05:00

Tenis: Agnieszka Radwanska, numarul 4 WTA, a fost eliminata in optimi la Wimbledon

Agnieszka Radwanska, numarul 4 mondial si finalista in 2012, a fost eliminata, luni, in optimile de finala la Wimbledon, de rusoaica Ekaterina Makarova, locul 22, scor 6-3, 6-0, informeaza AFP. Eliminarea in. continuă pe B1

Chinezoaica Na Li, numarul 2 mondial, a fost eliminata in turul trei la Wimbledon

Surpriza la turneul de la Wimbledon. Chinezoaica Na Li, numarul doi mondial si a doua favorita, a fost eliminata, vineri, in turul trei al turneului. Chinezoica a pierdut in fata cehai Barbora Zahlavova.

Continua surprizele la Wimbledon! A patra favorita a turneului a fost eliminata

Dupa eliminarea lui Na Li si a Serenei Williams, poloneza Agnieszka Radwanska, favorita nr. 4 la Wimbledon, a parasit si ea competitia de pe iarba londoneza, fiind invinsa in optimi de rusoaica Ekaterina Makarova.

Wimbledon: Na Li a fost eliminata, Halep poate urca pe locul 2

Surpriza la Wimbledon. Na Li, numarul doi mondial in clasamentul WTA, a fost eliminata de la Wimbledon.

Wimbledon: Monica Niculescu a fost eliminata si la dublu

Perechea Karla Koukalova/ Monivca Niculescu a fost eliminata, in proba de dublu feminin, in turul doi la Wimbledon.