08:00

Sferturile Wimbledon

Sorana Cirstea vs Marketa Vondrousova - Ora de start si cine transmite partida din sferturile WTA Dubai

Sorana Cirstea si-a egalat cea mai buna clasare din cariera, iar joi va incerca sa obtina noi puncte in ierarhia mondiala. Sportiva noastra o va intalni pe Marketa Vondrousova campioana en-titre de la Wimbledon) in sferturile turneului WTA 1000 de la Dubai.

Adversara Soranei Cirstea din sferturile WTA Dubai - Campioana en-titre de la Wimbledon

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile WTA Dubai de categorie 1000), faza a competitiei unde va da peste Marketa Vondrousova, campioana en-titre de la Wimbledon.

US Open: Marketa Vondrousova vs Madison Keys - Sansa istorica pentru campioana de la Wimbledon

Marketa Vondrousova - Madison Keys, meci contand pentru sferturile de finala ale turneului feminin de Grand Slam de la New York, este programat, miercuri, 6 septembrie, nu inainte de ora 19:00, si va fi transmis in direct de Eurosport 2.

Sorana Cirstea, despre adversara din sferturile US Open: Ne stim foarte bine. Ma astept la o batalie grea

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile US Open, o premiera in cariera ei, si va lupta cu Karolina Muchova pentru un loc in careul de asi. Romanca a prefatat duelul si a recunoscut ca se asteapta la o batalie grea. Pentru Sorana, va fi primul sfert de finala de Grand Slam dupa Roland Garros 2009. Parcursul sau de la US Open 2023 a fost cu atat mai entuziasmant, daca e sa tinem cont ca in turul 3 a eliminat-o pe Elena Rybakina, numarul 4 mondial in tenisul feminin si campioana la Wimbledon 2022.

Campioana en-titre, eliminata in sferturile de la Wimbledon 2023

Wimbledon va avea o noua campioana, dupa ce Elena Rybakina a fost eliminata in sferturi de Ons Jabeur, jucatoarea pe care kazaha o invingea in finala de anul trecut.

DigiSport: Dupa momentul care a fost huiduit de toata lumea, rusoaica de 16 ani a primit cea mai mare amenda de la Wimbledon

Mirra Andreeva 16 ani, 102 WTA) s-a oprit in sferturile de finala de la Wimbledon, dupa ce a fost invinsa de Madison Keys 28 de ani, 18 WTA), scor 6-3, 6-7 4), 2-6.

Wimbledon: Carlos Alcaraz vs Holger Rune - Duelul noii generatii

Carlos Alcaraz - Holger Rune, meci contand pentru sferturile de finala ale turneului de Grand Slam de la Wimbledon, este programat, miercuri, 12 iulie, nu inainte de ora 18:00, pe terenul central de la All England Lawn Tennis and Croquet Club competitia este transmisa in direct de Eurosport 1, Eurosport 2 si Eurosport App).

Iga Swiatek si explicatiile eliminarii din sferturi la Wimbledon - Mesaj superb pentru Elina Svitolina

Iga Swiatek s-a oprit in sferturile turneului de la Wimbledon, dupa ce a fost invinsa de Elina Svitolina, scor 5-7, 7-65), 2-6. Chiar daca a fost dezamagita de felul cum a jucat, Iga nu a ratat ocazia de a-si felicita adversara.

Elina Svitolina, reactie geniala dupa ce a eliminat-o pe Iga Swiatek la Wimbledon

Elina Svitolina a produs surpriza in sferturile turneului de la Wimbledon si a eliminat-o pe Iga Swiatek, lidera mondiala si principala favorita, scor 7-5, 6-75), 6-2.

