Sferturile Open

Jelena Ostapenko, atitudine incalificabila la adresa echipei adverse. Demonii din cap ies la lumina

Letona a ratat sferturile la Madrid Open.

Cel mai bun jucator sub 18 ani, eliminat in sferturi la ATP Tiriac Open

Parcursul excelent al lui Joao Fonseca s-a oprit in sferturile de finala ale turneului Tiriac Open. Brazilianul a fost invins in trei seturi de chilianul Alejandro Tabilo 41 ATP), scor 6-4, 65)-7, 4-6.

ATP Tiriac Open 2024: Calificare in sferturile de finala pentru cel mai tanar jucator al turneului

Cel mai promitator jucator de la turneul Tiriac Open, brazilianul Joao Fonseca, a reusit joi calificarea in sferturile de finala dupa ce l-a invins pe moldoveanul Radu Albot 139 ATP), scor 7-62), 6-2.

Irina Begu, calificare la pas in sferturile WTA Antalya

Irina Begu a obtinut calificarea in sferturile turneului Megasaray Hotels Open Antalya), dupa ce a invins-o in doua seturi pe Tara Wurth, scor 7-5, 6-2.

GSP: Ce a patit Mike Tyson in tribune, la Miami Open. Regula din tenis despre care putini stiau ca exista

Mike Tyson, legenda boxului, a asistat la meciul dintre Victoria Azarenka 34 de ani, 32 WTA) si Yulia Putintseva 29 de ani, 68 WTA) din sferturile Miami Open.

Miami Open: Elena Ribakina si Victoria Azarenka s-au calificat in semifinale

Finalista din 2023 si cap de serie numarul 4, Elena Ribakina, a obtinut o noua calificare in semifinalele Miami Open, dupa ce a invins-o, marti seara, in sferturile de finala, cu 7-5, 6-74), 6-4, pe Maria Sakkari, cap de serie numarul 8.

Miami Open: Caroline Garcia vs Danielle Collins - Duel echilibrat pentru un loc in careul de asi

Caroline Garcia - Danielle Collins, meci contand pentru sferturile de finala ale turneului WTA 1000 de la Miami Florida, SUA), este programat, miercuri, 27 martie, nu inainte de ora 17:00, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2.

Miami Open: Ekaterina Alexandrova vs Jessica Pegula - Rusoiaca, in forma maxima

Ekaterina Alexandrova - Jessica Pegula, meci contand pentru sferturile de finala ale turneului WTA 1000 de la Miami Florida, SUA), este programat, miercuri, 27 martie, nu inainte de ora 17:00, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2.

Care pe care in sferturile de la Miami Open. Betano vine la fileu cu oferta Decisiv din Primul Set

Cu primele doua jucatoare ale lumii eliminate deja din competitie, turneul de la Miami propune patru meciuri extrem de echilibrate in sferturile de finala.

Sorana Cirstea lupta pentru un loc in sferturile de la Miami Open

Cap de serie numarul 19, jucatoarea Sorana Cirstea va juca luni seara pentru un loc intre primele opt la Miami Open, turneu de categorie WTA 1000 dotat cu premii totale in valoare de aproape 9 milioane de dolari.

WTA Dubai: Campioana de la US Open, eliminata in sferturi - Tabloul complet al semifinalelor

Coco Gauff a fost eliminata in sferturile turneului WTA de la Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Anna Kalinskaya, scor 6-2, 4-6, 2-6.

VIDEO Snooker: Campionul lumii, invins de locul 76 mondial in sferturi la Welsh Open

Luca Brecel a parasit turneul de snooker Welsh Open in faza sferturilor de finala, campionul mondial en-titre fiind invins de englezul Martin ODonnell locul 76), scor 5-3.

VIDEO Carlos Alcaraz, in sferturi la ATP Buenos Aires Al doilea favorit a fost eliminat

Carlos Alcaraz a castigat primul meci disputat dupa Australian Open 2024, fostul lider mondial calificandu-se in sferturile turneului ATP 250 de la Buenos Aires.

Jaqueline Cristian s-a calificat in sferturi la Transylvania Open

Jaqueline Cristian, locul 81 WTA, s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale turneului de categorie WTA 250 Transylvania Open, de la Cluj-Napoca.

Jaqueline Cristian, in sferturile turneului Transylvania Open

Jaqueline Cristian s-a calificat in sferturile de finala ale turneului Transylvania Open, dupa ce a invins-o in doua seturi pe daneza Clara Tauson, cu 6-4, 6-0. Jaqueline Cristian a obtinut victoria dupa o ora si 21 de minute, intr-un meci in care a reusit 4 asi, iar adversara sa a comis 7 duble greseli. Tauson .

Transylvania Open: Fosta lidera WTA, victorie la pas in optimi - Tabloul complet al sferturilor

Karolina Pliskova s-a calificat in sferturile turneului de la Cluj-Napoca, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Camila Osorio, scor 6-2, 6-1.

Transylvania Open: Jaqueline Cristian, victorie categorica in optimi

Jaqueline Cristian a obtinut calificarea in sferturile turneului de la Cluj-Napoca, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Clara Tauson, scor 6-4, 6-0.

Ana Bogdan s-a calificat in sferturi la Transylvania Open

Ana Bogdan, locul 65 WTA si cap de serie numarul 8, s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului Transylvania Open.

Transylvania Open: Calificare in sferturi pentru principala favorita

Arantxa Rus a obtinut miercuri calificarea in sferturile Transylvania Open, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Alize Cornet, scor 4-6, 6-4, 6-0.

VIDEO Novak Djokovic, in semifinale la Australian Open 2024 - Liderul ATP, probleme in primele seturi

Novak Djokovic a fost testat serios de Taylor Fritz in primele doua seturi ale partidei din sferturile Australian Open 2024, dar sarbul a jucat din ce in ce mai bine si a obtinut calificarea in penultimul act al competitiei de la Melbourne.

actualitate, 05:00