10:00

VIDEO Real Madrid, noua campioana a Spaniei; Barcelona, victorie cu Eibar dupa ce a fost condusa cu 2-0

Real Madrid a castigat partida disputata pe terenul celor de la Malaga, scor 2-0, in ultima etapa din La Liga, si a castigat titlul de campioana dupa o pauza de cinci ani. Pe Camp Nou, Barcelona fost condusa cu 2-0 de Eibar, insa a reusit sa revina si s-a impus cu 4-2. continuă pe Hotnews

Real Madrid a castigat partida disputata pe terenul celor de la Malaga, scor 2-0, in ultima etapa din La Liga, si a castigat titlul de campioana dupa o pauza de cinci ani. Surpriza initial pe.

VIDEO Real Madrid, victorie cu 4-1 in meciul cu Celta Vigo - Galacticii, la un punct distanta de fericire

Real Madrid a castigat restanta cu Celta Vigo disputata in deplasare), scor 4-1, rezultat in urma caruia se afla la un singur punct distanta de titlul de campioana a Spaniei mai este o singura etapa de disputat in Primera Division). Pentre formatia lui Zinedine Zidane ar fi primul titlu dupa o pauza de cinci ani.

Real Madrid a cucerit cel de-al 33-lea titlu de campioana a Spaniei

Echipa de fotbal Real Madrid a cucerit al 33-lea titlu de campioana a Spaniei din istoria sa, in urma victoriei cu 2-0 inregistrata in deplasare, in fata formatiei Malaga.

Real Madrid la un punct de titlu

Echipa Real Madrid a castigat, miercuri seara, meciul restanta cu Celta Vigo, scor 4-1, si mai are nevoie de un singur punct in ultima etapa pentru a se incorona campioana a Spaniei.

Real Madrid, campioana in Primera Division

Real Madrid a devenit campioana in Primera Division, primul titlu obtinut dupa anul 2012.

Real Madrid invinge Celta Vigo, scor 4-1, si mai are nevoie de un singur punct pentru a castiga titlul in Spania

Formatia Real Madrid a invins, miercuri, in deplasare, echipa Celta Vigo, scor 4-1, intr-un meci restant din etapa a XXI-a si mai are nevoie de un singur punct pentru a castiga titlul in Spania. Pentru Real Madrid au marcat Cristiano Ronaldo '10 si '48, Benzema '70 si Kroos '88.

actualitate, 10:00