08:00

Scor Liga

Robert Lewandowski a reusit primul hattrick in La Liga

Atacantul polonez Robert Lewandowski a contribuit decisiv la victoria obtinuta de FC Barcelona in meciul de pe teren propriu cu Valencia, scor 4-2, in etapa a 33-a din prima liga spaniola.

Rapid Universitatea Craiova 1-2. Oltenii castiga cu un gol in minutul 90+6

Etapa a 7-a din playoff in Liga 1 s-a incheiat cu victoria obtinuta de Universitatea Craiova in Giulesti contra Rapidului, scor 2-1. Asa am trait Rapid - Universitatea Craiova .

Liga 2: Corvinul, victorie in duelul echipelor fara drept de promovare

Corvinul Hunedoara s-a impus in fata celor de la CSC 1599 Selimbar, scor 3-1, in etapa cu numarul 7 play-off-ului Liga 2.

La Liga: Egal in derby-ul andaluz, 1-1 intre Betis si FC Sevilla

Echipele spaniole Betis Sevilla si FC Sevilla au incheiat la egalitate duminica seara, scor 1-1, in etapa a 33-a din La Liga.

VIDEO Deian Sorescu si Denis Dragus, marcatori intr-un meci de cosmar pentru Gaziantep

Gaziantep are emotii in ceea ce priveste mentinerea in prima liga a Turciei, dupa ce a pierdut disputa cu Trabzonspor, scor 4-2, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 34.

CSM Bucuresti, invinsa acasa de Metz in sferturile Ligii Campionilor. Neagu Co au o misiune extrem de complicata in returul din Franta

CSM Bucuresti a fost invinsa de Metz, duminica, in Sala Polivalenta, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor la handbal feminin. CSM Bucuresti, invinsa acasa de Metz, scor 24-27 .

Prima victorie in playout pentru FCU 1948

Echipa FCU 1948 din Craiova a obtinut, sambata, prima victorie din faza playout a campionatului, scor 3-2 pe teren propriu cu Universitatea Cluj.

Dinamo - FC Voluntari 1-1. Doua goluri in trei minute

Etapa a 7-a din playout a debutat cu duelul la retrogradare dintre Dinamo si FC Voluntari, meci incheiat la egalitate scor 1-1.

Unirea Slobozia a promovat, in premiera, in Liga 1

Echipa Unirea Slobozia a invins miercuri, in deplasare, scor 1-0, gruparea CS Mioveni, in etapa a sasea din play-off-ul ligii secunde. Unirea Slobozia a promovat in Superliga pentru prima oara in istoria sa.

VIDEO Liga 2: Prima echipa promovata matematic in SuperLiga - Sarbatoare in stilul lui Inter Milano

Unirea Slobozia a invins in deplasare CS Mioveni, scor 1-0, in etapa a sasea din play-off-ul ligii secunde. Formatia antrenata de Adrian Mihalcea este matematic promovata in SuperLiga, cu patru runde inainte de finalul de sezon.

Farul Rapid 3-1. Giulestenii raman fara victorie in playoff

Echipa Farul Constanta a urcat cel putin provizoriu pe locul secund in clasamentul din playoff, dupa victoria obtinuta pe teren propriu cu Rapid, scor 3-1. Asa am trait Farul - Rapid .

FC Voluntari FCU 1948, scor 0-0, in etapa a 6-a din playout. Gazdele in zece din minutul 24!

Echipele FC Voluntari si FCU 1948 au remizat fara goluri pe terenul ilfovenilor.

Real Madrid a invins Barcelona, scor 3-2

Echipa spaniola Real Madrid a invins duminica seara, pe teren propriu, scor 3-2, formatia FC Barcelona, in etapa a 32-a din La Liga.

Real Madrid invinge Barcelona in El Clasico, dupa ce a fost condusa de doua ori pe propriul teren

Liderul din La Liga ajunge la 11 puncte dupa victoria scor 3-2 obtinuta, duminica seara, in derby-ul cu rivala istorica FC Barcelona.

Liga 2: Unirea Slobozia invinge pe CSC Selimbar si e aproape de promovare

Unirea Slobozia s-a impus in fata echipei CSC 1599 Selimbar, scor 2-1, intr-un meci disputat la Cisnadie, duminica, in etapa a cincea din play-off-ul Ligii 2 la fotbal.

FCSB si Rapid au remizat in meciul cu cea mai mare asistenta din acest sezon

Derby-ul dintre FCSB si Rapid din etapa a 5-a in playoff s-a incheiat la egalitate, scor 2-2, dupa ce giulestenii au revenit de la 0-1 si au intrat in avantaj la pauza. Asa am trait FCSB - Rapid Gigi Becali dupa 2-2 cu Rapid: in curand vom fi campioni .

FCU 1948 Dinamo 1-1. Oltenii au egalat in minutul 90

Echipele FCU 1948 si Dinamo Bucuresti au remizat, scor 1-1, in etapa a 5-a din playout.

Liga 2: Remiza intre Chindia Targoviste si CSA Steaua Corvinul Hunedoara, victorie in play-off

Chindia Targoviste si CSA Steaua Bucuresti au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat in etapa a patra din play-out-ul Ligii 2 la fotbal. Tot sambata, Corvinul Hunedoara s-a impus in fata echipei CS Mioveni, scor 2-0, intr-o partida din play-off.

Farul face spectacol cu CFR Cluj si ataca podiumul in Liga 1

In duelul ultimelor doua campioane din Liga 1 echipa Farul Constanta a invins de o maniera categorica CFR Cluj pe teren propriu, scor 5-1, in etapa a 5-a din playoff. Asa am trait Farul - CFR Cluj .

actualitate, 08:00