00:06

Mansa Tur

Borussia Dortmund invinge PSG in mansa tur a semifinalelor din Champions League

Golul marcat de Niklas Fullkrug in finalul primei reprize a inclinat balanta in meciul dintre Borussia Dortmund si Paris Saint-Germain de miercuri seara.

VIDEO Cum sa intri primul pe stadion la un meci de Champions League - Ipostaza in care a fost surprins un suporter al Borussiei Dortmund

Borussia Dortmund - PSG este cea de-a doua semifinala din actuala editie de UEFA Champions League. Mansa tur va avea loc in Germania si va fi LiveBlog pe HotNews. ro.

Duel de cinci stele in Champions League - Cine transmite la tv semifinala dintre Borussia Dortmund si PSG

Borussia Dortmund si PSG s-au intalnit in faza grupelor Champions League, iar cele doua echipe se vor duela acum pentru un loc in marea finala. Mansa tur din semifinale va avea loc miercuri, de la ora 22:00, partida din Germania urmand sa fie transmisa in format LiveBLOG pe HotNews. ro.

Vinovatul gasit de Thomas Tuchel dupa golurile marcate de Real Madrid pe terenul lui Bayern Munchen

Bayern Munchen va avea o misiune foarte dificila pe Santiago Bernabeu, dupa ce Real Madrid a inscris de doua ori in Germania si a obtinut o remiza 2-2, mansa tur a semifinalelor Champions League). La finalul partidei de pe Allianz Arena, antrenorul Thomas Tuchel si-a criticat un jucator.

Concluziile lui Carlo Ancelotti dupa remiza dintre Bayern Munchen si Real Madrid - Ce l-a nemultumit

Carlo Ancelotti s-a declarat satisfacut de remiza obtinuta de Real Madrid pe terenul lui Bayern Munchen 2-2, mansa tur din semifinalele Champions League), insa au existat si lucruri care l-au deranjat pe antrenorul italian.

Azi se joaca prima semifinala din Liga Campionilor

Bayern Munchen primeste vizita celor de la Real Madrid, marti seara, de la ora 22:00, in mansa tur a semifinalelor in cea mai importanta competitie a fotbalului european.

Champions League: Revenire importanta in lotul lui Real Madrid inaintea meciului cu Bayern Munchen

Portarul Thibaut Courtois a fost inclus in lotul echipei Real Madrid pentru meciul cu Bayern Munchen, din mansa tur a semifinalelor Champions League, programata marti seara in Germania.

VIDEO Juventus, in finala Cupei Italiei, desi a pierdut meciul cu Lazio

Juventus a obtinut marti calificarea in finala Cupei Italiei, cu toate ca a fost invinsa, scor 2-1, de Lazio. Cum in mansa tur Batrana Doamna se impusese la doua goluri diferenta, trupa lui Max Allegri a facut pasul spre ultimul act al competitiei.

Handbal (m): Dinamo Bucuresti, victorie mare in sferturile EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat marti mansa tur a sferturilor de finala EHF European League, scor 28-27 14-15) in fata danezilor de la Skjern.

Handbal: Minaur Baia Mare a pierdut in turul semifinalelor European Cup

Echipa de handbal masculin Minaur Baia Mare a fost invinsa duminica, in deplasare, de formatia islandeza Valur, scor 36-28 18-14), in mansa tur din semifinalele European Cup.

Diego Simeone explica de ce Atletico Madrid a fost eliminata de Borussia Dortmund din Champions League

Atletico Madrid castigase mansa tur a dublei cu Borussia Dortmund, dar a incasat patru goluri in Germania si a ratat calificarea in semifinalele Champions League. Dupa meciul de marti seara, Diego Simeone a avut un discurs fair-play si a recunoscut superioritatea adversarului.

Meciuri decisive in Champions League: Cine transmite la tv Barcelona - PSG si Borussia Dortmund - Atletico Madrid

Fanii au avut parte de 18 goluri in mansa tur din sferturile Champions League, iar marti vom afla primele echipe care se vor califica in semifinalele celei mai importante competitii europene. De la ora 22:00, Barcelona va incerca sa-si apere avantajul obtinut pe Parc des Princes 3-2 vs PSG), iar Borussia Dortmund va lupta pentru a intoarce rezultatul din Spania 1-2 vs Atletico Madrid).

infrangere pentru Razvan Lucescu in sferturile Conference League dupa o evolutie modesta

PAOK Salonic, echipa pregatita de Razvan Lucescu, a pierdut mansa tur a disputei cu echipa belgiana Club Brugge.

Surpriza de proportii pe Anfield Road in Europa League

FC Liverpool a pierdut de o maniera categorica mansa tur a disputei cu Atalanta din sferturile de finala din Europa League si doar o minune mai poate face ca echipa engleza sa ajunga in semifinale.

Atalanta, surpriza serii in Europa League. Victorie detasata in meciul cu Liverpool, scor 3-0

Atalanta a surprins joi seara, 11 aprilie, in deplasare, in mansa tur a sferturilor Europa League, obtinand o victorie detasata cu Liverpool. Atalanta a invins-o pe Liverpool in mansa tur a sferturilor Europa League Formatia din Bergamo a castigat detasat in mansa tur a sferturilor Europa League, 3-0, pe Anfield.

PAOK a pierdut mansa tur din sferturile Conference League. Echipa lui Razvan Lucescu va putea schimba totul in retur

Primele meciuri din faza sferturilor de finala din UEFA Europa Conference League s-au disputat joi seara, 11 aprilie. PAOK, misiune grea in Belgia Pentru prima mansa, PAOK, echipa antrenata de Razvan Lucescu, s-a deplasat la Brugge, dupa turul precedent in care a revenit la retur, 5-1, cu Dinamo Zagreb, care obtinuse in tur scor 0-2.

Kylian Mbappe, record negativ in meciul cu Barcelona din sferturile UEFA Champions League

Paris Saint Germain a pierdut pe Parc des Princes mansa tur a sferturilor UEFA Champions League, contra Barcelonei 3-2), iar Kylian Mbappe a avut o prestatie modesta.

Barcelona invinge PSG pe Parc de Princes dupa un meci cu cinci goluri. Doua rezerve au facut diferenta

Echipa FC Barcelona a revenit de la 1-2 in deplasare cu Paris Saint-Germain si a castigat in final, cu 3-2, in mansa tur a sferturilor de finala din Liga Campionilor. Pe acelasi subiect:Atletico Madrid, victorie la limita cu Borussia Dortmund. Echipa germana a avut o bara la ultima faza! .

Ce l-a nemultumit pe Pep Guardiola dupa remiza spectaculoasa contra Realului

Pep Guardiola s-a declarat satisfacut dupa remiza spectaculoasa obtinuta de Manchester City pe terenul Realului 3-3, mansa tur din sferturile Champions League) si spera ca publicul sa puna o presiune mare pe trupa lui Carlo Ancelotti la retur. Tehnicianul iberic a avut si un motiv de nemultumire atunci cand a fost intrebat despre noul Santiago Bernabeu: calitatea gazonului.

Dinamo, in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo s-a calificat in sferturile ale EHF European League, dupa ce a invins in deplasare echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24, in mansa secunda a play-off-ului. Dupa ce in meciul tur campioana Romaniei castigase pe teren propriu cu scorul de 37-34, elevii lui Xavi Pascual au facut o prima repriza de exceptie la Silkeborg, .

actualitate, 00:06