19:00

Spectacol la Roland Garos: Rafael Nadal castiga din nou in fata liderului Novak Djokovic.

Rafael Nadal a facut din nou un meci de zile mari, dupa ce l-a invins vineri in semifinale la Roland Garros pe liderul mondial, Novak Djokovic. Meciul a durat 4 ore 37 de minute iar scorul final a fost 6-4/3-6/6-1/6-73-7)/9-7 pentru spaniol, care reuseste sa se califice in finala de duminca. Meciul a fost unul maraton, rezultatul final fiind decis in cele din urma de consecventa spaniolului si de determinarea sa de a castiga din nou in fata liderului mondial pe zgura de la Roland Garros. continuă pe România Liberă

Rafael Nadal castiga in fata lui Djokovic si ajunge intr-o noua finala la Roland Garros

Specialistii au numit-o finala din semifinala, iar disputa dintre Rafael Nadal si Novak Djokovic a respectat reteta propusa. Un meci de peste 4 ore si jumatate incheiat in cinci seturi cu victoria lui Nadal.

Rafael Nadal il bate pe Djokovic intr-un meci de mare spectacol si tinteste recordul suprem la Roland Garros

Specialistii au numit-o finala din semifinala, iar disputa dintre Rafael Nadal si Novak Djokovic a respectat reteta propusa. Un meci de 4 ore si 37 de minute incheiat in cinci seturi cu victoria lui Nadal. Spaniolul ar putea castiga pentru a opta oara la Roland Garros, o performanta pe care nimeni nu a mai reusit-o in istoria tenisului. Va fi a patra finala 100% iberica la Roland Garris, Nadal urmand sa da piept cu David Ferrer. Meciul a fost GAME CU GAME pe Onlinesport. ro.

Rafael Nadal cil bate pe Djokovic intr-un meci de mare spectacol si tinteste recordul suprem la Roland Garros

Specialistii au numit-o finala din semifinala, iar disputa dintre Rafael Nadal si Novak Djokovic a respectat reteta propusa. Un meci de 4 ore si 37 de minute incheiat in cinci seturi cu victoria lui Nadal. Spaniolul ar putea castiga pentru a opta oara la Roland Garros, o performanta pe care nimeni nu a mai reusit-o in istoria tenisului. Meciul a fost GAME CU GAME pe Onlinesport. ro.

Rafael Nadal l-a invins pe Novak Djokovici si s-a calificat a opta oara in finala la Roland Garros

Tenismanul spaniol Rafael Nadal s-a calificat pentru a opta oara in finala la Roland Garros, dupa ce l-a invins pe numarul 1 mondial, sarbul Novak Djokovici, scor 6-4, 3-6, 6-1, 6-7 3/7), 9-7. Rafael.

Novak Djokovici si Rafael Nadal s-au calificat in semifinale la Roland-Garros.

Tenismanul sarb Novak Djokovici, cap de serie numarul unu, si spaniolul Rafael Nadal, al treilea favorit al competitiei, s-au calificat miercuri in semifinale la Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului, conform Mediafax. Djokovici l-a invins, in sferturile de finala, cu scorul de 6-3, 7-6 7/5), 7-5, pe germanul Tommy Haas, al 12-lea favorit al competitiei, in timp ce Nadal a trecut, cu scorul de 6-2, 6-3, 6-1, de elvetianul Stanislas Wawrinka, cap de serie numarul 9. Citeste .

Novak Djokovici si Rafael Nadal s-au calificat in semifinale la Roland Garros.

Novak Djokovic si Rafael Nadal se vor intalni in semifinale la Roland Garros

Mult asteptatul duel dintre Novak Djokovic si Rafael Nadal din semifinalele de la Roland Garros, o reeditare a ultimului act de anul trecut, va avea loc spre satisfactia fanilor si a organizatorilor, dupa ce ambii.

Novak Djokovici si Rafael Nadal s-au calificat in semifinale la Roland-Garros

Tenismanul sarb Novak Djokovici si spaniolul Rafael Nadal s-au calificat, miercuri, in semifinale la Roland-Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului. Djokovici l-a invins, in sferturile de finala, cu.

Roland Garros: Novak Djokovic si Rafael Nadal se vor duela in semifinale

Novak Djokovic, cap de serie numarul unu, s-a calificat in semifinalele de la Roland Garros al doilea turneu de Grand Slam al anului), jucatorul din Serbia trecand, in trei seturi, de Tommy Haas Germania - favorit 12). In penultimul act al competitiei de la Paris, Nole se va duela cu Rafael Nadal l-a invins pe Stanislas Wawrinka).

Executorii judecatoresti isi incearca din nou norocul la usa lui Patriciu.

Executorii judecatoresti incearca din nou sa il execute silit pe omul de afaceri Dinu Patriciu, dupa ce a pierdut procesul cu Peter Imre, informeaza, vineri, Realitatea TV. Executorii se afla la vila omului de afaceri din Snagov. In urma procesului pe care Peter Imre i l-a intentat lui Patriciu, actualul director al Adevarul Holding i-a cerut omului de afaceri daune in valoare de 80. 000 de euro, iar intanta a decis ca Patriciu sa fie executat silit. Aceasta este a treia incercare a .

actualitate, 19:00