11:45

Masculina Polo

Dupa 12 ani de absenta, nationala masculina de polo a Romaniei merge la Jocurile Olimpice

Nationala masculina de polo pe apa a Romaniei s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, in contextul retragerii Africii de Sud, echipa care a declarat forfait. Formatia noastra a incheiat Campionatul Mondial de la Doha pe locul 10, fiind prima echipa eligibila la calificare dupa cele 4 locuri oferite prin regulament. Erau calificate anterior .

Echipa nationala de polo a Romaniei revine la Jocurile Olimpice dupa 12 ani

Nationala masculina de polo pe apa a Romaniei s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, dupa ce formatia Africii de Sud a decis sa nu participe la competitie.

Echipa nationala de polo a Romaniei s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris

Nationala masculina de polo a Romaniei s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris.

Nationala de polo a obtinut calificarea la Jocurile Olimpice

Clasata pe locul 10 la Campionatul Mondial de la Doha, nationala masculina de polo a Romaniei a obtinut in extremis calificarea pentru Jocurile Olimpice din vara acestui an.

Romania va fi prezenta la Jocurile Olimpice cu echipa de polo dupa o pauza de 12 ani.

Romania a pierdut ultimul meci la Mondialul de polo si rateaza prezenta la Jocurile Olimpice

Nationala masculina de polo a Romaniei a fost invinsa de Statele Unite ale Americii, joi, in meciul pentru locurile 9-10.

Romania lupta cu SUA pentru locurile 9-10 la Campionatul Mondial de polo

Nationala masculina de polo a Romaniei va juca pentru locurile 9-10 la Campionatul Mondial de la Doha, dupa ce a invins echipa Chinei cu scorul de 9-7 1-2, 2-2, 4-1, 2-2). Adversara tricolorilor va fi formatia Statelor Unite ale Americii. Tricolorii au inceput ezitant si au fost condusi cu 2-0 si 5-3, dar au revenit .

infrangere pentru Romania in ultimul meci din grupe la Mondialul de polo. Urmeaza barajul pentru sferturi

Nationala masculina de polo a Romaniei a pierdut meciul cu Italia din Grupa D a Campionatului Mondial de la Doha, Qatar.

Romania a incheiat pe locul 8 Campionatul European

Nationala masculina de polo a Romaniei a fost invinsa fara drept de apel de Serbia in meciul pentru locurile 7-8 la Campionatul European gazduit de Croatia. Romania si-a aflat adversarele la Campionatul Mondial de polo .

Polo: Adversarele tricolorilor la Campionatul Mondial de la Doha

Nationala masculina de polo a Romaniei si-a aflat, luni, adversarele din grupele Campionatului Mondial de la Doha, care se va desfasura luna viitoare.

Romania si-a aflat adversarele la Campionatul Mondial de polo

Nationala masculina de polo a Romaniei va participa la Campionatul Mondial gazduit de Doha Qatar) in luna februarie, dupa ce a avut o prestatie foarte buna la Europeanul din Croatia.

Polo: Romania, infrangere cu Muntenegru

Nationala masculina de polo a Romaniei a fost invinsa duminica, la Zagreb, de reprezentativa Muntenegrului, scor 18-11, in primul meci pentru clasarea pe locurile 5-8, la Campionatul European. La feminin, trofeul a fost castigat de Olanda, iar Romania a incheiat pe locul 14, cu Alina Olteanu in topul marcatoarelor.

Romania s-a oprit in sferturi la Campionatul European de polo

Nationala masculina de polo a Romaniei a pierdut meciul cu Spania din sferturile de finala la Campionatul European.

Polo, CE masculin: Romania s-a calificat in sferturile de finala

Nationala masculina de polo a Romaniei a invins joi, la Dubrovnik, reprezentativa Georgiei, scor 18-11, in faza play-off a Campionatului European si s-a calificat in sferturile de finala.

Polo: Romania, a treia victorie in grupa D

Nationala masculina de polo a Romaniei a invins marti, laa Dubrovnik, reprezentativa Slovaciei, scor 8-7, in al treilea doilea meci din grupa D a Campionatului European. Tricolorii vor juca cu Georgia, in play-off, pentru un loc in sferturile CE.

Romania, de neoprit la Europeanul de polo masculin! Tricolorii au invins Slovacia

Nationala masculina de polo a Romaniei a castigat Grupa D a Campionatului European din Croatia, dupa ce a invins la limita reprezentativa similara a Slovaciei, cu scorul de 8-7, la Dubrovnik. Dupa doua sferturi echilibrate, Slovacia a reusit sa se desprinda in sfertul al treilea, la 7-5, insa Romania a marcat ultimele trei goluri ale .

Polo: Romania, victorie si cu Slovenia

Nationala masculina de polo a Romaniei a invins duminica, la Dubrovnik, reprezentativa Sloveniei, scor 13-5, in al doilea meci din grupa D a Campionatului European.

Romania, al doilea succes consecutiv la Campionatul European de polo masculin

Nationala masculina de polo a Romaniei a obtinut al doilea succes consecutiv in Grupa D a Campionatului European din Croatia, dupa ce a surclasat reprezentativa similara a Sloveniei cu scorul de 13-5. Dupa ce a invins Tarile de Jos cu 12-8, nationala masculina de polo a Romaniei a trecut si de Slovenia, la finalul unui .

Polo masculin: Romania a obtinut a doua sa victorie la Campionatul European, 13-5 cu Slovenia

Nationala masculina de polo pe apa a Romaniei a invins fara drept de apel formatia Sloveniei, cu scorul de 13-5 6-1, 2-2, 2-1, 3-1), duminica seara, la Dubrovnik Croatia), in Grupa D a Campionatului European 2024.

Debut cu victorie pentru Romania la Campionatul European de polo

Intr-un meci disputat in Grupa D, vineri seara, nationala masculina de polo a Romaniei a castigat contra Olandei.

actualitate, 11:45