08:15

Sferturile League

Handbal (m): Dinamo Bucuresti, victorie mare in sferturile EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat marti mansa tur a sferturilor de finala EHF European League, scor 28-27 14-15) in fata danezilor de la Skjern.

VIDEO Portarul lui Aston Villa nu a fost eliminat, desi a primit al doilea cartonas galben - Explicatia din regulament

Emiliano Martinez, portarul echipei Aston Villa, a primit al doilea cartonas galben la meciul castigat la lovituri de departajare in fata formatiei Lille, in sferturile de finala ale Conference League, dar nu a fost eliminat.

Razvan Lucescu a ratat calificarea in semifinalele Conference League

PAOK Salonic a suferit o noua infrangere in fata celor de la Club Brugge, scor 2-0 pentru belgieni, iar formatia antrenata de Razvan Lucescu s-a oprit in sferturile de finala ale Conference League.

Europa League: Liverpool si AC Milan, eliminate in sferturi Duelurile din semifinale

AC Milan si Liverpool au parasit joi acest sezon al cupelor europene, dupa ce au fost eliminate din sferturile de finala ale Europa League. AS Roma, Atalanta si Leverkusen sunt echipele calificate in semifinale.

PAOK, eliminata din sferturile de finala ale Conference League, dupa partida cu Brugge, scor 0-2

PAOK a fost eliminata joi seara, 18 aprilie, din sferturile de finala ale Conference League, desi echipa lui Razvan Lucescu spera ca va intoarce scorul din prima mansa. PAOK a fost eliminata din sferturile de finala ale Conference League Belgienii au deschis scorul in minutul 33, prin Ferran Jutgla, fost jucator al Barcelonei, care a reusit sa se impuna in fata lui Kotarski printr-un sut in coltul stang al portii.

Ziua decisiva pentru calificarea in semifinalele Ligii Europa si Conference League

Seara de joi, 18 aprilie, este dedicata meciurilor retur din sferturile de finala in Liga Europa si Conference League. in toate cele opt meciuri programate totul este posibil, inclusiv ca Liverpool sa rastoarne avantajul de 3-0 obtinut de Atalanta pe Anfield Road, desi statistica este impotriva cormoranilor.

LiveBlog Manchester City - Real Madrid si Bayern Munchen - Arsenal, in sferturile Champions League City egaleaza prin Kevin De Bruyne

Miercuri aflam celelalte doua formatii calificate in semifinalele Champions League. Manchester City primeste vizita Realului 3-3 in tur), in timp ce Bayern joaca impotriva lui Arsenal 2-2 in tur), la Munchen. Duelurile sunt transmise pe Digi Sport 1, Digi Sport 2, Orange Sport, Prima Sport 1 si Prima Sport 2, dar si LiveBlog pe HotNews. ro.

Istvan Kovacs, desfiintat de Xavi pentru cartonasele rosii din Barcelona vs PSG: A fost un dezastru. A ucis meciul

Barcelona a fost invinsa de PSG, scor 4-1, si s-a vazut eliminata din sferturile UEFA Champions League, iar antrenorul catalanilor, Xavi Hernandez, a condamnat prestatia arbitrului roman Istvan Kovacs. Istvan Kovacs, trei cartonase rosii pentru Barcelona in duelul cu PSG .

LiveBlog: Barcelona - PSG si Dortmund - Atletico Madrid, in sferturile Champions League Gol dupa gol la Barcelona si Dortmund

Marti vom afla care sunt primele doua echipe calificate in sferturile UEFA Champions League. Barcelona primeste vizita celor de la PSG 3-2 in tur), in timp ce Borussia Dortmund joaca contra lui Atletico Madrid 1-2 in tur). Partidele sunt transmise in direct pe Digi Sport 1, Digi Sport 2, Orange Sport, Prima Sport 1 si Prima Sport 2, dar si LiveBlog pe HotNews. ro.

Meciuri decisive in Champions League: Cine transmite la tv Barcelona - PSG si Borussia Dortmund - Atletico Madrid

Fanii au avut parte de 18 goluri in mansa tur din sferturile Champions League, iar marti vom afla primele echipe care se vor califica in semifinalele celei mai importante competitii europene. De la ora 22:00, Barcelona va incerca sa-si apere avantajul obtinut pe Parc des Princes 3-2 vs PSG), iar Borussia Dortmund va lupta pentru a intoarce rezultatul din Spania 1-2 vs Atletico Madrid).

