18:30

Petrolul castiga italieneste sub Tampa

Petrolul s-a impus la limita, scor 1-0, in deplasarea de la Brasov, prin golul splendid inscris in prima repriza de Filipe Teixeira. FC Brasov-Petrolul a fost un meci cu putine ocazii de poarta, in care Mutu a inceput sa realizeze ca se apropie de momentul retragerii. Briliantul a dezamagit in multe momente, ratand si o lovitura de pedeapsa spre finalul partidei. continuă pe Online Sport

Petrolul castiga in Albania si contribuie la coeficientul Romaniei

Petrolul a acces in turul III preliminar al Europa League dupa o dubla victorie inregistrata in fata albanezilor de la Flamurtari. Lupii au muscat si in retur, scor 3-1, prin golurile reusite de Teixeira, Pablo De Lucas si Priso. Flamurtari a deschis scorul undeva spre finalul primei reprize, Petrolul a egalat rapid, pentru ca mai apoi sa se impuna spre final. Viktoria Plzen este urmatorul adversar al Petrolului in turul III al competitiei.

actualitate, 18:30