06:15

Santiago Bernabeu

Vinovatul gasit de Thomas Tuchel dupa golurile marcate de Real Madrid pe terenul lui Bayern Munchen

Bayern Munchen va avea o misiune foarte dificila pe Santiago Bernabeu, dupa ce Real Madrid a inscris de doua ori in Germania si a obtinut o remiza 2-2, mansa tur a semifinalelor Champions League). La finalul partidei de pe Allianz Arena, antrenorul Thomas Tuchel si-a criticat un jucator.

El Clasico, decis in prelungiri! Golul lui Jude Bellingham o duce pe Real Madrid aproape de un nou titlu

Real Madrid este foarte de a-si adjudeca al 36-lea titlu din istorie dupa ce s-a impus cu scorul de 3-2 in marele derby contra celor de la FC Barcelona, in etapa cu numarul 32 din La Liga. in fata unui Santiago Bernabeu arhiplin, FC Barcelona a condus in doua randuri prin golurile lui Andreas Christensen .

LaLiga: Real Madrid vs Barcelona - Galacticii, invincibili acasa; catalanii, fara esec in deplasare

Real Madrid - Barcelona, meci contand pentru etapa a 32-a din campionatul Spaniei, este programat, duminica, 21 aprilie, de la ora 22:00, pe Santiago Bernabeu, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Guardiola, accesoriu de peste un milion de euro la meciul City-Real. Cum a fost surprins pe Santiago Bernabeu

Ce l-a nemultumit pe Pep Guardiola dupa remiza spectaculoasa contra Realului

Pep Guardiola s-a declarat satisfacut dupa remiza spectaculoasa obtinuta de Manchester City pe terenul Realului 3-3, mansa tur din sferturile Champions League) si spera ca publicul sa puna o presiune mare pe trupa lui Carlo Ancelotti la retur. Tehnicianul iberic a avut si un motiv de nemultumire atunci cand a fost intrebat despre noul Santiago Bernabeu: calitatea gazonului.

Concluziile lui Carlo Ancelotti dupa 3-3 cu Manchester City - Ce trebuie sa faca Realul pentru a se califica in semifinalele Champions League

Real Madrid si Manchester City nu au inselat asteptarile fanilor, meciul de pe Santiago Bernabeu fiind un adevarat regal fotbalistic. Sase goluri, ocazii mari, faze spectaculoase, un duel care si-a respectat din plin afisul generos. Dupa 3-3 contra cetatenilor, Carlo Ancelotti vorbeste despre cum se poate califica Madridul in semifinalele Champions League.

Real Madrid - Manchester City: Remiza cu 6 goluri intre, in sferturile Ligii Campionilor

Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 3-3 2-1), marti seara, pe stadionul Santiago Bernabeu, intr-un meci spectaculos disputat in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Seara remizelor in Liga Campionilor: Real Madrid-Manchester City 3-3 si Arsenal Londra-Bayern Munchen 2-2

Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 3-3 2-1), marti seara, pe stadionul Santiago Bernabeu, intr-un meci spectaculos disputat in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, potrivit agerpres. ro. Pentru campioana en titre au inscris Bernardo Silva 2), Phil Foden 66) si Josko Gvardiol 71), in timp ce pentru .

Champions League: Real Madrid vs Manchester City - Finala din sferturi

Real Madrid - Manchester City, meci contand pentru prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 9 aprilie, de la ora 22:00, pe Santiago Bernabeu, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Spania si Brazilia au facut spectacol intr-un amical cu sase goluri

Arena Santiago Bernabeu din Madrid a gazduit amicalul de lux dintre Spania si Brazilia.

Real Madrid si Manchester City merg in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal

Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, desi a fost tinuta in sah de RB Leipzig, scor 1-1 0-0), miercuri seara, pe Stadionul Santiago Bernabeu, in mansa secunda a optimilor de finala. Tot in aceeasi seara, Manchester City, detinatoarea trofeului, s-a calificat fara emotii in sferturile de finala ale .

Real Madrid s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor dupa remiza cu RB Leipzig (1-1)

Real Madrid a reusit sa se califice in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, desi a fost tinuta in sah de RB Leipzig, scor 1-1 0-0) pe Stadionul Santiago Bernabeu, in mansa secunda a optimilor de finala.

Champions League: Real Madrid vs Leipzig - Nu e loc de surprize

Real Madrid - Leipzig, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 6 martie, de la ora 22:00, pe Santiago Bernabeu, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Declaratiile lui Carlo Ancelotti inaintea meciului retur dintre Real Madrid si RB Leipzig

Cu o zi inaintea returului dintre Real Madrid si RB Leipzig, de pe Santiago Bernabeu, antrenorul ibericilor, Carlo Ancelotti, a declarat ca echipa sa nu are calificarea in sferturile de finala asigurata, chiar daca a castigat meciul tur cu 1-0. Este o ocazie importanta sa mergem mai departe intr-o competitie foarte speciala pentru noi, trebuie .

Real Madrid a zdrobit-o pe Girona, dar si-a pierdut omul providential. Jude Bellingham s-a accidentat

Real Madrid a invins-o fara drept de apel pe Girona, cu scorul de 4-0, sambata, pe Santiago Bernabeu, in derby-ul etapei cu numarul 24 din campionatul de fotbal al Spaniei. Clubul madrilen a facut o noua demonstratie colectiva si a readus cu picioarele pe pamant mica echipa catalana, care spera la victorie in capitala pentru .

GSP: Hot roman! Mi-a bagat mana in buzunar!. Magicianul Robert Tudor a postat filmarea cu incidentul din magazinul lui Real Madrid

Magicianul Robert Tudor 39 de ani) a fost prezent duminica pe Santiago Bernabeu, la partida dintre Real Madrid si Atletico, din La Liga, partida incheiata la egalitate, scor 1-1.

Horatiu Moldovan, egalul Realului. Atletico a remizat pe terenul marii rivale

Atletico Madrid, formatia portarului roman Horatiu Moldovan, a remizat pe terenul rivalei Real Madrid, scor 1-1, in derby-ul echipelor din capitala Spaniei. Real a deschis scorul in prima repriza a meciului de pe Santiago Bernabeu, prin Brahim Diaz 20), iar apoi a dominat ostilitatile, dar s-a vazut egalata in extremis, printr-un gol marcat de fostul .

Robert Tudor, confruntare cu un hot roman in Spania. Ce a patit magicianul pe stadionul Santiago Bernabeu (FOTO)

Magicianul Robert Tudor a avut parte de o experienta neasteptata, duminica, pe stadionul Santiago Bernabeu. Acesta a fost la un pas sa fie jefuit de un alt roman. Robert Tudor, la un pas sa fie jefuit de un roman, in Spania .

LaLiga: Real Madrid vs Atletico Madrid - Spectacol de gala pe Santiago Bernabeu

Real Madrid - Atletico Madrid, meci contand pentru etapa a 23-a din campionatul Spaniei, este programat, duminica, 4 februarie, de la ora 22:00, pe Santiago Bernabeu, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 2 si Prima Sport 1.

Carlo Ancelotti si-a prelungit contractul cu Real Madrid

De acum este oficial: Carlo Ancelotti si-a prelungit contractul cu Real Madrid. Anuntul a fost facut de gruparea de pe Santiago Bernabeu pe retelele sociale.

actualitate, 06:15