05:30

VIDEO Liga 1: FC Botosani vs Sepsi Sfantu Gheorghe 1-2 Covasnenii, cu un pas in play-off

Sepsi Sfantu Gheorghe a obtinut o victorie foarte importanta, luni, pe terenul echipei FC Botosani, scor 2-1. in urma acestui succes, covasnenii aproape ca si-au asigurat prezenta in play-off au acumulat 43 de puncte). Situatia nu sta la fel de bine pentru moldoveni - au doar doua puncte peste Astra Giurgiu, ocupanta locului 7, cu trei etape ramase de disputat. continuă pe Hotnews

VIDEO Liga 1: CSU Craiova, victorie importanta la Medias (2-0 vs Gaz Metan)

CSU Craiova a obtinut o victorie importanta in lupta pentru titlul de campioana din Liga 1, formatia din Banie castigand, scor 2-0, pe terenul echipei Gaz Metan Medias. intalnirea a avut loc in etapa cu numarul XXVII din Liga 1.

FC Botosani - Sepsi 1-2. Calificare in playoff pentru formatia din Sf.Gheorghe

Sepsi a deschis scorul prin golul marcat de Vasvari, in minutul 41, dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Safranko. Pe finalul meciului Sepsi a dat lovitura prin Tamas la capatul unui contraatac in superioritate numerica. FC Botosani a redus din diferenta prin Camara in minutul 90+3. Prea tarziu pentru a mai schimba soarta celor trei puncte.

actualitate, 05:30