23:30

Simona Halep, dupa calificarea in turul 3 la Dubai: Aici ma simt ca acasa. Cum isi caracterizeaza viitoarea adversara

Simona Halep a fost incurajata de cateva sute de romani in timpul meciului cu Daniela Hantuchova, din turul 2 al turneului de la Dubai. Sustinerea fanilor i-a dat aripi jucatoarei noastre, care s-a calificat la pas in turul 3. continuă pe Adevărul

LIVETEXT Simona Halep - Daniela Hantuchova, in turul doi de la Dubai. Primul set, castigat de Simona cu 6-2

Simona Halep isi incepe aventura la turneul din Dubai, fiind cotata cu prima sansa la castigarea competitiei din Emirate.

Furtuna in desert: Simona Halep - Daniela Hantuchova 6-2, 6-0, in turul doi de la Dubai

Simona Halep si-a inceput perfect aventura la turneul din Dubai, fiind cotata cu prima sansa la castigarea competitiei din Emirate.

Furtuna in desert: Simona Halep - Daniela Hantuchova 6-2, 6-0, in turul doi la Dubai

Simona Halep si-a inceput perfect aventura la turneul din Dubai, cu o victorie fara emotii. Romanca s-a calificat in optimi.

Simona Halep, increzatoare inaintea turneului din Dubai. Ce spune despre absenta Serenei Williams

Simona Halep revine la inceputul saptamanii viitoare in circuitul mondial feminin la puternicul turneu WTA de la Dubai, primul din cele doua la care va participa in luna februarie in zona Golfului.

Simona Halep, victorie in turul doi la Dubai

Simona Halep, favorita numarul unu a turneului, s-a impus in turul doi la Dubai, scor 6 - 2, 6 - 0, in fata Danielei Hantuchova, intr-o partida ce a durat putin peste o ora. Halep a castigat noua game-uri.

Simona Halep ajunge in sferturi la Dubai si are sansa revansei cu Ekaterina Makarova

Simona Halep a eliminat-o miercuri seara pe Tsvetana Pironkova la Dubai si s-a calificat in sferturile de finala. In aceasta faza, joi, romanca o intalneste pe Ekaterina Makarova, la nici o luna dupa ce rusoaica a eliminat-o sec in sferturile de finala de la Australian Open. Va fio revansa de mare interes.

Simona Halep s-a calificat in sferturi, la Dubai, dupa 6-4, 6-3 cu Pironkova. Ce spune romanca despre viitoarea adversara

Simona Halep, cap de serie numarul 1, s-a calificat in sferturile turneului Premier 5 de la Dubai, dupa ce a invins-o pe Tvetana Pironkova 47 WTA), cu scorul de 6-4, 6-3. Urmatoarea adversara a romancei este Ekaterina Makarova 9 WTA).

CALCULE Simona Halep lupta pentru locul 3 la Dubai

Simona Halep poate urca pana pe locul 3 la turneul WTA de Dubai. Iata calculele.

Inainte de meci: A aparut si clipul video cu Simona Halep si camila

Organizatorii turneului WTA de la Dubai au publicat marti si imaginile video cu Simona Halep calarind o camila in desert, dupa fotografiile de luni. Cu o camera GoPro montata pe saua camilei, experinta este vazuta interesant.

Simona Halep isi cunoaste adversara din turul 3 la Dubai (miercuri, ora 17:00)

Simona Halep va juca miecuri dupa-amiaza cu incepere de la ora 17:00 in turul 3 la Dubai. Isi cunoaste deja adversara.

actualitate, 23:30