01:05

RUSINE Romania eliminata in optimi de Polonia la Campionatul Mondial de handbal feminin

Romania a fost eliminata neasteptat si dezamagitor de la Campionatul Mondial de Handbal. Echipa Romaniei a condus cu patru goluri la pauza meciului cu Polonia 17-13) si a avut chiar cinci goluri in avantaj in partea secunda. A urmat insa o perioada de noua minute fara niciun gol marcat si polonezele au intors soarte meciului castigand in final cu 31-29. Polonezele au revenit dupa ce Romania nu a mai marcat timp de sapte minute. continuă pe Online Sport

Echipa Romaniei a condus cu patru goluri la pauza meciului cu Polonia 17-13) si a avut chiar cinci goluri in avantaj in partea secunda. A urmat insa o perioada de noua minute fara niciun gol marcat si polonezele au intors soarte meciului castigand in final cu 31-29.