10:45

Shuai Zhang

Amarissa Toth si-a cerut scuze pentru gestul deplasat din timpul meciului cu Zhang Shuai

Jucatoarea Amarissa Toth si-a cerut scuze pentru ca a sters o urma de minge in timpul meciului cu Zhang Shuai din cadrul Grand Prix-ului Ungariei, dupa o decizie contestata care a determinat-o pe chinezoaica, numarul 28 mondial, sa se retraga din competitie in lacrimi, relateaza Reuters.

Amarissa Toth si-a schimbat discursul dupa ce WTA a intervenit in scandalul cu Shuai Zhang de la Budapesta

Amarissa Toth a starnit indignare in circuitul WTA dupa ce a facut-o pe Shuai Zhang sa planga in timpul unui meci disputat la Budapesta, iar sportiva aflata pe locul 548 in clasamentul mondial a comentat din nou situatia dupa ce a fost eliminata in optimile turneului WTA 250.

Chinezii manipuleaza lumea - Organizatorii WTA Budapesta au comentat scandalul Shuai Zhang - Amarissa Toth

Meciul dintre Shuai Zhang si Amarissa Toth a oferit scandalul verii in circuitul WTA, iar organizatorii turneului de la Budapesta au comentat situatia intr-o postare de pe Facebook.

Jucatoarele din WTA au reactionat dupa ce Amarissa Toth a facut-o pe Shuai Zhang sa planga la Budapesta

Shuai Zhang a inceput sa planga si s-a retras din meciul cu Amarissa Kiara Toth de la WTA Budapesta, dupa ce sportiva din Ungaria a sters urma lasata de minge dupa o decizie controversata a arbitrului.

DigiSport: Unguroaica devenita cea mai detestata jucatoare a rupt tacerea, dupa scenele fara precedent de la Budapesta

Unguroaica Amarissa Kiara Toth 20 de ani, 548 WTA) a devenit cea mai detestata jucatoare din circuit dupa meciul cu Shuai Zhang 34 de ani, 45 WTA), din primul tur al turneului de la Budapesta.

VIDEO Scene incredibile la WTA Budapesta: Cearta cu arbitrul, gest lipsit de fair-play al adversarei si retragere urmata de lacrimi

Meciul dintre Shuai Zhang si Amarria Kiara Toth WTA Budapesta, primul tur) a oferit scene rar intalnite pe un teren de tenis.

Roland Garros: Favorita eliminata dupa un meci de doar 47 de minute

Shuai Zhang este prima favorita care paraseste Roland Garros 2023, sportiva din China fiind invinsa de Magdalena Frech dupa doar 47 de minute de joc.

Karolina Pliskova ramane in cursa pentru primul turneu major din cariera |Tabloul sferturilor in competitia feminina

Jucatoarea din Cehia s-a calificat in sferturile de finala dupa o victorie convingatoare in fata chinezoaicei Zhang Shuai.

Australian Open: Fosta lidera mondiala, in sferturi dupa ce a surclasat o jucatoare mai bine clasata

Karolina Pliskova continua parcursul excelent de la Australian Open 2023, fosta ocupanta a primei pozitii in clasamentul WTA obtinand luni calificarea in sferturi, dupa o victorie in doua seturi in fata chinezoaicei Shuai Zhang.

Romania mai are o singura reprezentanta la Australian Open dupa eliminarea Patriciei Tig

Patricia Tig a fost eliminata in primul tur de la Australian Open de Shuai Zhang favorita 23), iar in acest moment Romania mai are o singura reprezentanta pe tabloul feminin de simplu: Irina Begu.

DigiSport. Mi-e foame! A cerut de mancare in timpul meciului si toata lumea a asteptat-o

Shuai Zhang 33 de ani, 28 WTA) s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Tokyo, dupa ce a trecut de jucatoarea din Franta Caroline Garcia 10 WTA), a doua favorita a competitiei, scor 4-6, 7-6, 7-6.

O jucatoare de tenis a cerut de mancare in timpul meciului cu Caroline Garcia: Mi-e foame

Simona Halep si-a aflat urmatoarea adversara de la Toronto. Cand are loc meciul

Fosta lidera mondiala s-a calificat in optimile de finala dupa o victorie fara drept de apel in fata chinezoaicei Shuai Zhang.

WTA Toronto: Monica Niculescu, eliminata in optimile probei de dublu

Monica Niculescu si Vivian Heisen au fost eliminate, miercuri, in optimile probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 1000 de la Toronto.

Simona Halep, in optimi la Toronto. Cu cine joaca si la ce ora incepe partida

Simona Halep, in optimi la Toronto. Fostul lider mondial s-a impus, miercuri, in partida din turul 2, in fata chinezoaicei Shuai Zhang, scor 6-4, 6-2, dupa 72 de minute de joc. Romanca va juca, astazi, in urmatoarea mansa, impotriva unei adversare pe care o va intalni in premiera, dar care a depasit-o in mansa secunda .

Simona Halep, adversara surprinzatoare in optimile turneului de la Toronto - A eliminat-o pe a doua favorita

Calificata in optimile turneului de la Toronto dupa o victorie in doua seturi 6-4, 6-2 vs Shuai Zhang), Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in runda urmatoare.

Simona Halep e in optimi la Toronto

Simona Halep se califica in turul al treilea-optimi la Toronto, dupa o victorie in doua seturi cu Shuai Zhang, 6-4, 6-2. Pentru a treia oara la rand, Simona gaseste cheia potrivita pentru Shuai Zhang, jucatoare care i-a dat mari batai de cap de-a lungul timpului, cu o victorie aparent confortabila, dar in realitate muncita. Precum .

Simona Halep - Shuai Zhang 6-4, 6-2. Calificare fara emotii pentru Halep in optimile de finala de la Rogers Cup

Simona Halep 15 WTA) s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Toronto, Canada, dupa ce a invins-o pe chinezoaica Shuai Zhang 45 WTA) in doua seturi, scor 6-4, 6-2.

Simona Halep, o noua prestatie solida pe hardul canadian. Romanca merge mai departe la WTA Toronto dupa inca o victorie in doua seturi

Simona Halep a invins-o pe Shuai Zhang, miercuri seara, scor 6-4 5-2 dupa circa o ora si 10 minute de joc, si s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA de la Toronto. Simona Halep merge mai departe la WTA Toronto .

Simona Halep, in optimile turneului WTA de la Toronto - Victorie in doua seturi cu Shuai Zhang

Simona Halep favorita 15) s-a calificat in optimile turneului National Bank Open, de categorie WTA 1000, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Shuai Zhang 45 WTA), scor 6-4, 6-2. Sportiva din China a avut mari probleme la serviciu soarele a incurcat-o de multe ori in momentul in care aceasta arunca mingea), eleva lui Patrick Mouratoglou a profitat si a obtinut victoria dupa o ora si 11 minute de joc.

actualitate, 10:45