15:30

Sorana, esec incredibil la US Open: A irosit trei mingi de meci intr-un duel sufocant

Singura reprezentanta a Romaniei ramasa in competitie pe tabloul feminin a fost eliminata dupa o confruntare incredibila in care avea victoria in buzunar, in tiebreak-ul setului decisiv. continuă pe Adevărul

Sorana Cirstea, eliminare dramatica de la US Open! A avut trei mingi de meci, dar a ratat calificarea in optimi

Sorana Cirstea a fost invinsa in turul 3 de la US Open, dupa o partida absolut dramatica impotriva Karolinei Muchova. A fost 3-6, 6-2, 6-7 7), cu un set decisiv in care Sorana Cirstea a avut 5-3. Mai mult, a ratat trei mingi de meci legate in tiebreak, dar Muchova a reusit sa le anuleze .

Sorana Cirstea a ratat trei mingi de meci si o sansa uriasa sa ajunga in optimi la US Open

Infrangere greu de digerat pentru Sorana Cirstea, sambata, in meciul din turul 3 la US Open impotriva slovacei Karolina Muchova.

US Open: Sorana Cirstea, eliminata de Karolina Muchova dupa ce a ratat trei mingi de meci

A servit pentru calificarea in optimi, iar in tiebreak-ul decisivului a avut chiar trei mingi de meci. Sorana Cirstea a ratat prea multe sanse in meciul jucat impotriva Karolinei Muchova, iar aventura de la US Open s-a oprit in turul al treilea. Meciul de doua ore si 16 minute a fost castigat de sportiva din Cehia, scor 6-3, 2-6, 7-67).

actualitate, 15:30