă România Liberă,

Simona Halep, cap de serie 2, joaca, miercuri, impotriva Victoriei Azarenka, favorita numarul 20, in sferturile de finala ale US Open. Romanca o va intalni pentru prima data pe actuala eleva a lui Wim Fissette de cand a cunoscut explozia sa de forma, in 2013. continuă pe România Liberă

LIVE TEXT Simona Halep - Victoria Azarenka: 6-3, 4-6, 0-1. INCREDIBIL, decizie fara precedent! US Open 2015

LIVE TEXT Simona Halep - Victoria Azarenka: 6-3, 0-0. Adversara schimba strategia in debutul setului secund! US Open 2015

LIVE TEXT Simona Halep - Victoria Azarenka: ora 21.00. Meci infernal in drumul spre titlu. US Open 2015

LIVE Text Simona Halep vs Victoria Azarenka 5-2

Simona Halep se afla la doar un singur meci distanta de semifinalele de la US Open, jucatoarea noastra fiind nevoita sa treaca de Victoria Azarenka pentru a-si indeplini acest vis. Meciul se anunta unul foarte dificil pentru Simona, adversara sa aflandu-se intr-o dispozitie de joc foarte buna. Partida de pe Arthur Ashe este in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Victoria Azarenka 6-3, 4-6, 0-0

US Open: Simona Halep vs Victoria Azarenka 6-3, 4-6, 6-4/ Visul american continua - Simona Halep, in semifinale la Flushing Meadows

Cap de serie numarul doi, Simona Halep era considerata outsider de casele de pariuri inainte de meciul cu Victoria Azarenka, din sferturile de la US Open ultimul turneul de Grand Slam al anului). Lucrurile nu au stat insa asa, Simona reusind sa arate ca poate sa invinga un fost lider mondial. Dupa doua ore si 40 de minute, Halep a invins-o pe Vica in trei seturi, scor 6-3, 4-6, 6-4, si va lupta pentru un loc in marea finala a competitiei cu Flavia Pennetta, din Italia.

Simona Halep-Victoria Azarenka LIVE. Halep se desprinde usor

Simona Halep-Victoria Azarenka 3-1. Halep reuseste break-ul dupa un game foarte lung. Halep isi castiga serviciul. Fiecare jucatoare castiga pe serviciul celeilalte. Simona Halep-Victoria Azarenka.

Simona Halep-Victoria Azarenka LIVE. Halep ia primul set, dar Azarenka revine. incepe decisivul!

Simona Halep-Victoria Azarenka 6-3, 4-6. Halep pierde setul doi. Halep revine din nou! 6-3, 3-56-3, 2-5!6-3, 2-4. Halep isi mai pierde o data serviciul 6-3, 2-3. Halep revine spectaculos si castiga pe.

Simona Halep-Victoria Azarenka LIVE. Halep ia primul set, dar Azarenka revine. Meci intrerupt de ploaie

Simona Halep-Victoria Azarenka 6-3, 4-6, 1-2. Meci intrerupt de ploaie!6-3, 4-6. Halep pierde setul doi. Halep revine din nou! 6-3, 3-56-3, 2-5!6-3, 2-4. Halep isi mai pierde o data serviciul 6-3, 2-3.