11:30

Spada Dubai

Cum s-a schimbat viata campioanei la scrima Ana Maria Branza dupa retragerea din activitate: Corpul meu imi spunea: gata! Stop! Am nevoie sa ma odihnesc!

Ana Maria Branza a decis la finalul anului 2021 sa isi incheie activitatea sportiva, fosta scrimera obtinand medalia de argint la Cupa Mondiala de spada de la Dubai, Emiratele Arabe Unite. Astfel ca, dupa 6 luni de cand s-a retras, campioana trece inca printr-o perioada de tranzitie. Ana Maria Branza a vorbit recent despre cum este viata ei dupa retragere, precum si motivul pentru care a facut acest lucru, intr-un interviu pentru VIVA. ro. Ana Maria Branza, despre viata pe care o are dupa retragere .

CM Scrima (juniori): Echipa feminina de spada a Romaniei s-a clasat pe locul 5

Echipa feminina de spada a Romaniei a terminat pe locul 5 in concursul junioarelor, duminica, in ultima zi a Campionatelor Mondiale de scrima pentru juniori si cadeti de la Dubai.

Ana-Maria Popescu, argint la Cupa Mondiala de spada de la Dubai

Vicecampioana olimpica de la Tokyo a castigat medalia de argint la Cupa Mondiala de spada de la Dubai, fiind invinsa in finala de estoniana Kristina Lehis, cu 15-14.

Ana-Maria Popescu, medalie de argint, la Cupa Mondiala de spada de la Dubai

Scrimera romana Ana-Maria Popescu, vicecampioana olimpica la Tokyo, a castigat medalia de argint la Cupa Mondiala de spada de la Dubai, sambata, dupa ce a fost invinsa in finala de estoniana Kristina Lehis, cu 15-14. Lehis si-a luat astfel revansa dupa esecul din semifinalele JO 2020, obtinand a treia sa victorie in fata romancei. La .

CM Spada: Ana-Maria Popescu a cucerit medalia de argint la Dubai

Scrimera Ana-Maria Popescu a cucerit medalia de argint la Cupa Mondiala de spada de la Dubai, sambata, dupa ce a fost invinsa in finala de estoniana Kristina Lehis.

SCRIMA: Ana-Maria Popescu, medaliata cu argint la Cupa Mondiala de spada de la Dubai

Ana-Maria Popescu, vicecampioana olimpica la Tokyo, a castigat medalia de argint la Cupa Mondiala de spada de la Dubai, astazi, dupa ce a fost invinsa in finala de estoniana Kristina Lehis, cu 15-14, potrivit Agerpres.

CM Scrima: Echipa feminina a Romaniei de spada, eliminata in optimi de Polonia la Dubai

Echipa feminina de spada a Romaniei, in componenta cu Ana Maria Popescu, Maria Udrea, Amalia Tararan, Bianca Benea, a fost invinsa de Polonia cu 43-40, in optimile de finala ale concursului pe echipe de la Dubai, contand pentru Cupa Mondiala.

Scrima: Ana Maria Popescu, eliminata in sferturile turneului de spada de la Dubai, din Cupa Mondiala

Sportiva romana Ana Maria Popescu a fost eliminata in sferturile de finala ale probei individuale de spada de la Dubai Emiratele Arabe Unite), concurs de Cupa Mondiala, dupa ce a fost invinsa sambata de sud-coreeanca Injeong Choi cu 15-11.

actualitate, 11:30