13:00

Play-off-ul Ligii Campionilor Steaua - Legia Varsovia 1-1 / Calificarea se joaca in Polonia

Campioana Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea cu polonezii de la Legia Varsovia, in prima mansa a play-off-ului Ligii Campionilor. Dupa o prima repriza dominata de stelisti, Federico Piovaccari a deschis scorul cu un lob superb de la marginea careului. Repriza secunda s-a jucat pe contre, Legia egaland prin Kosecki. continuă pe Hotnews

Steaua - Legia Varsovia, scor 1-1 in meciul tur din play-off-ul Ligii Campionilor

Formatia Steaua Bucuresti a reusit, miercuri seara, un egal cu echipa Legia Varsovia, in partida tur a play-off-ului LigiiCampionilor, disputata pe Arena Nationala. Romanii au deschis scorul in minutul.

Cine este Legia Varsovia, adversara Stelei in play-off-ul Ligii Campionilor

Formatia Legia Varsovia, adversara Stelei in play-off-ul Ligii Campionilor, a ajuns in aceasta faza a competitiei dupa ce a eliminat campioanele Tarii Galilor, TNS, 3-1 in deplasare si 1-0 acasa, si Norvegiei, Molde FK 1-1 in deplasare si 0-0 pe teren propriu).

FINAL Play-off-ul Ligii Campionilor: PSV- AC Milan 1-1; Lyon-Real Sociedad 0-2 Doua eurogoluri Griezmann si Seferovic/ Surpiza Sahtior Karagandy

Primele meciuri ale play-off-ul Ligii Campionilor s-au ridicat la inaltimea asteptarilor oferind multe goluri, executii spectaculoase, dar si surprize. Milan a fost dominata la Eindhoven, dar echipa milaneza s-a dovedit a fi mai experimentata fiind la un pas se plece cu o victorie. Scor final 1-1, iar verdictul se amana. Sociedad s-a dovedit mult mai puternica si tehnica pentru Lyon reusind un 2-0 in deplasare prin doua executii extraordinare ale lui Griezmann si Seferovici. Seara de fotbal european a debutat insa cu o supriza, Sahtior Karagandy trecand pe teren prorpiu cu 2-0 de scotienii de la Celtic. Vezi rezultatele din toate meciurile serii.

Primele meciuri ale play-off-ul Ligii Campionilor s-au ridicat la inaltimea asteptarilor oferind multe goluri, executii spectaculoase, dar si surprize. Milan a fost dominata la Eindhoven, dar echipa milaneza s-a dovedit a fi mai experimentata fiind la un pas se plece cu o victorie. Scor final 1-1, iar verdictul se amana. Sociedad s-a dovedit mult mai puternica si tehnica pentru Lyon reusind un 2-0 in deplasare prin doua executii extraordinare ale lui Griezmann si Seferovici. Seara de fotbal european a debutat insa cu o supriza, Sahtior Karagandy trecand pe teren prorpiu cu 2-0 de scotienii de la Celtic. Vezi toate rezultatele serii.

LIVE TEXT Play-off-ul Ligii Campionilor: PSV- AC Milan 0-1; Lyon-Real Sociedad 0-1 (prima repriza)/ Sahtior Karagandy - Celtic 2-0 (final)

Play-off-ul Ligii Campionilor ne propune marti seara doua meciuri puternice. Milan nu vrea sa mai rateze pentru a doua oara in istorie calificarea in grupele Ligii, in timp ce olandezii de la PSV anunta ca-si respecta adversarul dar cred ca-l voi depasi. Seara de fotbal europeana a debutat cu o supriza, Sahtior Karagandy trecand pe teren prorpiu cu 2-0 de scotienii de la Celtic. Vezi rezultatele din toate meciurile serii. S-a marcat pe toate stadioanelePrima reprizamin 35: Lyon preseaza, dar Sociedad se apara exact si iese periculos pe contraatacmin 16 GOOOL Real Sociedad Super executie din foarfeca a lui Antoine Griezmannmin 15: GOOOL Milan Stephan El Shaarawy deschide scorul pentru Milan.

LIVE TEXT Play-off-ul Ligii Campionilor: PSV- AC Milan 0-1; Lyon-Real Sociedad 0-2 (repriza secunda)/ Sahtior Karagandy - Celtic 2-0 (final)

Play-off-ul Ligii Campionilor ne propune marti seara doua meciuri puternice. Milan nu vrea sa mai rateze pentru a doua oara in istorie calificarea in grupele Ligii, in timp ce olandezii de la PSV anunta ca-si respecta adversarul dar cred ca-l voi depasi. Seara de fotbal europeana a debutat cu o supriza, Sahtior Karagandy trecand pe teren prorpiu cu 2-0 de scotienii de la Celtic. Vezi rezultatele din toate meciurile serii. S-a marcat pe toate stadioaneleA inceput repriza secundamin 55 GOOOL Sociedad. Seferovici prinde un sut de exceptie si duce scorul la 2-0min 16 GOOOL Real Sociedad Super executie din foarfeca a lui Antoine Griezmannmin 15: GOOOL Milan Stephan El Shaarawy deschide scorul pentru Milan.

Play-off-ul Ligii Campionilor ne propune marti seara doua meciuri puternice. Milan nu vrea sa mai rateze pentru a doua oara in istorie calificarea in grupele Ligii, in timp ce olandezii de la PSV anunta ca-si respecta adversarul dar cred ca-l voi depasi. Seara de fotbal europeana a debutat cu o supriza, Sahtior Karagandy trecand pe teren prorpiu cu 2-0 de scotienii de la Celtic. Vezi rezultatele din toate meciurile serii. S-a marcat pe toate stadioaneleA inceput repriza secundamin 75. Ocazie buna ptr PSV, sutul lui Zoon din careu fiind respins in extremis de aparatori. 17 suturi spre poarta lui Milanmin 60 GOOOL PSV. Matavz aduce egalarea dupa doua ocazii mari avute de milanezi. PSV-Milan 1-1min 55 GOOOL Sociedad. Seferovici prinde un sut de exceptie si duce scorul la 2-0. Lyon-Sociedad 0-2.

LIVE TEXT Steaua - Legia Varsovia 1-0 / Piovaccari deschide scorul cu un lob de efect de la marginea careului

Campioana Romaniei joaca in aceasta seara la Bucuresti impotriva Legiei Varsovia, in prima mansa a play-off-ului Ligii Campionilor. La ultimul antrenament, fundasul Vlad Chiriches a parasit terenul accidentat si va fi inlocuit in aceasta seara de Florin Gardos. Laurentiu Reghecampf nu poate conta la acest meci nici pe Nikolic, Chipciu, Tatu si Gabi Matei.

LIVE TEXT Steaua - Legia Varsovia 1-0 / A inceput repriza secunda, Prepelita intra in locul lui Pintilii

LIVE TEXT Steaua - Legia Varsovia 1-1 / Ultimul sfert de ora

actualitate, 13:00