21:45

Romania cu doi selectioneri la Jocurile Olimpice? Ce spune Adrian Mutu

Dupa incheierea parcursului la Campionatul European, pentru nationala de tineret a Romaniei intra in linie dreapta cu pregatirea participarii la Jocurile Olimpice. continuă pe Online Sport

Adrian Mutu, dupa ratarea calificarii: Baietii au aratat ca au o inima mare, ca joaca cu ardoare si cu dorinta pentru Romania

Remiza in fata Germaniei nu a fost suficienta pentru Romania. Tricolorii au ramas neinvinsi, dar nu au obtinut calificarea in sferturile Campionatului European Under 21. Selectionerul Adrian Mutu a declarat ca este multumit de atitudinea jucatorilor si a explicat deciziile luate in alcatuirea echipei.

Cum va aborda Adrian Mutu meciul decisiv cu Germania - Calculele calificarii

La distanta de doar cateva zeci de ore, Romania se va duela din nou cu Germania, de data aceasta la nivelul nationalelor Under 21. Meciul de la Euro 2021 este unul decisiv pentru calificarea din grupa. Adrian Mutu, selectionerul tricolorilor, a discutat despre cum va aborda confruntarea cu puternicul adversar.

Reactia lui Adrian Mutu, dupa comportamentul rasist al fotbalistilor unguri in timpul infrangerii suferite cu Romania U21: E vorba despre respect. Sper ca UEFA sa ia decizia corecta

Adrian Mutu, selectionerul echipei nationale de tineret a Romaniei, a comentat comportamentul rasist pe care l-au manifestat anumiti fotbalisti ai Ungariei U21 in timpul infrangerii suferite de nationala.

DigiSport: Tiganii astia v-au batut! Cum a reactionat Adrian Mutu, dupa acuzatiile de rasism de la Budapesta

Adrian Mutu 42 de ani) a vorbit despre acuzatiile de rasism de la Budapesta, de la meciul Romania U21 - Ungaria U21, scor 2-1, din al doilea meci al tricolorilor mici de la Euro U21.

INAINTE DE JOCURILE OLIMPICE Atletii internationali ar putea fi invitati la evenimente de testare pentru a preveni raspandirea covid

Sportivii internationali ar putea fi invitati sa participe la evenimente de testare pentru implementarea cat mai corecta a masurilor anti-covid inainte de Jocurile Olimpice de la Tokyo 2020 .

INAINTE DE JOCURILE OLIMPICE Atletii internationali ar putea fi invitati la evenimente test pentru prevenirea raspandirii covid

Sportivii internationali ar putea fi invitati sa participe la evenimente de testare pentru implementarea cat mai corecta a masurilor anti-covid inainte de Jocurile Olimpice de la Tokyo 2020.

Adrian Mutu, dupa victoria in fata Ungariei: Probabil arbitrul nu a fost in cea mai buna zi, dar si asa am castigat

Selectionerul nationalei under 21 a Romaniei, Adrian Mutu, a declarat sambata seara, dupa meciul cu Ungaria, scor 2-1, ca unitatea de care dau dovada jucatorii sai a facut ca ei sa intoarca scorul in fata maghiarilor si ca s-a vazut calitatea superioara a tricolorilor.

Adrian Mutu, prima reactie dupa ratarea calificarii in sferturile Euro U21. Ce spune selectionerul nationalei de tineret si cine va fi antrenorul Romaniei la Jocurile Olimpice de la Tokyo

Romania U21 a ratat calificarea in sferturile Campionatului European de tineret, marti seara, dupa o remiza alba cu selectionata similara germana. Tricolorii mici au terminat grupa neinvinsi,.

Adrian Mutu, sentimente contradictorii dupa Campionatul European de tineret. Cu un ochi rade, cu altul plange

Selectionerul nationalei de tineret a analizat la cald prestatia tricolorilor mici la turneul final al Campionatului European de tineret. Romania a ratat calificarea in sferturile de finala dupa 0-0 in ultima etapa contra Germaniei. Tricolorii au incheiat in clasament la egalitate cu Olanda si Germania.

Adrian Mutu, prima reactie dupa victoria cu Ungaria

Romania a castigat disputa cu Ungaria, scor 2-1, in Grupa A la Campionatul European de tineret. Un meci in care, pe langa duritatile adversarilor, tricolorii au avut de infruntat si un arbitraj potrivnic.

actualitate, 21:45