22:15

Simona Halep invinsa de Aryna Sabalenka in semifinale la Stuttgart

Pentru a treia oara in cariera Simona Halep a ajuns in semifinalele turneului de la Stuttgart si nici de aceasta data n-a reusit sa faca pasul spre finala turneului german desfasurat pe zgura. continuă pe Online Sport

Cand joaca Simona Halep in sferturi la WTA Stuttgart. Se stie ora meciului

Simona Halep joaca in sferturi la WTA Stuttgart. La ce ora va intra pe teren? Constanteanca a invins-o anterior pe Marketa Vondrousova in minimum de seturi, 6-1, 6-3. Cand se joaca Simona Halep Ekaterina Alexandrova Simona Halep a invins-o pe Marketa Vondrousova la minimum de seturi, scor 6-2, 6-3, calificandu-se in sferturile de finala .

Simona Halep a ratat calificarea in finala turneului de la Stuttgart. Meciul a durat 66 de minute

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep a ratat calificarea in finala turneului WTA 500 de la Stuttgart, dupa ce a fost invinsa, sambata seara, de jucatoarea Arina Sabalenka, din Belarus, cu 6-3, 6-2.

Simona Halep, dupa calificarea in semifinale: Ma simt mai puternica din punct de vedere psihic de la meci la meci

Simona Halep considera drept un mare plus pentru psihicul ei faptul ca a reusit sa castige la Stuttgart in fata a doua jucatoare care au invins-o in trecut, Marketa Vondrousova din Cehia si Ekaterina Alexandrova din Rusia.

Asa am trait Simona Halep - Ekaterina Alexandrova

Simona Halep a intalnit-o pe rusoaica Ekaterina Alexandrova in sferturile de finala la Stuttgart, turneu WTA 500.

Simona Halep a ratat calificarea in finala turneului de la Stuttgart

Simona Halep, locul 3 WTA, a ratat calificarea in finala turneului de tenis WTA 500 de la Stuttgart, dupa ce a fost invinsa cu 3-6, 2-6 de Aryna Sabalenka din Belarus, locul 7 mondial. Sabalenka a jucat agresiv.

Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 2, a ratat calificarea in finala turneului de la Stuttgart, dupa ce a fost invinsa, sambata, cu scorul de 6-3, 6-2, de Arina Sabalenka din .

Halep, incantatoare: Simona a spulberat-o pe Alexandrova si e in semifinale, la Stuttgart

Simona Halep 3 WTA) a facut un meci entuziasmant, in sferturile Porsche Tennis Grand Prix, in care, pur si simplu, si-a surclasata adversara, una in fata careia cedase ultimele doua intalniri.

Simona Halep, victorie frumoasa in sferturile turneului de la Stuttgart. Jucatoarea noastra e in semifinale

Simona Halep, victorie frumoasa, in sferturile turneului de la Stuttgart cu rusoaica Ekaterina Alexandrova 26 de ani, 34 WTA).

Asa am trait Simona Halep in primul meci la Stuttgart

Jucatoarea Simona Halep a disputat, joi, primul ei meci in turneul WTA de la Stuttgart.

FOTO Mesajul Simonei Halep dupa eliminarea de la Stuttgart

A parasit turneul de la Stuttgart WTA 500) in semifinale, fiind invinsa categoric de Aryna Sabalenka. La putin timp dupa eliminare, Simona Halep a avut un mesaj de impartit cu fanii.

actualitate, 22:15