07:00

Natatie Fukuoka

Constantin Popovici, desemnat de World Aquatics cel mai bun saritor de la mare inaltime in 2023

Romanul Constantin Popovici a fost desemnat de World Aquatics cel mai bun sportiv al anului 2023 la sarituri de la mare inaltime. Potrivit Federatiei Internationale de Natatie, Popovici, care a cucerit anul trecut aurul la Cupa Mondiala, cat si la Campionatele Mondiale de la Fukuoka, a fost recompensat si cu un cec de 10. 000 de .

Cand sunt nesigur apelez la cei de la ANAD David Popovici dezvaluie informatii despre suplimentele contaminate Ce s-a intamplat in cazul Simonei Halep

David Popovici a concurat la Campionatele Mondiale de Natatie din Fukuoka vara aceasta, dar nu a castigat medalii in probele de 100 si 200 de metri liber. intr-un recent interviu, el a discutat despre dopajul in sport si a criticat educatia anti-doping din Romania. Popovici a mentionat ca sansele ca un sportiv sa consume un supliment contaminat, precum in cazul Simonei Halep, sunt mai mici, dar nu imposibile. David Popovici a vorbit despre suplimentele contaminate .

Am vazut unde era David Popovici. Campionul mondial din proba de 200 de metri liber de la Fukuoka a dezvaluit cum l-a invins pe sportivul roman

David Popovici a avut o prestatie foarte slaba la Campionatele Mondiale de Natatie de la Fukuoka, ratand podiumul in cele doua finale in care a concurat. Cursa de la 200 de metri liber a fost uluitoare. Sportivul roman a condus trei bazine, dar a fost depasit de trei rivali pe ultimii metri. Campionul mondial, britanicul .

David Popovici, aparitie total surprinzatoare. Unde a fost surprins cel mai rapid inotator al planetei

David Popovici a participat la Campionatele Mondiale de Natatie din Japonia, la sfarsitul lunii iulie, dar nu a obtinut nicio medalie la cele doua probe la care a concurat. Dupa intoarcerea de la Fukuoka, inotatorul a plecat in vacanta, iar in weekend a fost suprins intr-un loc special. Imaginea weekendului cu David Popovici David Popovici .

David Popovici, luat la ochi de jurnalistii francezi dupa Mondialele din Japonia: S-a scufundat

David Popovici nu a putut sa-si apere cele doua medalii de aur la 100 de metri liber si 200 metri liber la Campionatele Mondiale de Natatie de la Fukuoka. Dupa incheierea competitiei, jurnalistii francezii au tras concluziile si au scris si despre ceea ce s-a intamplat cu inotatorul roman. Ce au scris francezii despre David .

Este singurul sportiv de pe planeta capabil de acest lucru. Cine este specialistul care nu a renuntat la David Popovici, dupa dezastrul de la Fukuoka

David Popovici a suferit doua infrangeri usturatoare la Campionatele Mondiale de Natatie, dar este asteptat sa-si ia revansa la editia de anul urmator, dar si la Jocurile Olimpice de la Paris. Un mare specialist american il sustine pe sportivul roman si spune despre el ca este singurul din lume care poate sa coboare in proba .

Leon Marchand a fost ales cel mai bun sportiv al CM de natatie

Francezul Leon Marchand a fost desemnat cel mai bun inotator din concursul masculin la editia 2023 a Campionatului Mondial de Natatie de la Fukuoka.

David Popovici: A fost un an dificil, haotic, bizar si nu poti castiga mereu. Ma simt mai puternic ca niciodata

David Popovici a revenit in Romania duminica, dupa ce a ratat podiumul la Campionatele Mondiale 2023 de natatie de la Fukuoka, Japonia. Desi nu a urcat pe podium la probele de 200 m liber si 100 m liber, tanarul inotator s-a declarat hotarat sa munceasca mai mult in perioada urmatoare, ca sa cucereasca din nou prima treapta a podiumului.

De ce nu a transmis TVR Campionatul Mondial de inot la care a participat David Popovici

TVR face publice detaliile negocierilor pentru transmiterea Campionatului Mondial de Natatie de la Fukuoka, unde a concurat David Popovici.

