01:05

Scor Meciul

Romania, victorie de senzatie la Campionatul Mondial

Nationala de hochei pe gheata a Romaniei a trecut peste cele doua esecuri la scor, cu Italia si Slovenia, si a invins Ungaria in meciul al treilea la Campionatul Mondial Divizia IA de la Bolzano.

Pedeapsa drastica pentru fotbalistul lui Dinamo care si-a lovit un adversar in cap cu piciorul

Hakim Abdallah, atacantul echipei Dinamo Bucuresti, a fost suspendat sase meciuri de Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal, dupa cartonasul rosu primit la meciul pierdut cu FC Botosani scor 2-1, etapa a sasea din play-out-ul SuperLigii).

Bayern Munchen remiza cu Real Madrid scor 2-2, in semifinalele Ligii Campionilor

Bayern Munchen a terminat la egalitate meciul cu Real Madrid, 2-2 0-1), pe Allianz Arena, intr-o partida din prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor.

Robert Lewandowski a reusit primul hattrick in La Liga

Atacantul polonez Robert Lewandowski a contribuit decisiv la victoria obtinuta de FC Barcelona in meciul de pe teren propriu cu Valencia, scor 4-2, in etapa a 33-a din prima liga spaniola.

VIDEO FC Barcelona, revenire spectaculoasa in meciul cu Valencia - Lewandowski, eroul catalanilor

FC Barcelona a revenit pe locul al doilea in clasamentul din LaLiga, dupa ce a invins formatia Valencia, scor 4-2, intr-un meci disputat in etapa cu numarul 33.

CM Snooker: Echilibru in cel mai tare meci din optimi

John Higgins de patru ori campion mondial) si Mark Allen al treilea jucator al lumii) se afla la egalitate, scor 4-4, in meciul contand pentru optimile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible.

Sorana Cirstea, eliminata clar de la WTA Madrid de lidera mondiala

Aflata intr-o dispozitie fantastica de joc, Iga Swiatek nu i-a oferit Soranei Cirstea mari sperante in meciul din turul al treilea de la WTA Madrid. Lidera mondiala s-a impus, scor 6-1, 6-1, la capatul unui meci de o ora si 18 minute.

WTA Madrid: A treia favorita, victorie fara game pierdut in mai putin de o ora

Coco Gauff a reusit meciul perfect in runda a doua a turneului WTA 1000 de la Madrid. Americanca a invins-o pe olandeza Arantxa Rus 47 WTA) dupa doua seturi identice, scor 6-0, 6-0.

Gafa lui Tarnovanu amana fiesta FCSB-ului! Meciul cu Farul se joaca cu titlul pe masa

FCSB a remizat in deplasare cu Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, scor 2-2, in etapa a sasea din play-off, si trebuie sa mai astepte pentru a celebra castigarea titlului. Dupa noua ani de asteptare, in care s-a luptat de fiecare data pentru campionat, dar de cele mai multe ori a incheiat pe pozitia secunda, FCSB va .

VIDEO Ronnie OSullivan, debut spectaculos la CM Snooker - Cu un pas in optimi

Ronnie OSullivan are parte de un debut perfect la Crucible, multiplul campion mondial conducand de-o maniera categorica scor 8-1) meciul cu Jackson Paige locul 43 mondial) din runda inaugurala de la Campionatul Mondial de Snooker.

Jaqueline Cristian s-a calificat in turul al doilea la WTA Madrid, dupa meciul cu Magdalena Frech

Dupa ce a invins-o pe Daria Saville si s-a calificat pe tabloul principal al turneului WTA 1000 de la Madrid, Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri, 24 aprilie, in turul al doilea al competitiei, dupa meciul cu Magdalena Frech 51 WTA), scor 7-5, 6-2. Jaqueline Cristian, in turul al doilea la WTA Madrid .

Razvan Lucescu, tot mai departe de titlu in Grecia PAOK remizeaza cu ultima clasata

PAOK Salonic a mai facut un pas gresit in lupta pentru cucerirea titlului in Grecia, terminand la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe terenul ultimei clasate din play-off, Lamia.

VIDEO Juventus, in finala Cupei Italiei, desi a pierdut meciul cu Lazio

Juventus a obtinut marti calificarea in finala Cupei Italiei, cu toate ca a fost invinsa, scor 2-1, de Lazio. Cum in mansa tur Batrana Doamna se impusese la doua goluri diferenta, trupa lui Max Allegri a facut pasul spre ultimul act al competitiei.

Presedintele CCA, verdict dupa ce Rapidul a avut un gol anulat in meciul cu FCSB

FCSB si Rapid au remizat in cel mai important meci al etapei cu numarul 5 din play-off-ul SuperLigii Romaniei, scor 2-2, intr-o atmosfera de senzatie creata de cei peste 45. 000 de spectatori prezenti pe Arena Nationala din Bucuresti.

Real Madrid a castigat cu FC Barcelona 3-2, in derby-ul El Clasico |VIDEO

Real Madrid a castigat cu Barcelona, scor 3-2, in derby-ul El Clasico. Barcelona a inceput meciul in forta si a deschis scorul dupa doar sase minute, cand Andreas Christensen a inscris dupa un corner executat perfect de Raphinha.

FCSB si Rapid au remizat in meciul cu cea mai mare asistenta din acest sezon

Derby-ul dintre FCSB si Rapid din etapa a 5-a in playoff s-a incheiat la egalitate, scor 2-2, dupa ce giulestenii au revenit de la 0-1 si au intrat in avantaj la pauza. Asa am trait FCSB - Rapid Gigi Becali dupa 2-2 cu Rapid: in curand vom fi campioni .

FCSB si Rapid Bucuresti au terminat la egalitate, 2-2 in etapa a cincea a paly-off-ului Superligii de fotbal

Meciul dintre FCSB si Rapid s-a incheiat la egalitate sambata seara, scor 2-2, in etapa a cincea din play-off-ul Superligii. FCSB a deschis scorul prin Darius Olaru 10). Rapid a intors scorul in decurs de cinci minute, prin golurile lui Ermal Krasniqi 12) si Albion Rrahmani 16).

Liga 2: Remiza intre Chindia Targoviste si CSA Steaua Corvinul Hunedoara, victorie in play-off

Chindia Targoviste si CSA Steaua Bucuresti au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat in etapa a patra din play-out-ul Ligii 2 la fotbal. Tot sambata, Corvinul Hunedoara s-a impus in fata echipei CS Mioveni, scor 2-0, intr-o partida din play-off.

Gabriela Ruse a fost eliminata in sferturile de la Rouen de Caroline Garcia

Gabriela Ruse a fost eliminata vineri, 19 aprilie, in sferturile de finala ale turneului de 250 de puncte de la Rouen, dupa meciul cu Carolina Garcia, care s-a impus scor 6-3, 6-4. Gabriela Ruse s-a oprit in sferturile de finala de la Rouen. A fost eliminata de Caroline Garcia .

Liverpool a fost eliminata din Europa League, dupa meciul cu Atalanta, scor 3-1

Liverpool a fost eliminata joi seara, 18 aprilie, din Europa League, dupa partida cu Atalanta, scor 3-1. Acum, tabloul semifinalelor competitiei este complet, iar italienii se vor confrunta cu Benfica sau Olympique Marseille, in timp ce AS Roma o va infrunta pe Bayer Leverkusen. Liverpool, eliminata din Europa League .