01:05

VIDEO Cupa Germaniei: Bayern Munchen, in sferturi dupa 4-3 cu Hoffenheim Rezultatele serii

Bayern Munchen a condus cu 3-1 si 4-1 in partida jucata pe Allianz Arena in compania celor de la Hoffenheim, dar a trait periculos finalul meciului dupa ce oaspetii au mai marcat de doua ori. Liderul din Bundesliga s-a impus cu 4-3 si a obtinut calificarea in sferturile Cupei Germaniei. continuă pe Hotnews

VIDEO Cupa Spaniei: Granada - Valencia 2-1 Detinatoarea trofeului, eliminata in sferturi - Soldado, eroul gazdelor

Valencia, detinatoarea trofeului, a parasit Cupa Spaniei in faza sferturilor, dupa ce a fost invinsa in deplasare de Granada, scor 2-0, intr-o partida disputata pe Estadio Nuevo Los Carmenes.

VIDEO Surprize in Cupa Germaniei: Borussia Dortmund si RB Leipzig, eliminate in optimi Reyna, golul serii

Marti au avut loc primele partide din faza optimilor Cupei Germaniei, iar doua dintre ele s-au incheiat cu rezultate surprinzatoare. La fel ca la editia de anul trecut, Werder Bremen a reusit sa o elimine din competitie pe Borussia Dortmund. in alt meci al serii, RB Leipzig fostul lider din Bundesliga) a cedat pe terenul celor de la Eintracht Frankfurt.