Wta Linz

WTA: Ostapenko a triumfat la Linz

Letona Jelena Ostapenko, favorita 1, a devenit, duminica, prima jucatoare care a castigat doua titluri la simplu in circuitul WTA in acest an, informeaza wtatennis. com.

Jelena Ostapenko, campioana la Linz

Letona Jelena Ostapenko a castigat turneul WTA 500 de la Linz, dupa ce a invins-o in finala pe rusoaica Ekaterina Alexandrova, duminica, in doua seturi, 6-2, 6-3. Duelul dintre primele doua favorite ale acestei competitii a durat 71 de minute, Ostapenko trecandu-si in palmares la final al doilea titlu al sezonului, dupa cel cucerit luna .

Castigatoarea turneului WTA Linz

Jelena Ostapenko a castigat turneul WTA de la Linz, dupa ce a invins-o categoric in finala pe Ekaterina Alexandrova, scor 6-2, 6-3.

Finalistele de la WTA Linz

Jelena Ostapenko si Ekaterina Alexandrova vor juca finala turneului WTA de la Linz. Cele doua au trecut de Anastasia Pavlyuchenkova si Donna Vekic.

Favorita numarul patru, eliminata in sferturile WTA Linz - Tabloul complet al semifinalelor

Elise Mertens a fost eliminata in sferturile turneului WTA de la Linz, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Anastasia Pavlyuchenkova, scor 6-3, 6-2.

WTA Linz: Principala favorita, calificare in semifinale dupa doar 64 de minute

Jelena Ostapenko a obtinut vineri calificarea in semifinalele turneului WTA de la Linz, dupa ce a trecut fara emotii in doua seturi de Jodie Burrage, scor 6-1, 6-2.

WTA Linz: Calificare in sferturi pentru principala favorita - Set pierdut cu locul 91 mondial

Jelena Ostapenko a obtinut joi seara calificarea in sferturile turneului WTA de la Linz, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Clara Tauson, scor 3-6, 6-4, 7-67).

Jaqueline Cristian s-a oprit in optimi la Linz

Jucatoarea Jaquline Cristian a fost eliminata, miercuri, in optimile de finala la turneul WTA de la Linz.

WTA Linz: Jaqueline Cristian, invinsa in optimi de o jucatoare din afara Top 100 mondial

Jaqueline Cristian s-a oprit in optimi la turneul de categorie WTA 500 de la Linz, sportiva noastra fiind invinsa in doua seturi de Jodie Burrage a doua cel mai bine clasata jucatoare din Marea Britanie).

WTA Linz: Jaqueline Cristian, infrangere drastica in ultimul tur al calificarilor

Jaqueline Cristian a ratat calificarea pe tabloul principal al turneului WTA 500 de la Linz, sportiva noastra fiind surclasata de daneza Clara Tauson ocupanta locului 91 in clasamentul mondial).

VIDEO WTA Linz: Victorie lejera in finala pentru jucatoarea din Rusia

Anastasia Potapova a castigat turneul WTA 250 de la Linz, dupa ce a invins-o duminica in finala pe croata Petra Martic.

VIDEO Surpriza la WTA Linz: Principala favorita, eliminata in semifinale de locul 34 mondial

Favorita numarul 1 a turneului WTA 250 de la Linz, Maria Sakkari, a fost invinsa in semifinalele competitiei de Petra Martic, ocupanta locului 34 WTA.

VIDEO Finalista de Grand Slam, eliminata in semifinale la WTA Linz

Marketa Vondrousova 89 WTA) a fost eliminata in semifinalele turneului WTA 250 de la Linz de ocupanta locului 44 WTA, rusoaica Anastasia Potapova.

WTA Linz: Calificare in semifinale pentru favorita numarul 1

Maria Sakkari isi respecta statutul de favorita la WTA Linz si s-a calificat in faza semifinalelor dupa ce a invins-o pe Donna Vekic, scor 6-3, 7-6.

WTA Linz: Principala favorita, calificare fara emotii in sferturi

Maria Sakkari, favorita numarul 1 la turneul WTA Linz, a trecut in doua seturi de rusoaica Varvara Gracheva, scor 6-4, 6-2.

Begu, spulberata in turneul de la Linz: Cati bani va primi Irina pentru esec

Din pacate, continua un sezon extrem de slab pentru fetele noastre in circuitul WTA.

Irina Begu, eliminata in primul tur al turneului de categorie WTA 250 de la Linz

Jucatoarea de tenis Irina Begu a fost invinsa, miercuri, de daneza Clara Tauson, scor 1-6, 2-6, in primul tur al turneului de categorie WTA 250 de la Linz, potrivit digisport. ro. Irina Begu a fost eliminata in primul tur la Linz Irina Begu a pierdut categoric primul set, dar a incercat sa revina in actul secund al meciului.

Irina Begu, eliminata in primul tur la Linz de o jucatoare din afara sutei mondiale

Clasata pe locul 141 WTA, daneza Clara Tauson a furnizat surpriza in meciul cu Irina Begu 27 WTA).

WTA Linz: Irina Begu, eliminata fara drept de apel de o sportiva din afara TOP 100

Locul 27 mondial si a treia favorita a intrecerii, Irina Begu a fost eliminata in primul tur al turneului WTA de la Linz, de categorie 250. Jucatoarea noastra a fost intrecuta de Clara Tauson Danemarca, ocupanta a locului 141 WTA), scor 6-1, 6-2.

WTA Linz: Jaqueline Cristian, invinsa de locul 73 WTA

Jaqueline Cristian a fost eliminata marti in prima runda a turneului WTA 250 de la Linz, dupa ce a pierdut in fata italiencei Camila Giorgi 73 WTA).

actualitate, 12:00