22:30

Indian Wells: Simona Halep vs Barbora Strycova 6-3, 1-0/ Abandon Strycova - Halep se califica in sferturi

Simona Halep 5 WTA) a avut parte de un meci scurt impotriva Barborei Strycova, la scorul de 6-3, 1-0 pentru jucatoarea noastra sportiva din Cehia 37 WTA) abandonand din motive medicale. Meciul de pe terenul trei a durat 46 de minute. In urma acestui succes, Simona a obtinut calificarea in sferturile de finala de la Indian Wells, competitie pe care a castigat-o in urma cu un an. continuă pe Hotnews

Indian Wells: Simona Halep va juca cu Barobora Strycova in aceasta seara, in jurul orei 00:00

Simona Halep, locul 5 WTA, va juca in aceasta seara in optimile turneului de la Indian Wells impotriva jucatoarei Barobora Strycova 37 WTA). Meciul va fi al treilea de pe terenul 3, urmand sa se dispute in jurul orei 00:00. Partida va fi in direct pe Dolcesport si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Simona Halep-Barbora Strycova in optimi la Indian Wells (dupa 23:00)

Urmariti live text in aceasta pagina, marti seara dupa ora 23:00, meciul pe care Simona Halep il disputa in turul 4 la Indian Wells. contra Barborei Strycova din Cehia.

LIVE Simona Halep-Barbora Strycova in optimi la Indian Wells

Indian Wells: Simona Halep joaca in optimi la miezul noptii. Ultimul asalt inainte de un duel cu Serena Williams

Partida dintre Simona Halep si Barbora Strycova, din optimile Indian Wells, este a treia programata pe terenul al treilea.

Indian Wells: Simona Halep vs Serena Williams se va disputa joi dimineata, nu inainte de ora 04:00

Organizatorii au anuntat programul zilei de la Indian Wells, meciul vedeta dintre Simona Halep 5 WTA) si Serena Williams 1 WTA) urmand sa aiba loc joi dimineata, nu inainte de ora 04:00, ora Romaniei. Confruntarea face parte din faza sferturilor de finala. Partida va fi in direct pe Dolcesport si LiveText pe HotNews. ro.

Turneul Indian Wells: Simona Halep s-a calificat in optimile de finala

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep s-a calificat, luni, in optimile de finala ale turneului WTA de la Indian Wells Statele Unite), dupa ce a invins-o pe rusoaica Ekaterina Makarova in doua seturi, 6-2, 6-4.

Indian Wells: Simona Halep, Monica Niculescu si Horia Tecau vor evolua in aceasta noapte

Monica Niculescu si Horia Tecau vor fi primii care vor evolua in aceasta seara la Indian Wells. Cap de serie numarul 32, Monica o va intalni de la ora 20:00 ora Romaniei) pe Agnieszka Radwanska, din Polonia, pe terenul doi. Tot de la aceeasi ora, perechea Horia Tecau/ Jean-Julien Rojer se va duela cu dublul Lukasz Kubot/Marcin Matkowski pe terenul 5. Ultima care va intra in scena va fi Simona Halep: o va intalni pe Ekaterina Makarova pe terenul central.

Indian Wells. Simona Halep va juca din nou cu Serena Williams

Jucatoarea americana Serena Williams, liderul circuitului profesionist de tenis feminin, s-a calificat fara probleme in sferturile de finala ale turneului WTA de la Indian Wells.

VIDEO Rezumatul partidei Simona Halep vs Barbora Strycova

Simona Halep 5 WTA) a stat pe teren doar 46 de minute impotriva Barborei Strycova 37 WTA), jucatoarea din Cehia abandonand la scorul de 6-3, 1-0 pentru Halep. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei de pe terenul 3.

actualitate, 22:30