08:45

VIDEO Manchester United - West Ham 2-1 / Paul Pogba a adus victoria cu doua goluri din penalty

Manchester United a castigat partida cu West Ham United, scor 2-1, in etapa cu numarul 34 din Premier League. Victoria diavolilor a venit in urma a doua lovituri de la 11 metri, ambele transformate de Paul Pogba. continuă pe Hotnews

VIDEO Manchester United - Barcelona 0-1 / Autogolul lui Shaw, decisiv pe Old Trafford

Barcelona a facut un pas important spre calificarea in semifinalele Champions League dupa ce a s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Manchester United. Shaw a fost decisiv pe Old Trafford, autogolul acestuia 13) stabilind invingatoarea. Returul va avea loc marti 16 aprilie), pe Camp Nou.

LiveScore Manchester United vs Barcelona; Ajax vs Juventus (ora 22:00) - Echipele de start, Cristiano Ronaldo este titular

Cel mai tare duel din sferturile Champions League este, fara indoiala, cel dintre Manchester United si FC Barcelona. Au trecut aproximativ opt ani de cand cele doua formatii s-au aflat fata in fata intr-un meci oficial, miza fiind atunci chiar trofeul Champions League. A doua partida a serii le aduce in scena pe Ajax, revelatia actualei editii a competitiei, si Juventus. Lancierii au inceput competitia din preliminarii si au ajuns in sferturi dupa ce au eliminat-o in faza precedenta pe Real Madrid castigatoarea din ultimii trei ani). Cele doua partide vor incepe de la ora 22:00, vor fi transmise in direct pe Digi Sport, Telekom Sport si Look si LiveScore pe HotNews. ro.

LiveScore Manchester United vs Barcelona 0-1 / Ajax vs Juventus 0-1 (Pauza)

Champions League, sferturi: Barcelona, cu un pas in semifinale (1-0 vs Manchester United, gratie unui autogol) / Ajax domina, dar obtine doar o remiza (1-1 vs Juventus)

Manchester United a avut mari probleme la finalizare si a pierdut in fata Barcelonei, scor 0-1, din cauza unui gol inscris in proprie poarta de Luke Shaw Luis Suarez a fost autorul moral, dupa ce a trimis decisiv spre poarta). Catalanii si-au facut treaba pe Old Trafford si pornesc drept favoriti la calificare in returul de pe Camp Nou. in cealalta partida a serii, Ajax a facut din nou un joc excelent, a dominat-o pe Juventus, insa a primit gol de la Cristiano Ronaldo si a reusit doar un rezultat de egalitate 1-1, Neres a egalat imediat dupa pauza) si va avea o misiune dificila in returul din Italia.

Manchester United continua cursa pentru un loc in Champions League

Lupta pentru primele patru pozitii la final de sezon in Premier League este din ce in ce mai aspra, iar Manchester United se numara printre aspirantele la un loc in ceea ce englezii numesc Big Four.

Manchester United fara sut pe poarta cu Barcelona: Este foarte dezamagitor!

Ole Gunnar Solskjaer, managerul echipei Manchester United, s-a aratat dezamagit de faptul ca echipa sa n-a avut nici macar un sut pe spatiul portii contra Barcelonei.

Manchester United, fara sut pe poarta Barcelonei / Ole Gunnar Solskjaer: Asta este dezamagitor

Antrenorul Ole Gunnar Solskjaer a declarat ca este foarte dezamagitor faptul ca echipa lui Manchester United nu a trimis niciun sut pe poarta formatiei FC Barcelona, la meciul din prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

FOTO Cum arata Messi dupa ce Smalling i-a spart nasul in partida Manchester United - Barcelona 0-1

Manchester United a fost invinsa pe teren propriu de FC Barcelona, scor 0-1 si are sanse mici de calificare in semifinalele competitiei.

Un autogol a decis meciul Manchester United - Barcelona

Autogolul marcat de Luke Shaw in minutul 12 a decis castigatoarea mansei tur a sferturilor Ligii Campionilor dintre Manchester United si FC Barcelona.

Un autogol a decis meciul Manchester United - Barcelona. Gazdele fara sut pe poarta!

actualitate, 08:45