01:05

Semifinale Indian

Cu Decisiv din Primul Set n-au existat pierzatori pe Betano in semifinalele de la Indian Wells

Sambata noapte s-au stabilit cei doi finalisti la editia din acest an in turneul masculin de la Indian Wells, o competitie de categorie ATP Masters 1000. Ambele semifinale au fost decise in trei seturi si in fiecare dintre acestea jucatorul invins a castigat primul set cu scorul de 6-1.

Daniil Medvedev, calificat in semifinale la Indian Wells. Adversarul din penultimul act

Daniil Medvedev s-a calificat in semifinalele turneului ATP Masters 1. 000 de la Indian Wells, dupa ce l-a invins in doua seturi pe danezul Holger Rune, cu 7-5, 6-4. Medvedev 4 ATP) va juca in penultimul act contra americanului Tommy Paul, victorios in duelul cu norvegianul Casper Ruud, scor 6-2, 1-6, 6-3. Rusul s-a impus in .

Carlos Alcaraz, atacat de albine in meciul cu Zverev. intepat, spaniolul si-a distrus adversarul VIDEO

Ibericul a obtinut calificarea in semifinale la Indian Wells.

Iga Swiatek, in semifinale la Indian Wells 2024 - Abandon al unei campioane de Grand Slam

Iga Swiatek s-a calificat in semifinalele turneului WTA 1000 de la Indian Wells, dupa ce Caroline Wozniacki s-a retras la inceputul setului secund al meciului din sferturi.

Indian Wells 2024: Jucatorul momentului din ATP, in semifinale dupa a 19-a victorie consecutiva

Jannik Sinner a ajuns la 19 victorii consecutive in circuitul masculin 16 in acest an) si s-a calificat in semifinalele turneului ATP Masters 1000 de la Indian Wells.

Sorana Cirstea, despre barbatul care i-a revigorat cariera. Primele declaratii la revenirea in Romania: Simt ca exista o chimie speciala

Sorana Cirstea traverseaza cea mai buna forma din ultimii ani, iar rezultatele vorbesc de la sine. Sportiva s-a intors in Romania dupa parcursul excelent de la Indian Wells si Miami, unde a ajuns pana in sferturi, respectiv semifinale. Romanca a oferit primele declaratii dupa ce a ratat calificarea in finala turneului american si a vorbit desprecolaborarea cu antrenorul Thomas Johansson. Cum functioneaza parteneriatul cu Thomas Johansson .

Planurile Soranei Cirstea dupa rezultatele excelente de la Indian Wells si Miami Open

Sorana Cirstea a obtinut cele mai bune rezultate din ultimele sezoane la turneele de categorie WTA 1000 de la Indian Wells sferturi) si Miami Open semifinale), iar sportiva noastra si-a pregatit deja programul pentru perioada urmatoare.

Cirstea, visul frumos s-a incheiat la Miami: Kvitova a naucit-o dupa o revenire incredibila

Chiar daca a fost invinsa in semifinale, Sorana va parasi America mandra, cu capul sus: a obtinut noua victorii in 11 meciuri, la Indian Wells si Miami!.

Iga Swiatek a renuntat la turneul de la Miami: Explicatia oferita de liderul mondial

Poloneza de 21 de ani a avansat, saptamana trecuta, pana in semifinale, la Indian Wells.

Lidera mondiala eliminata in semifinale la Indian Wells

Iga Swiatek, numarul unu mondial in tenisul feminin, a ratat calificarea in finala de la Indian Wells, turneu de categorie WTA 1000.

Lidera mondiala si detaliul care a facut diferenta in meciul cu Sorana Cirstea de la Indian Wells

Iga Swiatek a invins-o in doua seturi pe Sorana Cirstea, scor 6-2, 6-3 meciul a durat o ora si 22 de minute), si s-a calificat in semifinale la Indian Wells. Aflata mai aproape de apararea titlului cucerit anul trecut, sportiva din Polonia a vorbit despre cum a ajutat-o suprafata de joc sa treaca de romanca.

VIDEO Principalul favorit, in semifinale la Indian Wells - Victorie in duelul tinerei generatii

Carlos Alcaraz l-a invins pe Felix Auger-Aliassime in unul dintre cele mai interesante dueluri ale tinerei generatii din circuitul ATP si s-a calificat in semifinale la Indian Wells, turneu de categorie Masters 1000.

Indian Wells: Castigatoare de Grand Slam, calificare dificila in semifinale

Elena Rybakina nu a avut deloc o partida usoara in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells, reusind o invinga pe Karolina Muchova dupa trei seturi, 7-64), 2-6, 6-4.

Indian Wells: A doua favorita, in semifinale dupa ce a invins finalista de la Roland Garros

Aryna Sabalenka a reusit un meci aproape perfect la Indian Wells, ajungand in semifinale dupa ce a eliminat-o pe americanca Coco Gauff 6 WTA), scor 6-4, 6-0.

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturi la Indian Wells, dupa ce a invins-o pe campioana campioanelor. Meci de gala in turul urmator FOTO VIDEO

Sorana Cirstea a renascut sub comanda noului antrenor si a reusit una dintre surprizele de la Indian Wells. Jucatoarea din Romania a invins-o in trei seturi pe Caroline Garcia, sportiva care in anul 2022 s-a impus la Turneul Campioanelor. in batalia pentru un loc in semifinale o va infrunta pe Iga Swiatek, liderul clasamentului WTA.

Laude majore pentru Simona Halep. Cine a coplesit-o total: A popularizat tenisul in Europa

Laude majore pentru Simona Halep. in ciuda problemelor medicale cu care se confrunta, jucatoarea din Constanta a ramas un reper major pentru lumea tenisului. Dupa ce a jucat in semifinale la Indian Wells, romanca a fost nevoita sa se retraga de la Miami, din cauza unei accidentari la coapsa stanga. Dar Simona Halep a fost .

CTP a analizat jocul Simonei Halep in 2022: E un semn bun

CTP a analizat jocul Simonei Halep in 2022. Fostul lider mondial are un inceput bun de sezon, daca tinem seama de faptul ca a castigat un titlu, la Melbourne Summer Set 1 si a ajuns in alte doua semifinale, la Dubai si Indian Wells. Totusi, ea a dat si semne de slabiciune in cateva partide.

Simona Halep poate aduna o avere la Miami. Ce premii ofera turneul din Florida

Simona Halep poate aduna o avere la Miami. Fostul lider mondial s-a oprit in semifinale, in turneul de la Indian Wells. Romanca a fost recompensata, totusi cu un cec generos, de 343. 985 de dolari. Ea este foarte aproape de a ocupa locul 3 in topul castigurilor all-time al jucatoarelor din circuitul profesionist. Simona Halep are .

Nadal, a 20-a victorie consecutiva in acest an si a cincea finala la Indian Wells. Americanul Taylor Fritz, adversarul din finala

Spaniolul Rafael Nadal, locul 4 mondial, l-a invins pe compatriotul sau mai tanar Carlos Alcaraz, locul 19 mondial, in semifinale la Mastersul 1000 de la Indian Wells.

Reactia Simonei Halep dupa eliminarea de la Indian Wells. Ce a spus romanca despre esecul de azi-noapte

Simona Halep 30 de ani, 26 WTA) nu a reusit sa o invinga pe Iga Swiatek in semifinale 20 de ani, 4 WTA) si a fost eliminata de la Indian Wells. Romanca a fost invinsa de poloneza in doua seturi, 6-7 6), 4-6, dupa o ora si 49 de minute de joc. Iata ce a .