22:15

Simona Halep, victorie prin abandon cu Barbora Strycova in optimi la Indian Wells

Simona Halep s-a calificat in sferturi de finala la Indian Wells dupa un meci de 46 de minute cu Barbora Strycova, jucatoare care a abandonat in debutul setului al doilea din cauza unor probleme de sanatate. Halep conducea in momentul retragerii adversarei sale cu 6-3, 1-0. continuă pe Online Sport

LIVE Simona Halep-Barbora Strycova in optimi la Indian Wells (dupa 23:00)

Urmariti live text in aceasta pagina, marti seara dupa ora 23:00, meciul pe care Simona Halep il disputa in turul 4 la Indian Wells. contra Barborei Strycova din Cehia.

LIVE Simona Halep-Barbora Strycova in optimi la Indian Wells

Indian Wells: Simona Halep vs Ekaterina Makarova 6-2, 6-4/ Cealalta Simona - In optimi, dupa o evolutie solida

Jocul Simonei Halep a aratat foarte bine impotriva Ekaterinei Makarova 32 WTA), numarul cinci mondial avand nevoie de doar o ora si cinci minute pentru a se impune de-o maniera categorica si pentru a se califica in optimile de la Indian Wells turneu pe care Simona l-a castigat in 2015). Halep a fost agresiva, concentrata si a incercat pe cat posibil sa stea doar la mana loviturilor sale. A fost 6-2, 6-4, dupa un meci dominat autoritar de sportiva nascuta la Constanta. Pentru Simona urmeaza acum duelul cu Barbora Strycova, din Cehia, locul 37 WTA.

Indian Wells: Simona Halep va juca cu Barobora Strycova in aceasta seara, in jurul orei 00:00

Simona Halep, locul 5 WTA, va juca in aceasta seara in optimile turneului de la Indian Wells impotriva jucatoarei Barobora Strycova 37 WTA). Meciul va fi al treilea de pe terenul 3, urmand sa se dispute in jurul orei 00:00. Partida va fi in direct pe Dolcesport si LiveText pe HotNews. ro.

Indian Wells: Simona Halep vs Barbora Strycova 6-3, 1-0/ Abandon Strycova - Halep se califica in sferturi

Simona Halep 5 WTA) a avut parte de un meci scurt impotriva Barborei Strycova, la scorul de 6-3, 1-0 pentru jucatoarea noastra sportiva din Cehia 37 WTA) abandonand din motive medicale. Meciul de pe terenul trei a durat 46 de minute. In urma acestui succes, Simona a obtinut calificarea in sferturile de finala de la Indian Wells, competitie pe care a castigat-o in urma cu un an.

Indian Wells: Simona Halep joaca in optimi la miezul noptii. Ultimul asalt inainte de un duel cu Serena Williams

Partida dintre Simona Halep si Barbora Strycova, din optimile Indian Wells, este a treia programata pe terenul al treilea.

VIDEO Rezumatul partidei Simona Halep vs Barbora Strycova

Simona Halep 5 WTA) a stat pe teren doar 46 de minute impotriva Barborei Strycova 37 WTA), jucatoarea din Cehia abandonand la scorul de 6-3, 1-0 pentru Halep. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei de pe terenul 3.

Meci cu probleme pentru Simona Halep. Ce a nemultumit-o pe romanca la Indian Wells

Simona Halep, locul 5 WTA, s-a calificat in sferturile turneului de la Indian Wells, dupa ce a trecut de Barbora Strycova, locul 37 WTA. Simona Halep a castigat primul set, scor 6-3, iar in setul.