09:30

Winners Open, Cluj-Napoca: Gabriela Ruse, eliminata in primul tur Alexandra Dulgheru a ajuns pe tabloul principal

Elena Gabriela Ruse a fost eliminata, luni, in primul tur al turneului Winners Open, de categorie WTA 250, de la Cluj-Napoca. continuă pe Hotnews

Elena Gabriela Ruse, eliminata in primul tur la Winners Open

Elena Gabriela Ruse, locul 107 WTA si cap de serie numarul 5, a fost eliminata, luni, in primul tur la Winners Open.

Elena-Gabriela Ruse, eliminata in primul tur la Cluj-Napoca

Jucatoarea Elena-Gabriela Ruse a pierdut, luni, in mansa inaugurala a turneului Winners Open, competitie WTA 250 aflata la prima editie.

Winners Open, singurul turneu WTA din Romania va fi transmis si de Digi Sport

In perioada 2-8 august 2021, Digi Sport va transmite Winners Open, singurul turneu WTA organizat in .

Clasamentul WTA: Simona Halep se mentine in TOP 10 - Coborare de doua locuri pentru Gabriela Ruse

Simona Halep se mentine si in aceasta saptamana in TOP 10 WTA, iar Romania are in total noua sportive printre cele mai bune 200 din lume. Gabriela Ruse, una dintre cele mai in forma jucatoare ale noastre, a inregistrat o coborare de doua locuri fata de clasamentul WTA anterior.

Romania revine in calendarul WTA: De astazi, incepe Winners Open, la Cluj, cu nume grele

Intre 2014 si 2019, iubitorii sportului-alb din Romania au savurat Bucharest Open, turneu de zgura, gazduit de Arenele BNR. Dupa ce aceasta baza a ajuns in paragina, si competitia gazduita de ea a disparut din calendarul WTA.

actualitate, 09:30