12:00

ATP Miami: Jannik Sinner, in finala dupa un meci echilibrat cu Roberto Bautista Agut

Jannik Sinner s-a calificat in finala turneului de la Miami, dupa ce l-a invins pe Roberto Bautista Agut, scor 5-7, 6-4, 6-4. continuă pe Hotnews

WTA Miami: Bianca Andreescu, in finala dupa ce adversara a servit pentru castigarea partidei - Duel cu Ashleigh Barty

Bianca Andreescu se va lupta cu Ashleigh Barty pentru titlul de la Miami, dupa ce sportiva care reprezinta Canada s-a impus in al patrulea meci consecutiv de trei seturi.

Fotbalist de la nationala Romaniei, umilit in direct la TV, dupa meci. Ce s-a intamplat cu omul lui Adi Mutu

Aseara Nationala Romaniei U21 a jucat, din pacate, ultimul meci la Campionatele Europene. MEciul cu echipa Germaniei s-a terminat la egalitate, dar Adi Mutu si elevii sai revin acasa. Egalul a lasat un gust amar selectionerului. Criticile de dupa meci au fost dure, mai ales la adresa unor jucatori. Cel mai criticat jucator la selectionatei .

ATP Miami: Horia Tecau si Marcelo Arevalo, eliminati in sferturi dupa ce au ratat o minge de meci

Perechea alcatuita din tenismanul roman Horia Tecau si salvadorianul Marcelo Arevalo a fost invinsa de cuplul britanic Daniel EvansNeal Skupski cu 6)6-7, 6-3, 11-9, miercuri, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului Miami Open, de categoria ATP Masters 1. 000, dotat cu premii totale de 3. 785 dolari.

ATP Miami: Stefanos Tsitsipas, al doilea favorit, eliminat in sferturi

Hubert Hurkacz 37 ATP) s-a calificat in semifinalele turneului ATP Masters 1. 000 de la Miami. Polonezul, cap de serie nr. 26, l-a eliminat in sferturi pe grecul Stefanos Tsitsipas, al doilea favorit al competitiei.

actualitate, 12:00