01:05

Simona Halep, dupa calificarea in semifinale: Ma simt mai puternica din punct de vedere psihic de la meci la meci

Simona Halep considera drept un mare plus pentru psihicul ei faptul ca a reusit sa castige la Stuttgart in fata a doua jucatoare care au invins-o in trecut, Marketa Vondrousova din Cehia si Ekaterina Alexandrova din Rusia. continuă pe Hotnews

Simona Halep, in semifinalele turneului de la Stuttgart, dupa ce a invins-o pe Ekaterina Alexandrova: Ma simt mai puternica, din punct de vedere psihic, de la meci la meci

Simona Halep, locul 3 WTA, s-a calificat pentru a treia oara in semifinalele turneului de la Stuttgart, dupa ce a invins-o, cu scorul de 6-1, 6-4, pe rusoaica Ekaterina Alexandrova, locul 34 WTA. Am invatat.

Simona Halep a facut anuntul de care fanii se temeau: Am putut sa simt cum e viata normala VIDEO

Jucatoarea romanca de tenis, Simona Halep, a fost invitata la One on One with Chris Evert, o emisiune care este gazduita de canalul de Youtube WTA, si a facut dezvaluiri interesante. Simona Halep a facut anuntul de care fanii se temeau Printre altele, Simona Halep a spus cand s-a simtit cel mai deznadajduita dupa ce .

Simona Halep in semifinale la Stuttgart |Prima reactie dupa victoria cu Alexandrova

Jucatoarea Simona Halep s-a calificat pentru a treia oara in cariera intre cele mai bune patru la turneul WTA 500 de la Stuttgart.

Simona Halep, multumita dupa meciul cu Marketa Vondrousova: Simt ca am jucat aproape de cel mai bun tenis al meu

Simona Halep a declarat ca abia a asteptat meciul cu Marketa Vondrousova pentru a-si lua revansa dupa cele doua precedente infrangeri in fata jucatoarei cehe si a precizat ca a evoluat, joi, aproape de cel mai bun tenis al ei.

Simona Halep, in semifinale - Turneul revanselor (6-1, 6-4 vs Ekaterina Alexandrova)

Dupa ce a inceput perfect meciul si si-a adjudecat primul set dupa doar 22 de minute, Simona Halep a inceput sa se grabeasca si sa comita erori necaracteristice in fata Ekaterinei Alexandrova. A doua favorita a turneului de la Stuttgart a reusit sa opreasca la timp revenirea rusoaicei, si-a luat revansa dupa ce a pierdut categoric ultimele meciuri directe 6-1, 6-4) si s-a calificat in semifinalele turneului de categorie WTA 500.

Simona Halep, victorie frumoasa in sferturile turneului de la Stuttgart. Jucatoarea noastra e in semifinale

Simona Halep, victorie frumoasa, in sferturile turneului de la Stuttgart cu rusoaica Ekaterina Alexandrova 26 de ani, 34 WTA).

Asa am trait Simona Halep - Ekaterina Alexandrova

Simona Halep a intalnit-o pe rusoaica Ekaterina Alexandrova in sferturile de finala la Stuttgart, turneu WTA 500.

Simona Halep are buzunarul gros. Cate mii de euro a incasat dupa doar 1 meci la Stuttgart

Simona Halep cauta la Stuttgart sa castige un nou titlu. Jucatoarea noastra o va intalni pe rusoaica Ekaterina Alexandrova in sferturile de finala ale turneului de tenis german. Meciul se a juca astazi pe zgura de la Stuttgart. Simona Halep castiguri substantiale la Stuttgart Romanca a avut, pana in acest moment, un traseu bun in .

CTP, reactie surprinzatoare la adresa Simonei Halep dupa meciul cu Marketa Vondrousova

Cristian Tudor Popescu a venit cu o prima reactie dupa mediul dintre Simona Halep si Marketa Vondrousova. Ce a spus cunoscutul gazetar despre campioana noastra in urma recentei evolutii din teren? CTP, reactie despre Simona dupa mediul contra Marketa Vondrousova Unul din cele mai bune jocuri ale Simonei la Sttutgart a fost cel impotriva finalistei .

WTA Stuttgart: Simona Halep a aflat numele adversarei din turul doi - Este o fosta finalista la Roland Garros

Dupa o pauza de mai multe saptamani, Simona Halep revine in circuitul WTA. Sportiva noastra a aflat numele adversarei pe care o va intalni in turul doi la Stuttgart: este o fosta finalista de la Roland Garros.