08:30

Simona Halep, prima reactie dupa calficarea in semifinale: imi place sa joc in Canada, pentru ca mereu am suporteri romani alaturi de mine

Simona Halep a invins-o pe Caroline Garcia 23 de ani, locul 21 WTA), scor 6-4, 6-2 si s-a calificat in semifinalele turneului de la Toronto. Potrivit gsp. ro, Simona Halep a facut un meci aproape. continuă pe Antena3

Simona Halep, prima reactie dupa calificarea in semifinale: imi place sa joc in Canada, pentru ca mereu am suporteri romani alaturi de mine

Halep, prima reactie dupa calificarea in sferturile de la Toronto: Am vrut doar sa fiu putin mai agresiva, sa domin meciul

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul doi mondial, s-a calificat usor in sferturile de finala ale turneului WTA de la Toronto, dotat cu premii totale de 2. 389 dolari, dupa ce a dispus de.

Rogers Cup: Simona Halep, calificare in optimi dupa o victorie clara cu Rybarikova/ Urmeaza partida cu Barbora Strycova

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, a invins-o, joi, cu scorul de 6-3, 6-4, pe jucatoarea Magdalena Rybarikova din Slovacia, locul 33 WTA, calificandu-se in optimile de finala ale Rogers Cup, potrivit news. ro. Simona o va intalni in optimi, joi, dupa ora 21. 30, pe sportiva ceha Barbora Strycova, locul 26 WTA.

Golofca, prima reactie dupa debutul la Steaua

Catalin Golofca a debutat ca titular la Steaua si la final a oferit primele impresii dupa primul joc in tricoul ros-albastru.

Seful Armatei, generalul Nicolae Ciuca, prima reactie dupa postarea virala de pe B1.ro: Nu am profilul omului care ramane in cort

Seful Statului Major General, generalul cu patru stele Nicolae Ionel Ciuca, a simtit nevoia sa raspunda public dupa criticile venite din partea militarilor pe retele sociale privind scandalul pensiilor militare.

Marian Godina, prima reactie dupa ce a picat examenul la Academia de Politie

Politistul Marian Godina a picat a cincea oara Admiterea la Academia de Politie. Cu media 7,60 8,20 la Romana, 7,90 la Istorie si 6,70 la Engleza) politistul s-a clasat al 60-lea din cei 140 de.

Simona Halep, suparata pe fani, dupa ce un suporter a strigat Rupe-o, tata, rupe-o!, in timpul unui meci: S-au depasit limitele

Jucatoarea romana Simona Halep le-a cerut fanilor romani prezenti la Toronto sa se comporte cu mai mult fair-play fata de adversarii sai. Reactia sportivei vine dupa ce un suporter a strigat din arena Rupe-o, tata, rupe-o!, in timpul meciului cu Barbora Strycova.

Prima reactie a Simonei Halep dupa ce a demolat-o pe Barbora Strycova. Care e in acest moment punctul forte al romancei

Simona Halep nu i-a dat nicio sansa cehoaicei Barbora Strycova, de care a trecut categoric in doua seturi, cu 6-1, 6-0.

Elina Svitolina Ucraina, locul 5 WTA) si-a luat revansa dupa infrangerea din sferturile de finala de la Roland Garros, invingand-o fara drept de apel pe Simona Halep 2 WTA), favorita numarul 2, scor 6-1, 6-1, in semifinalele turneului de la Toronto. Jocul a curs de la inceput intr-o singura directie, iar Halep nu a mai reusit sa repete scenariul de pe zgura pariziana. Detinatoarea trofeului de la Rogers Cup a cedat dupa numai 56 de minute, la capatul unui meci in care a comis 34 de erori nefortate.

VIDEO Rogers Cup: Simona Halep vs Elina Svitolina 1-6, 1-6/ Infrangere fulgeratoare - Halep, eliminata in semifinale

actualitate, 08:30