Novak Djokovic s-a calificat in sferturile de finala la Wimbledon. Meciul a fost oprit duminica din cauza orei inaintate si reluat luni

Tenismanul sarb Novak Djokovic, clasat pe locul 2 in clasamentul mondial, a obtinut luni calificarea in sferturile de finala la turneul de tenis de la Wimbledon. El l-a invins pe jucatorul polonez Hubert Hurkacz, clasat pe locul 18 in clasamentul ATP, cu scorul de 7-6 86), 7-6 86), 5-7, 6-4, intr-un meci care fusese intrerupt duminica dupa primele doua seturi din cauza orei inaintate, scrie Agerpres. Novak Djokovic s-a calificat in sferturile de finala .

Elina Svitolina, surpriza competitiei: s-a calificat in semifinale la Wimbledon. Nici nu stiu ce se petrece acum in mintea mea

Jucatoarea ucraineana de tenis Elina Svitolina s-a calificat in semifinalele turneului de Mare Slem de la Wimbledon dupa ce a trecut marti, in sferturile de finala, de poloneza Iga Swiatek, liderul mondial si principala favorita.

Digisport: Miliardara din tenis a ajuns in sferturi la Wimbledon: As renunta la toata averea pentru a castiga trofeul!

Jessica Pegula 4 WTA, favorita nr. 4) s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Wimbledon, dupa ce a invins-o in doua seturi, 6-1, 6-3, pe Lesia Tsurenko 60 WTA).

Cea mai bogata jucatoare de tenis din lume a ajuns in sferturi la Wimbledon. As renunta la toata averea pentru a castiga trofeul

Cea mai bogata jucatoare de tenis din lume s-a calificat in sferturile turneului de la Wimbledon. Jessica Pegula a invins-o pe Lesia Tsurenko, iar la finalul partidei a spus ca si-ar da toata averea daca ar sti ca in acest mod va castiga celebrul turneu de Grand Slam. Jessica Pegula, calificare in sferturile turneului de .

Wimbledon: se cunosc sferturile la feminin

Finalista de anul trecut, Ons Jabeur,s-a calificat in sferturi la Wimbledon, dupa ce a trecut de sportiva ceha Petra Kvitova,scor 6-0, 6-3.

Wimbledon: Iga Swiatek vs Elina Svitolina - Poloneza, spre un nou trofeu de Grand Slam

Iga Swiatek - Elina Svitolina, meci contand pentru sferturile de finala ale turneului de Grand Slam de la Wimbledon, este programat, marti, 11 iulie, de la ora 15:30, pe terenul central de la All England Lawn Tennis and Croquet Club competitia este transmisa in direct de Eurosport 1, Eurosport 2 si Eurosport App).

Wimbledon: Liderul mondial, calificare la pas in sferturi - Set pierdut cu locul 38 ATP

Carlos Alcaraz s-a calificat luni seara in sferturile turneului de la Wimbledon, dupa ce l-a invins in patru seturi pe Matteo Berrentini, scor 3-6, 6-3, 6-3, 6-3.

Favoritul numarul sase, calificare in sferturi la Wimbledon dupa ce a pierdut primul set

Holger Rune este calificat in sferturile turneului de la Wimbledon. Danezul l-a invins in patru seturi pe Grigor Dimitrov, scor 3-6, 7-66), 7-64), 6-3.

Sferturile de finala de la Wimbledon, program complet

Iata programul complet al sferturilor de finala de la Wimbledon, la masculin si feminin. Orele urmeaza sa fie anuntate.

Novak Djokovic, calificare in sferturi la Wimbledon

Novak Djokovic a obtinut calificarea in sferturile turneului de la Wimbledon. Sarbul l-a invins in patru seturi pe Hubert Hurkacz, scor 7-66), 7-66), 5-7, 6-4.

Novak Djokovic continua cursa spre al optulea trofeu la Wimbledon. Sarbul s-a calificat in sferturi

Novak Djokovic s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de Grand Slam de la Wimbledon, dupa ce l-a invins pe polonezul Hubert Hurkacz, in patru seturi, scor 7-6 86), 7-6 86), 5-7, 6-4, intr-un meci ce fusese intrerupt duminica din cauza orei inaintate. Favoritul numarul doi al competitiei s-a calificat pentru a 14-a oara .

actualitate, 08:00