13:45

Umut Meler

Turcia, ca-n Vestul Salbatic: dovada ca banii nu asigura civilizatia si decenta

La o saptamana dupa pumnul incasat pe teren de arbitrul Halil Umut Meler 37 de ani), urmat de suspendarea tuturor meciurilor pentru o saptamana, Superliga s-a reluat. Cu un alt scandal: partida Istanbulspor Trabzonspor a fost abandonata dupa 74 de minute.

Arbitrul lovit de presedintele lui Ankaragucu si mesajul sau transant: Nu-i voi ierta niciodata

Lovit cu pumnul chiar pe teren la finalul partidei dintre Ankaragucu si Rizespor, arbitrul turc Halil Umut Meler sustine ca nu il va ierta pe cel care l-a agresat, la mai bine de o saptamana de la incident.

Sanctiunile dictate dupa ce presedintele lui Ankaragucu l-a batut pe arbitrul Halil Umut Meler

Federatia Turca de Fotbal a anuntat sanctiunile impuse dupa incidentul in care a fost implicat arbitrul Halil Umut Meler, luni seara, la finalul partidei dintre Ankaragucu si Rizespor.

Doar o saptamana fara fotbal. Campionatul Turciei se reia pe 19 decembrie

Suspendat dupa incidentul produs luni la partida dintre Ankaragucu si Rizespor, cand arbitrul Halil Umut Meler a fost lovit cu bestialitate de presedintele formatiei gazda, campionatul de fotbal al Turciei se va relua incepand cu data de 19 decembrie. Toate ligile se vor relua marti, 19 decembrie, a transmis Mehmet Buyukeksi, presedintele Federatiei turce de .

Cand se va relua campionatul Turciei, suspendat dupa lovirea unui arbitru

Presedintele Federatiei Turce de Fotbal a anuntat miercuri ca meciurile din prima liga se vor relua in data de 19 decembrie, dupa incidentul in care a fost implicat arbitrul Halil Umut Meler, la partida dintre Ankaragucu si Rizespor.

VIDEO. Scene socante in Turcia! Arbitru snopit in bataie la finalul unui meci. Presedintele lui Ankaragucu a fost arestat

Incident fara precedent petrecut in prima liga de fotbal a Turciei, unde arbitrul Halil Umut Meler, cel mai bine cotat central turc, a fost luat la bataie de presedintele clubului Ankaragucu, suparat ca formatia sa a fost egalata in ultimul minut de Rizespor. Olimpiu Morutan a deschis scorul pentru formatia din capitala Turciei in minutul .

Arbitrul turc lovit pe teren a luat o decizie categorica

Halil Umut Meler si-a petrecut noaptea de luni spre marti intr-un spital din Ankara, dupa ce a fost victima unei agresiuni fizice chiar la nivelul terenului. Campionatul Turciei a fost suspendat. Presedintele clubului Ankaragucu, arestat! Scene incredibile din Turcia. Presedintele clubului la care evolueaza Olimpiu Morutan a intrat pe teren si a lovit arbitrul cu pumnul .

Ce masura a fost luata asupra celor 3 barbati care l-au batut pe arbitru in Turcia. Federatia de Fotbal a suspendat toate competitiile

Faruk Koca, in varsta de 59 de ani, a fost protagonistul unui incident nefericit la incheierea partidei dintre Ankaragucu si Rizespor, scor 1-1, din cadrul celei de-a 15-a etape a campionatului turc. Presedintele gazdelor, in arest, dupa atacul asupra arbitrului Presedintele gazdelor l-a atacat fizic arbitrul Halil Umut Meler, lovit cu un pumn in fata, dupa ce oaspetii au reusit sa egaleze in minutul 90+7. Ca urmare a acestui incident, Federatia de Fotbal din Turcia a luat decizia de a suspenda toate competitiile. in plus, presedintele gazdelor, numit Koca, a fost arestat, alaturi de alti doi membri din conducere care au intrat si ei pe teren.

Arbitrul batut de presedintele lui Ankaragucu, prima reactie: Mi-a spus ca ma omoara

Arbitrul Halil Umut Meler a oferit o prima reactie, marti, la mai putin de 24 de ore dupa ce a fost lovit in fata de Faruk Koca, presedintele clubului Ankaragucu, la finalul partidei cu Rizespor etapa 15 din campionatul Turciei).

Erdogan intervine dupa ce un arbitru a fost batut in campionatul Turciei - Decizia drastica luata de Federatie

Federatia Turca de Fotbal a anuntat amanarea tuturor meciurilor din campionat pana la noi ordine, in urma loviturilor primite de arbitrul Halil Umut Meler, luni seara, la partida dintre Ankaragucu si Rizespor. Pana si Recep Tayyip Erdogan, presedintele Turciei, a comentat acest moment.

Erdogan, prima reactie dupa incidentul violent din campionatul Turciei

Presedintele Turciei, Recep Tayyip Erdogan, a condamnat incidentul de la partida dintre Ankaragucu si Rizespor si i-a urat arbitrului lovit de oficialul gazdelor recuperare rapida. Presedintele lui Ankaragucu, Faruk Koca, l-a lovit cu pumnul in fata pe arbitrul Halil Umut Meler la finalul remizei cu Rizespor din campionatul Turciei, in care golul egalizator al oaspetilor a venit in minutul 97. Pentru gazde marcase internationalul roman Olimpiu Morutan.

Brigada lui Istvan Kovacs va arbitra una dintre semifinalele UEFA Nations League

Partida dintre Tarile de Jos si Croatia, din semifinalele UEFA Nations League, va fi condusa la centru de arbitrul roman Istvan Kovacs, care va fi ajutat la cele doua linii de catre asistentii Vasile Florin Marinescu si Mihai Ovidiu Artene. Cel de-al patrulea oficial va fi turcul Halil Umut Meler. in camera VAR se vor .

Euro 2020, preliminarii: Turcul Halil Umut Meler va arbitra meciul Romania - Insulele Feroe

Turcul Halil Umut Meler arbitreaza meciul Romania - Insulele Feroe, care se va disputa, marti, de la ora 21. 45, in grupa F de calificare la Campionatul European.

actualitate, 13:45