18:45

Simona Halep, un altfel de interviu: Ce spune despre rivalele din circuit si pe cine ar suna intr-o zi proasta

Simona Halep a obtinut biletul pentru optimile de la Madrid WTA 1000), iar organizatorii de la Caja Magica au provocat-o la un altfel de interviu pe sportiva noastra. continuă pe Hotnews

Ce se intampla cu Simona Halep la Madrid. Explicatia surpriza a romancei

Simona Halep, in varsta de 29 de ani, 3 WTA, a vorbit despre meciul din primul tur al turneului de la Madrid, cu Sara Sorribes Tormo, in varsta de 24 de ani, 46 WTA, meci care a avut un scor de 6-0, 7-5. Ce se intampla cu Simona Halep la Madrid De altfel, se pare .

VIDEO Simona Halep, despre problemele din finalul setului secund: Probabil ca nu am fost concentrata suficient

Simona Halep a declarat ca si-a pierdut concentrarea in finalul setului secund al intalnirii cu Sara Sorribes Tormo, care a revenit de la 1-5 la 5-5, in setul secund.

Simona Halep stie ce adversara va avea in optimi la Madrid. A invins-o de 3 ori pana acum

Simona Halep si-a aflat adversara din optimile turneului de la Madrid. Nu este prima oara cand joaca cu ea si chiar a invins-o de trei ori pana acum. Simona Halep stie ce adversara va avea in optimi la Madrid Simona Halep va juca in optimile de finala ale turneului de la Madrid impotriva lui Elise .

Ce truc secret are Simona Halep cand intra in teren: Sper sa-l scot de tot pentru ca nu este asa de estetic

Care este trucul Simonei Halep in momentul in care intra in teren. Ce face campioana noastra din momentul in care stie ca trebuie sa se concentreze si sa dea tot ce are mai bun? Sportiva a dezvaluit care este obiceiul sau. Simona Halep are un truc aparte pentru atunci cand intra pe teren Simona Halep .

Cu cine joaca Simona Halep la turneul lui Ion Tiriac. Si-a aflat viitoarea adversara

Jucatoarea de tenis Simona Halep 3WTA) s-a calificat in turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid, desfasurat in aceasta perioada, dupa ce a invins-o pe iberica Sara Sorribes Tormo46 WTA), cu scorul scor 6-0, 7-5. Cu cine joaca Simona Halep la turneul lui Ion Tiriac in cea de-a doua runda a turneului din .

Ce a facut Simona Halep cu Ion Tiriac dupa victoria de Paste. Momente geniale la Madrid

Bucurie mare pentru Simona Halep. Numarul trei mondial al tenisului feminin a bifat o noua victorie in cadrul turneului de la Madrid patronat de Ion Tiriac. Romanca noastra a invins-o destul de usor pe Saisai Zheng intr-o ora si 19 minute de joc, cu scorul de 6-0, 6-4 in doua seturi. Momente geniale la Madrid.

Simona Halep, in optimi la Madrid - A cedat doar patru game-uri cu Saisai Zheng

Simona Halep a parut un actor grabit in mare parte a meciului cu Saisai Zheng, sportiva noastra reusind sa castige primele noua game-uri consecutive ale partidei. A urmat insa o relaxare la nivel mental, iar asiatica a reusit cumva sa profite. Din fericire, Simona a oprit la timp revenirea lui Zheng, iar calificarea in optimile de la Madrid a venit dupa un duel de o ora si 19 minute 6-0, 6-4).

WTA Madrid: Simona Halep s-a calificat in turul secund (6-0, 7-5 vs Sara Sorribes Tormo)

Timp de o ora, Simona Halep a defilat in fata Sarei Sorribes Tormo 46 WTA). A treia favorita a competitiei de la Madrid conducea cu 6-0, 5-1, dar au urmat momente care au amintit de metehnele trecutului: Simona si-a pierdut concentrarea, i-a permis adversarei sa castige patru game-uri la rand a comis multe erori - 23 in total) si a dat cu racheta de pamant. Romanca si-a revenit in cele din urma, a castigat setul al doilea cu 7-5, si a obtinut calificarea in turul secund al competitiei de categorie WTA 1.

Simona Halep s-a calificat in optimile turneului de la Madrid

Simona Halep, numarul trei mondial, s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 1.

Simona Halep, victorie rapida la Madrid: S-a calificat in optimile turneului in 80 de minute

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de tenis de la Madrid, dupa ce a invins-o, in doar 80 de minute, pe jucatoarea Saisai Zheng, din China, cu 6-0, 6-4.

actualitate, 18:45