David Popovici, sustinut de vedetele din Romania. Sunteti nebuni? Ce dezamagire?!

Acestea au facut scut in jurul campionului roman care a terminat pe locul 6 in finala de la 100 de metri liber din cadrul campionatelor Mondiale de Natatie de la Fukuoka, Japonia.

Digisport: Explicatiile unui expert in natatie dupa rezultatele lui David Popovici la CM din Japonia

David Popovici 18 ani) a avut evolutii sub asteptari la Campionatul Mondial de natatie de la Fukuoka, Japonia, in conditiile in care era marele favorit al probelor de 100 si 200 de metri liber.

David Popovici, dupa evolutia sub asteptari de la Fukuoka: Trebuie sa ma antrenez mai mult

Chiar daca nu a prins podiumul in probele de 100 si 200 metri liber de la Campionatele Mondiale de natatie de la Fukuoka, inotatorul roman David Popovici nu se declara ingrijorat si spune ca se va antrena mai mult. Cu un an inaintea Jocurilor Olimpice de la Paris, Popovici, campion mondial en titre,a ocupat doar .

Reactia Cameliei Potec dupa rezultatele sub asteptari ale lui David Popovici: Nu este un esec

Camelia Potec, presedintele Federatiei Romane de Natatie, spune ca David Popovici a invatat din experienta pe care a avut-o la campionatele mondiale de la Fukuoka, unde a terminat pe locul 6 in finala probei de 100 metri liber.

David Popovici, prima reactie dupa ce a pierdut finala probei de 100 de metri liber, la Campionatele Mondiale de la Fukuoka: Nu este sfarsitul lumii

David Popovici a facut primele declaratii dupa ce s-a clasat pe locul sase in proba de 100 de metri liber, de la Campionatul Mondial de Natatie de la Fukuoka.

Promisiunea lui David Popovici dupa un CM de inot fara medalie castigata

David Popovici a terminat pe locul 6 in finala probei de 100 m liber de la Campionatul Mondial de Natatie, iar sportivul nostru a oferit o prima reactie dupa ultima sa cursa de la Fukuoka Japonia).

David Popovici a ocupat locul 6 in finala probei de 100 m liber din cadrul Campionatelor Mondiale 2023 de natatie de la Fukuoka

David Popovici s-a clasat pe locul 6 in finala probei de 100 m liber, disputata joi, 27 iulie, in cadrul Campionatelor Mondiale 2023 de natatie de la Fukuoka. Campionul mondial en titre de anul trecut s-a intrecut in bazin pentru a-si pastra titlul, insa nu a prins podiumul, potrivit a1. ro. Sportivul roman a inotat pe .

CM de inot: David Popovici, locul 6 in proba de 100 m liber

David Popovici nu a reusit sa repete cursa care i-a adus aurul mondial la Budapesta, sportivul nostru terminand pe locul 6 in finala probei de 100 m liber cu timpul de 47. 83), joi, la Campionatul Mondial de Natatie de la Fukuoka, Japonia.

David Popovici a ratat aurul mondial si la 100 m liber. A doua finala in afara podiumului pentru fenomenalul inotator roman

David Popovici, campionul mondial al probei la startul turneului, s-a clasat pe pozitia a 6-a in finala de la 100 m liber, joi, in cadrul Campionatului Mondial de Natatie de la Fukuoka. Este a doua finala pe care o termina in afara podiumului, dupa cea de marti de la 200 m liber.

David Popovicia incheiat pe 6 finala de 100 metri liber de la CM din Japonia

David Popovici a inotat azi in finala de 100 metri liber de la Campionatele Mondiale de Natatie de la Fukuoka din Japonia, proba pe care a terminat-o pe locul 6, pierzand astfel titlul obtinut la Budapesta.

David Popovici, o noua cursa ratata la Campionatele Mondiale de Natatie. Doar locul sase in cursa de 100 metri

David Popovici a luat startul in proba regina a natatiei, 100 metri liber, la Campionatele Mondiale de Natatie de la Fukuoka. inotatorul roman detine recordul mondial al cursei, dar nu a resit sa urce pe podium. El s-a clasat abia pe locul sase. David Popovici, pe locul sase la 10o metri liber UPDATE, ora 14.

actualitate, 07:00