01:05

Scor Mansa

VIDEO Juventus, in finala Cupei Italiei, desi a pierdut meciul cu Lazio

Juventus a obtinut marti calificarea in finala Cupei Italiei, cu toate ca a fost invinsa, scor 2-1, de Lazio. Cum in mansa tur Batrana Doamna se impusese la doua goluri diferenta, trupa lui Max Allegri a facut pasul spre ultimul act al competitiei.

Al-Hilal a ratat prezenta in finala Ligii Campionilor Asiei

Lider detasat in Arabia Saudita, Al-Hilal a ratat marti calificarea in finala Ligii Campionilor Asiei, desi a castigat mansa retur a semifinalelor in fata celor de la Al-Ain, scor 2-1.

Handbal (m): Dinamo Bucuresti, victorie mare in sferturile EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat marti mansa tur a sferturilor de finala EHF European League, scor 28-27 14-15) in fata danezilor de la Skjern.

Handbal: Minaur Baia Mare a pierdut in turul semifinalelor European Cup

Echipa de handbal masculin Minaur Baia Mare a fost invinsa duminica, in deplasare, de formatia islandeza Valur, scor 36-28 18-14), in mansa tur din semifinalele European Cup.

PAOK, eliminata din sferturile de finala ale Conference League, dupa partida cu Brugge, scor 0-2

PAOK a fost eliminata joi seara, 18 aprilie, din sferturile de finala ale Conference League, desi echipa lui Razvan Lucescu spera ca va intoarce scorul din prima mansa. PAOK a fost eliminata din sferturile de finala ale Conference League Belgienii au deschis scorul in minutul 33, prin Ferran Jutgla, fost jucator al Barcelonei, care a reusit sa se impuna in fata lui Kotarski printr-un sut in coltul stang al portii.

Real Madrid, calificare dificila in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Manchester City, scor 1-1 (3-4 d.l.d.p)

Manchester City si Real Madrid s-au confruntat miercuri, 17 aprilie, in returul sferturilor de finala ale UEFA Champions League. Dupa 5-5 la general in dubla mansa, Real Madrid a reusit sa obtina biletele pentru semifinalele competitiei, castigand cu scorul 4-3 loviturile de departajare in fata lui City chiar pe Etihad. Real Madrid s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League .

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 1-0 cu cu Arsenal

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Arsenal Londra cu scorul de 1-0 0-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 4-2 cu Atletico Madrid

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o categoric pe Atletico Madrid cu scorul de 4-2 2-0), pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Conference League: Razvan Lucescu si PAOK Salonic, infangere la limita in turul sferturilor

PAOK Salonic a pierdut prima mansa a sferturilor de finala ale Conference League pe terenul belgienilor de la Club Brugge, scor 1-0.

Europa League: Liverpool, infrangere categorica pe teren propriu AS Roma invinge AC Milan

Prima mansa a sferturilor de finala ale UEFA Europa League a adus infrangerea surprinzatoare a celor de la Liverpool chiar pe Anfield Road in fata italienilor de la Atalanta, scor 0-3.

Atalanta, surpriza serii in Europa League. Victorie detasata in meciul cu Liverpool, scor 3-0

Atalanta a surprins joi seara, 11 aprilie, in deplasare, in mansa tur a sferturilor Europa League, obtinand o victorie detasata cu Liverpool. Atalanta a invins-o pe Liverpool in mansa tur a sferturilor Europa League Formatia din Bergamo a castigat detasat in mansa tur a sferturilor Europa League, 3-0, pe Anfield.

PAOK a pierdut mansa tur din sferturile Conference League. Echipa lui Razvan Lucescu va putea schimba totul in retur

Primele meciuri din faza sferturilor de finala din UEFA Europa Conference League s-au disputat joi seara, 11 aprilie. PAOK, misiune grea in Belgia Pentru prima mansa, PAOK, echipa antrenata de Razvan Lucescu, s-a deplasat la Brugge, dupa turul precedent in care a revenit la retur, 5-1, cu Dinamo Zagreb, care obtinuse in tur scor 0-2.

VIDEO Lionel Messi, eliminat in sferturi din Liga Campionilor CONCACAF

Inter Miami a fost eliminata in sferturile Ligii Campionilor CONCACAF, dupa ce a fost invinsa si in mansa retur de Monterrey, scor 3-1 5-2 la general).

Luis Enrique (Paris Saint-Germain) accepta criticile pentru infrangerea cu Barcelona

Luis Enrique, antrenorul echipei Paris Saint-Germain, a declarat ca accepta criticile pe care le implica infrangerea suferita pe teren propriu in fata formatiei FC Barcelona scor 2-3), miercuri seara, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Liga Campionilor: egaluri la Madrid si Londra

Formatia Real Madrid a incheiat la egalitate, scor 3-3, cu Manchester City, in prima mansa a sferturilor Ligii Campioniilor.

Remiza intre Arsenal si Bayern. Doua rezerve i-au salvat pe tunari de la infrangere

Echipele Arsenal Londra si Bayern Munchen au terminat la egalitate, scor 2-2, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor.

Handbal (m): Dinamo Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat si mansa retur a optimilor EHF Europa League in fata danezilor de la Bjerringbro-Silkeborg, scor 27-24 16-8) si va juca in sferturi cu Skjern.

Handbal (m): Dinamo, victorie mare in turul optimilor EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, s-a impus in fata echipei Bjerringbro-Silkeborg Danemarca), scor 37-34 18-16), in mansa tur din optimile EHF European League.

Romania si-a aflat si ultima adversara din Liga Natiunilor - Programul tricolorilor

Selectionata Lituaniei s-a calificat in Grupa C2 a Ligii Natiunilor, din care face parte si Romania, dupa ce s-a impus si in mansa retur a barajului cu Gibraltar, scor 1-0 2-0 la general).

Handbal (f): Romania are doua echipe calificate la Turneul Final Four al European League

Dupa Gloria Bistrita, Dunarea Braila a reusit calificarea in semifinalele European League la handbal feminin, dupa ce a invins in mansa retur HC Podvraka, scor 26-25 10-12).