05:15

Scor Campionatului

CM Snooker 2024: Roonie OSullivan, eliminat in sferturi de numarul 29 mondial

Ronnie OSullivan a fost eliminat in sferturile Campionatului Mondial de Snooker, dupa ce a fost invins de Stuart Bingham, scor 13-10.

CM Snooker 2024: Echilibru in meciurile lui Ronnie OSullivan si Judd Trump din sferturile de la Crucible

Ronnie OSullivan si Stuart Bingham se afla la egalitate scor 4-4) dupa prima sesiune a meciurilor contand pentru sferturile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible. Echilibru este si in duelul dintre Judd Trump si Jak Jones 8-8).

Ronnie OSullivan, calificare fara emotii in sferturile CM Snooker 2024

Principal favorit la castigarea trofeului de la Crucible, Ronnie OSullivan a facut luni pasul in sferturile Campionatului Mondial de Snooker. The Rocket a trecut de Ryan Day, scor 13-7.

Grecia: Victorie la Salonic pentru PAOK, 3-2 cu liderul AEK Atena

Echipa greaca PAOK Salonic, condusa de tehnicianul roman Razvan Lucescu, a invins duminica seara, pe teren propriu, scor 3-2, gruparea AEK Atena, in etapa a opta a play-off-ului campionatului elen.

CM Snooker: Echilibru in cel mai tare meci din optimi

John Higgins de patru ori campion mondial) si Mark Allen al treilea jucator al lumii) se afla la egalitate, scor 4-4, in meciul contand pentru optimile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible.

Prima victorie in playout pentru FCU 1948

Echipa FCU 1948 din Craiova a obtinut, sambata, prima victorie din faza playout a campionatului, scor 3-2 pe teren propriu cu Universitatea Cluj.

CM Snooker: Ronnie OSullivan, in optimi dupa o victorie categorica

Ronnie OSullivan a incheiat rapid conturile contra lui Jackson Page, liderul ierarhiei mondiale obtinand calificarea in optimile Campionatului Mondial de snooker dupa o victorie categorica, scor 10-1.

CM Snooker: Cea mai mare diferenta de scor inregistrata pana acum la editia din 2024

Kyren Wilson a facut miercuri pasul in optimile Campionatului Mondial de Snooker din 2024, ocupantul locului 12 mondial trecand de-o maniera impresionanta de Dominic Dale locul 40), scor 10-1.

VIDEO CM Snooker: Multiplu campion mondial, eliminat in primul tur

Mark Selby, campion mondial de patru ori, a fost eliminat luni in primul tur al Campionatului Mondial de la Crucible de conationalul sau Joe OConnor, scor 10-6.

Surpriza mare la CM Snooker - Campionul mondial en-titre, eliminat incredibil in primul tur

Luca Brecel, care a surprins lumea snookerului castigand primul sau titlu mondial in 2023, a fost eliminat in primul tur al Campionatului Mondial de la Crucible, dupa ce a fost invins in frame decisiv de David Gilbert, scor 10-9.

Volei: CSO Voluntari s-a calificat in finala Diviziei A

Echipa de volei feminin CSO Voluntari a invins joi, pe teren propriu, formatia CSM Targoviste, scor 3-1, in a doua partida din trei programate in semifinalele Diviziei A. CSO Voluntari va juca in premiera finala campionatului.

Fotbal feminin: Romania a invins Kazahstan in preliminariile WEURO 2025

Reprezentativa Romaniei a invins selectionata Kazahstanului, scor 1-0, in al doilea meci din preliminariile Campionatului European de fotbal feminin din 2025.

Handbal (f): Romania termina cu punctaj maxim grupa preliminara a CE 2024

Calificata deja la turneul final al Campionatului European de handbal feminin din acest an, echipa nationala a Romaniei a invins duminica Grecia, scor 31-24 14-14), in ultimul meci al grupei preliminare.

U Cluj, punct in extremis scos pe terenul lui FC Hermannstadt

FC Hermannstadt si Universitatea Cluj au remizat, scor 1-1, la Sibiu, intr-un meci contand pentru etapa a treia a play-out-ului Ligii 1. FC Hermannstadt a deschis scorul in minutul 33 prin Ianis Stoica, fotbalist care in prima parte a campionatului a evoluat pentru Universitatea Cluj. Sepcile rosii au plecat de la Sibiu cu un punct, .

Romania, un nou succes categoric in preliminariile Campionatului European. Tricolorele au facut scor in Bosnia

Nationala feminina de handbal a Romaniei a invins Bosnia-Hertegovina, cu scorul de 37-16, joi seara, la Cazin, in preliminariile Campionatului European. Deja calificata de pe primul loc la EHF EURO 2024, Romania nu a avut emotii nici in deplasarea din Bosnia-Hertegovina. Dupa ce in tur se impusesera cu 49-18, fetele lui Florentin Pera au facut .

Handbal (f): A cincea victorie consecutiva pentru Romania in preliminariile CE 2024

Calificata deja la turneul final al Campionatului European de handbal feminin, nationala Romaniei a invins joi Bosnia Hertegovina, scor 37-16, in Grupa 1 preliminara.

O fosta campioana europeana rateaza dramatic calificarea la EURO 2024

Grecia, al carei triumf din 2004 este vazut ca una dintre cele mai mari surprize din istoria Campionatului European, a ratat calificarea la EURO 2024, dupa ce a fost invinsa de Georgia, scor 4-2 la loviturile de departajare, in finala Rutei C a barajului pentru turneul final din Germania.

Romania U19, victorie spectaculoasa cu Germania in Turul de Elita

Selectionata Under 19 a Romaniei a castigat dramatic meciul jucat impotriva Germaniei scor 3-2) in Grupa a 6-a a Turului de Elita al Campionatului European de fotbal din acest an.

Nationala U17 spre EURO 2024: Tricolorii au terminat la egalitate cu Bulgaria

Nationala U17 a Romaniei a remizat, sambata, scor 0-0, cu echipa similara a Bulgariei, in grupa 2 a Turului de Elita Under 17, ultima runda inaintea Campionatului European.

Romania, remiza cu Irlanda de Nord in primul meci de pregatire pentru Euro 2024

Echipa nationala de fotbal a Romaniei a incheiat la egalitate, scor 1-1, partida amicala cu Irlanda de Nord de pe Arena Nationala, prima in vederea Campionatului European din aceasta vara.

actualitate, 05:15