08:30

Tripla istorica pentru Steaua. 3-0 cu Universitatea Cluj, in finala Cupei Romaniei

Steaua nu a intampinat probleme in a pune mana pe cel de-al treilea trofeu al sezonului, Cupa Romaniei, dupa o finala fara istoric cu retrogradata Universitatea Cluj, incheiata cu scorul de 3-0. Studentii nu au avut nici macar un sut pe spatiul portii lui Florin Nita. Este primul event obtinut de Steaua dupa o pauza de 18 ani si totodata prima data cand o echipa din Romania reuseste sa se impuna pe toate cele trei planuri, in conditiile in care Cupa Ligii nu s-a disputat o buna perioada de timp. Mijlocasul Adi Popa, cu o dubla si assist la reusita de adio a lui Raul Rusescu, a fost omul finalei. continuă pe Online Sport

FOTOGALERIE Steaua a castigat Cupa Romaniei, dupa 3 - 0 in finala cu Universitatea Cluj. Event pentru ros-albastri

Steaua realizeaza eventul pentru prima data din 1997 incoace, dupa ce a castigat, duminica seara, pentru a 22-a oara in istorie, Cupa Romaniei 3-0 in finala in fata Universitatii Cluj). Golurile Stelei au fost marcate de Popa minutele 9 si 53) si Rusescu minutul 48). Meciul a fost intrerupt inca din minutul 1, pentru aproximativ trei minute, dupa ce fanii Universitatii Cluj au aruncat cu torte si fuminege in terenul Stelei.

actualitate, 08:30