10:30

Meciului Uruguay

VIDEO Neymar, de nerecunoscut - Brazilianul este tinta glumelor pe retelele sociale

Neymar nu a mai jucat de pe 17 octombrie 2023 s-a accidentat in timpul meciului cu Uruguay), iar modificarile prin care a trecut brazilianul au fost scoase in evidenta de internauti, dupa ce acesta a participat la petrecerea de aniversare a lui Romario.

Neymar, devastat dupa accidentarea suferita: E cel mai rau

Brazilianul Neymar a reactionat dupa accidentarea grava suferita in timpul meciului cu Uruguay din preliminariile Cupei Mondiale 2026.

VIDEO Neymar, accidentare grava - Verdictul medicilor inainte ca starul brazilian sa fie operat

Neymar s-a accidentat in timpul meciului dintre Uruguay si Brazilia, contand pentru preliminariile Campionatului Mondial de fotbal din 2026, iar verdictul medicilor este unul crunt pentru starul Selecao.

CBF: Neymar are ruptura de ligament si va lipsi o lunga perioada

Atacantul brazilian Neymar, accidentat miercuri dimineata in timpul meciului cu Uruguay, a primit verdictul medicilor: ruptura de ligament incrucisat anterior la genunchiul stang.

Neymar va ajunge din nou pe masa de operatie. A primit un verdict crunt!

Atacantul brazilian Neymar s-a accidentat in prima repriza a meciului Uruguay Brazilia din preliminariile sud-americane pentru Cupa Mondiala din 2026.

Uruguayul a cucerit in premiera Cupa Mondiala Under-20 la fotbal

Proaspetii campioni mondiali vor fi sarbatoriti pe stadionul Centenario din Montevideo, miercuri, inaintea meciului amical Uruguay - Nicaragua, a anuntat Federatia uruguayana de fotbal intr-un comunicat.

Sanctiuni severe din partea FIFA pentru Uruguay, dupa incidentele de la CM 2022 Qatar

FIFA a decis sa sanctioneze Federatia de fotbal din Uruguay, dar si patru jucatori importanti, dupa incidentele care au avut loc la finalul meciului din grupe cu Ghana, cand sud-americanii au ratat calificarea in optimi.

Uruguayanul Gimenez risca o suspendare istorica, dupa ce a lovit un comisar FIFA la Cupa Mondiala VIDEO

Scandalul de la finalul meciului Ghana - Uruguay se va lasa cu pedepse drastice.

Am pierdut organizarea meciului cu Uruguay din cauza pandemiei de covid

Programata initial pentru data de 6 noiembrie, pe Stadionul National de Rugby Arcul de Triumf, partida va avea loc in cele din urma in Italia, la Verona, pe stadionul din Payanini Center, duminica, 7 noiembrie, ora 15:00 ora Romaniei), anunta FRR.

World Rugby cere scuze Georgiei dupa difuzarea unui cantec rusesc la finalul meciului cu Uruguay de la CM

World Rugby a cerut scuze nationalei Georgiei, dupa ce la finalul victoriei cu Uruguay 33-7), de duminica, de la Kumagaya, s-a auzit un cantec rusesc in difuzoarele de la stadion.

Nationala de rugby, invinsa de Uruguay la ultima faza a meciului

Echipa nationala de rugby a Romaniei a fost invinsa de reprezentativa Uruguayului, scor 20-27, intr-un meci test.

Avancronica meciului Uruguay - Franta

Faza sferturilor de finala la Cupa Mondiala debuteaza cu un duel stelar intre Uruguay si Franta, doua dintre echipele care au cucerit trofeul in istorie.

Uruguay si Franta deschid sferturile Cupei Mondiale

Uruguay si Franta deschid sferturile Cupei Mondial. Cat va cantari absenta lui Cavani?

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Uruguay vs Portugalia 2-1 / Dubla de senzatie a lui Cavani si calificarea n sferturi

Uruguay a continuat forma buna aratata in faza grupelor Campionatului Mondial si in confruntarea cu Portugalia campioana europeana en-titre), obtinand calificarea in sferturile de finala dupa o victorie cu 2-1. Golurile succesului echipei pregatite de Oscar Tabarez au fost semnate de Edinson Cavani, care a iesit de pe teren accidentat. Ramane de vazut daca jucatorul lui PSG se va recupera pana la ora meciului din sferturi, acolo unde Uruguay va da piept cu nationala Frantei.

Avancronica meciului Uruguay - Portugalia

Uruguay si Portugalia se infrunta, sambata seara, la Soci, pentru un loc in sferturile de finala la Cupa Mondiala.

Avancronica meciului Uruguay - Rusia

Grupa A isi cunoaste echipele calificate in optimi, dar Uruguay si Rusia lupta pentru prima pozitie.

Grupa rezolvata, Uruguay - Arabia Saudita 1-0

Uruguay si Rusia merg impreuna in optimile de finala ale Campionatului Mondial. Ordinea se va decide in urma meciului direct. Arabia Saudita si Egipt nu si-au depasit conditia fotbalistica si mai au doar 90 de minute, impreuna, la acest turneu.

actualitate, 10:30