15:45

WTA Miami: Bianca Andreescu, in finala dupa ce adversara a servit pentru castigarea partidei - Duel cu Ashleigh Barty

Bianca Andreescu se va lupta cu Ashleigh Barty pentru titlul de la Miami, dupa ce sportiva care reprezinta Canada s-a impus in al patrulea meci consecutiv de trei seturi. continuă pe Hotnews

ATP Miami: Jannik Sinner, in finala dupa un meci echilibrat cu Roberto Bautista Agut

Jannik Sinner s-a calificat in finala turneului de la Miami, dupa ce l-a invins pe Roberto Bautista Agut, scor 5-7, 6-4, 6-4.

Bianca Andreescu in finala turneului de la Miami

Jucatoarea Bianca Andreescu s-a calificat pentru prima data in cariera in ultimul act al turneului Miami Open.

VIDEO Bianca Andreescu, in semifinale la Miami - Victorie in trei seturi cu Sara Sorribes Tormo

Bianca Andreescu s-a calificat in semifinalele turneului WTA 1. 000 de la Miami, dupa ce a castigat un meci care a durat doua ore si 36 de minute.

VIDEO Bianca Andreescu, in sferturi la Miami - Revenire de senzatie cu Garbine Muguruza

Bianca Andreescu este in sferturi la Miami, sportiva care reprezinta Canada reusind cea mai importanta victorie dupa revenirea pe teren: a invins-o pe Garbine Muguruza. Meciul a fost unul electrizant, iar succesul s-a conturat dupa doua ore si 11 minute 3-6, 6-3, 6-2).

Andreescu face furori la Miami: Bianca e in semifinale, dar Osaka a fost spulberata in sferturi

Din pacate, Romania n-a prins a doua saptamana a turneului cu nicio jucatoare dintre cele patru pe care le-a avut pe tabloul principal. in schimb, Bianca Andreescu 20 de ani, 9 WTA), pe jumatate romanca, isi continua parcursul impresionant in SUA.

Bianca Andreescu e din nou pe val

Jucatoarea canadiana cu origini romanesti s-a calificat in semifinalele Openului de la Miami.

WTA Miami: Naomi Osaka, jucatoarea momentului, eliminata fara drept de apel in sferturi

Naomi Osaka a parasit turneul WTA 1000 de la Miami in sferturi, campioana en-titre de la Australian Open pierzand un set cu 6-0.

actualitate, 15:45