08:15

Victorie pentru Mircea Lucescu in Liga Europa. Toate rezultatele serii

Echipa Sahtior Donetk, antrenata inca din 2004 de Mircea Lucescu, a invins, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, formatia Anderlecht Bruxelles, in prima mansa a optimilor Ligii Europa. continuă pe Adevărul

Victorie pentru Mircea Lucescu in Liga Europa. Toate rezultatele serii si rezumatele video ale meciurilor

Avancronica Sahtior-Anderlecht. Sansa uriasa pentru Mircea Lucescu in Liga Europa

Sahtior Donetk s-a calificat in stil de mare echipa in optimile de finala din Liga Europa, iar Mircea Lucescu si-a demonstrat inca o data calitatile de antrenor. Sortii i-au suras tehnicianului nostru si Sahtior porneste cu prima sansa in dubla cu Anderlecht Bruxelles.

Mircea Lucescu face un pas important spre sferturi in Liga Europa

Sahtior Donetk, echipa pregatita de Mircea Lucescu, a invins-o joi seara pe Anderlecht Bruxelles, cu 3-1, intr-un meci disputat pe teren propriu la Lvov in prima mansa a optimilor de finala in Liga Europa.

Mircea Lucescu poate face azi primul pas spre sferturile Ligii Europa. Programul complet al partidelor competitiei

Mircea Lucescu a castigat cu Sahtior Donetk ultima editie a Cupei UEFA, in 2009, iar azi va incerca sa faca primul pas catre sferturile Ligii Europa, asa cums e numeste acum competitia.

actualitate, 08:15