UEFA Champions League: Istvan Kovacs va arbitra returul dintre Barcelona si PSG

O brigada din Romania, cu Istvan Kovacs la centru, va conduce meciul retur din sferturile de finala ale UEFA Champions League dintre Barcelona si PSG. Partida se va juca marti, 16 aprilie, de la ora 22:00, la Barcelona. Kovacs va fi ajutat de asistentii Vasile Marinescu si Ovidiu Artene si de al patrulea oficial Horatiu .

INFOGRAFIC: Sansele de calificare in semifinalele Ligii Campionilor

Marti si miercuri sunt programate meciurile retur din sferturile de finala in Liga Campionilor, iar pe Betano am analizat sansele celor opt echipe ramase in competitie de a ajunge in careul de asi, in functie de rezultatele din tur si forma de moment.

Continua saptamana de cosmar pentru Liverpool! Cormoranii au suferit un nou esec pe teren propriu

FC Liverpool a ratat sansa de a urca provizoriu pe prima pozitie in Premier League, dupa ce fost invinsa pe teren propriu, cu 0-1, de Crystal Palace, intr-un meci din etapa cu numarul 33. Dupa ce la mijlocul acestei saptamani a fost umilita pe teren propriu, cu 0-3, de Atalanta Bergamo in sferturile Europa League, .

Istvan Kovacs va arbitra un meci de gala din sferturile Champions League

UEFA a anuntat ca Istvan Kovacs va arbitra partida dintre Barcelona si PSG, care va avea loc marti, de la ora 22:00, in mansa retur a sferturilor Champions League.

Soc pe Anfield! Liverpool, umilita acasa de Atalanta. Rezultatele din sferturile Europa League

Atalanta Bergamo e cu un pas in semifinalele Europa League, dupa ce a produs socul serii in fotbalul european si s-a impus cu 3-0 pe Anfield, in fata celor de la FC Liverpool. Gianluca Scamacca, cu o dubla 38, 61) si Mario Pasalic 83) le-au provocat cormoranilor prima infrangere acasa dupa 14 luni. Derby-ul italian .

infrangere pentru Razvan Lucescu in sferturile Conference League dupa o evolutie modesta

PAOK Salonic, echipa pregatita de Razvan Lucescu, a pierdut mansa tur a disputei cu echipa belgiana Club Brugge.

Surpriza de proportii pe Anfield Road in Europa League

FC Liverpool a pierdut de o maniera categorica mansa tur a disputei cu Atalanta din sferturile de finala din Europa League si doar o minune mai poate face ca echipa engleza sa ajunga in semifinale.

PAOK a pierdut mansa tur din sferturile Conference League. Echipa lui Razvan Lucescu va putea schimba totul in retur

Primele meciuri din faza sferturilor de finala din UEFA Europa Conference League s-au disputat joi seara, 11 aprilie. PAOK, misiune grea in Belgia Pentru prima mansa, PAOK, echipa antrenata de Razvan Lucescu, s-a deplasat la Brugge, dupa turul precedent in care a revenit la retur, 5-1, cu Dinamo Zagreb, care obtinuse in tur scor 0-2.

Kylian Mbappe, record negativ in meciul cu Barcelona din sferturile UEFA Champions League

Paris Saint Germain a pierdut pe Parc des Princes mansa tur a sferturilor UEFA Champions League, contra Barcelonei 3-2), iar Kylian Mbappe a avut o prestatie modesta.

Spectacol in Champions League. PSG Barcelona 2-3 si Atletico Borussia 2-1

Duelurile din sferturile de finala ale Champions League au continuat si miercuri, 10 aprilie, cand au fost programate partidele dintre Atletico Madrid Borussia Dortmund si PSG Barcelona. Seara spectaculoasa in Champions League. Barcelona revine, avand 3-2 cu PSG, iar Dortmud a reusit sa reduca din diferenta .

actualitate, 08:15