10:30

Sferturile Ligii

infrangere pentru CSM Bucuresti in sferturile Ligii Campionilor. E nevoie de un meci mare in returul din Franta

Campioana Romaniei a inceput cu stangul dubla cu Metz pentru calificarea in Final Four.

CSM Bucuresti, invinsa fara drept de apel de Metz, in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti a fost invinsa fara drept de apel de echipa franceza Metz Handball, cu 27-24 15-14), duminica, in Sala Polivalenta din Capitala, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

CSM Bucuresti, invinsa acasa de Metz in sferturile Ligii Campionilor. Neagu Co au o misiune extrem de complicata in returul din Franta

CSM Bucuresti a fost invinsa de Metz, duminica, in Sala Polivalenta, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor la handbal feminin. CSM Bucuresti, invinsa acasa de Metz, scor 24-27 .

Ziua decisiva pentru calificarea in semifinalele Ligii Europa si Conference League

Seara de joi, 18 aprilie, este dedicata meciurilor retur din sferturile de finala in Liga Europa si Conference League. in toate cele opt meciuri programate totul este posibil, inclusiv ca Liverpool sa rastoarne avantajul de 3-0 obtinut de Atalanta pe Anfield Road, desi statistica este impotriva cormoranilor.

Istvan Kovacs, calcat in picioare de catalani dupa Barcelona PSG: cat de indreptatite sunt criticile

Centralul din Carei a condus o partida grea din sferturile Ligii Campionilor.

Baschet: U BT Cluj, prima semifinalista a Ligii Nationale

Campioana U Banca Transilvania Cluj a invins marti, in deplasare, formatia Dinamo Bucuresti, scor 97-48 48-22), in a treia partida din cinci programate in sferturile Ligii Nationale, si s-a calificat in semifinalele competitiei.

GSP: Nascuta in Elvetia, spaniola 100%. Cum s-a adaptat in Romania extrema de la CSM Bucuresti

Extrema stanga la campioana CSM Bucuresti, Jennifer Gutierrez, 29 de ani, prefateaza duelul cu Metz din sferturile Ligii Campionilor si vorbeste pe larg despre inceputurile ei in handbal, adaptarea in Romania, momentul de varf al carierei si interesele pe care le are dincolo de sport.

P INFOGRAFIC: Sansele de calificare in semifinalele Ligii Campionilor

Marti si miercuri sunt programate meciurile retur din sferturile de finala in Liga Campionilor, iar pe Betano am analizat sansele celor opt echipe ramase in competitie de a ajunge in careul de asi, in functie de rezultatele din tur si forma de moment.

INFOGRAFIC: Sansele de calificare in semifinalele Ligii Campionilor

VIDEO Lionel Messi, eliminat in sferturi din Liga Campionilor CONCACAF

Inter Miami a fost eliminata in sferturile Ligii Campionilor CONCACAF, dupa ce a fost invinsa si in mansa retur de Monterrey, scor 3-1 5-2 la general).

Real Madrid - Manchester City: Remiza cu 6 goluri intre, in sferturile Ligii Campionilor

Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 3-3 2-1), marti seara, pe stadionul Santiago Bernabeu, intr-un meci spectaculos disputat in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Spectacol total pe Bernabeu cu sase goluri intre Real Madrid si Manchester City

In poate cel mai asteptat duel din sferturile de finala ale Ligii Campionilor, Real Madrid si Manchester City au remizat scor 3-3 la capatul unui meci extrem de spectaculos.

PSG si Barcelona promit un duel spectaculos in sferturile Ligii Campionilor

Ziua de miercuri, 10 aprilie, este rezervata altor doua sferturi de finala din Liga Campionilor. Paris Saint-Germain primeste vizita celor de la FC Barcelona intr-un duel al revansei pentru campioana Frantei, in timp ce duelul dintre Atletico Madrid si Borussia Dortmund se anunta unul extrem de echilibrat, deschis oricarui rezultat.

Accident feroviar in Giulesti! CFR Cluj a deraiat Rapidul lui Bergodi

Rapid a fost invinsa fara drept de apel de CFR Cluj, cu scorul de 1-4, pe teren propriu, in derby-ul feroviar din etapa a treia a play-off-ului Ligii 1. La doar cateva zile de la umilinta istorica suferita in fata Corvinului, formatie care le-a administrat clujenilor o corectie de tinut minte in sferturile Cupei Romaniei, .

CSM Bucuresti a facut un nou transfer! Alina Grijseels, tigroaica pentru doi ani

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti a anuntat transferul jucatoarei Alina Grijseels, componenta echipei Metz, pe care tigroaicele urmeaza sa o intalneasca in sferturile Ligii Campionilor. Alina Grijseels, jucatoarea de 27 de ani care din vara va face parte din lotul CSM Bucuresti, evolueaza la Metz pe postul de centru, dar poate prelua si rolul .

CSM Bucuresti a transferat capitanul nationalei Germaniei

Echipa CSM Bucuresti muta in perspectiva sezonului viitor si aduce una dintre cele mai valoroase jucatoare ale momentului. CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor .

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

Echipa CSM Bucuresti s-a impus de o maniera categorica in returul cu Krim Ljubljana din optimile Ligii Campionilor, scor 30-24. Cu acelasi scor castigase CSM si meciul tur din Slovenia.

CSM Bucuresti, in sferturile Ligii Campionilor, dupa o victorie trasa la indigo cu Krim Ljubljana

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a a invins-o in dubla mansa, cu scor identic, 30-24, pe Krim Mercator Ljubljana, in play-off. Campioana Romaniei s-a impus cu 30-24 in returul disputat in Sala Polivalenta din Capitala. Tigroaicele au condus cu 5-3 si 8-5, dar Krim .

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

Handbal (f): CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Campioana Romaniei la handbal feminin, CSM Bucuresti, s-a calificat duminica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a trecut in dubla mansa de slovenele de la Krim Ljubljana.

actualitate, 10:30