01:05

Macel in Bundesliga! Bayern Munchen o bate rau pe Borussia Dortmund si trece pe primul loc in clasament

Bayern Munchen a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, pe fostul lider al clasamentului, Borussia Dortmund, in etapa a 28-a a campionatului Germaniei. continuă pe Adevărul

Bayern o demoleaza pe Borussia Dortmund si trece pe primul loc

Pentru al doilea an consecutiv Bayern Munchen ii umple poarta de goluri rivalei Borussia Dortmund in campionat.

Bayern Munchen a facut o prima repriza perfecta in fata Borussiei Dortmund a marcat de patru ori), a castigat cu 5-0, a trecut pe prima pozitie a clasamentului si este favorita la castigarea titlului de campioana a Germaniei.

VIDEO Bundesliga: Bayern Munchen o zdrobeste pe Borussia Dortmund (5-0) si face un pas important spre titlul de campioana

VIDEO Bayern Munchen, calificare chinuita in semifinalele Cupei Germaniei - Bavarezii au invins-o cu 5-4 pe FC Heidenheim (liga a doua)

Formatia Bayern Munchen s-a calificat, miercuri, in semifinalele Cupei Germaniei, dupa un meci dificil cu echipa de esalon secund FC Heidenheim, incheiat 5-4. Bavarezii au jucat in inferioritate numerica din minutul 16, cand a fost eliminat Sule.