07:31

Optimi Cupa Romaniei: Dinamo, eliminata, Steaua merge mai departe UPDATE

Optimile Cupei Romaniei au debutat, marti, cu o calificare a Stelei in urmatoarea faza a competitiei, dar si cu o eliminare surpriza a dinamovistilor. Optimile se desfasoara in perioada 28 - 30 octombrie. continuă pe România Liberă

Surpriza in Cupa Romaniei. Dinamo, eliminata de CS Mioveni

CS Mioveni, echipa care evolueaza in liga a doua, continua seria surprizelor in Cupa Romaniei. Dupa ce in primul tur a eliminat detinatoarea trofeului, Astra Giurgiu, formatia argeseana a trecut in optimile.

Soc in Cupa Romaniei: Dinamo, eliminata in optimi

Optimile Cupei Romaniei au inceput cu o surpriza: Dinamo a fost eliminata de CS Mioveni, o echipa din liga secunda de fotbal. CS Mioveni s-a impus la limita, 1-0, pe stadionul de la Pitesti si este prima echipa calificata in sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

Program si rezultate Cupa Romaniei: Dinamo si Steaua joaca marti, in OPTIMI

Optimile Cupei Romaniei debuteaza, marti, cu meciurile in care se vor intalni Steaua, cu CSMS Iasi, respectiv Dinamo, cu CS Mioveni. Optimile se desfasoara in perioada 28 - 30 octombrie.

Cupa Romaniei, optimi: Dinamo, eliminata, Steaua, calificata in sferturi

CS Mioveni pare revelatia Cupei Romaniei. Cel putin pana acum. CS MIoveni a eliminate Dinamo, in optimi, dupa ce in runda precedent a scos din lupta pentru Cupa Romaniei detinatoarea trofeului, Astra Giurgiu.

Dinamo Bucuresti a fost eliminata, marti, in optimile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a fost invinsa, la Pitesti, de divizionara secunda CS Mioveni, scor 1-0 1-0). Steaua s-a calificat in sferturile competitiei dupa ce a invins CSMS Iasi prin golul marcat de Nicusor Stanciu in minutul 89.

VIDEO Cupa Romaniei: CSMS Iasi - Steaua Bucuresti 0-1 / CS Mioveni - Dinamo Bucuresti 1-0

MINUT cu MINUT Cupa Romaniei CSMS Iasi-Steaua 0-1

Optimile Cupei Romaniei Timisoreana sunt transmiseLIVE TEXT, incepand de marti, cand se disputaCS Mioveni-Dinamo 1-0si CSMS Iasi-Steaua 0-1.

LIVE Cupa Romaniei CSMS Iasi-Steaua 0-0

Optimile Cupei Romaniei Timisoreana sunt transmiseLIVE TEXT, incepand de marti, cand se disputaCS Mioveni-Dinamo 1-0si CSMS Iasi-Steaua 20:30).

ASA Tirgu Mures merge en-fanfare in sferturi

Muresenii au scutit Ceahlaul de corvoada prezentei in Cupa Romaniei, miercuri seara, scor final 4-0, intr-un meci in care au inscris Gorobsov, Henrique, Hora si Bumba, iar ecuatia calificarii a fost rezolvata inca din debutul partii secunde. Nicolas Gorobsov, cu un gol si o pasa de gol, a fost declarat omul meciului.

Dinamo iese din Cupa Romaniei

Echipa fostului dinamovist Claudiu Niculescu a produs o noua surpriza in Cupa Romaniei, dupa eliminarea detinatoarei trofeului, Astra Giurgiu, in faza 16-imilor. CS Mioveni s-a impus la limita in fata lui Dinamo, scor 1-0, si s-a calificatin faza sferturilor de finala gratie golului inscris in prima repriza de brazilianul Roberto Ayza.

actualitate, 07:31