01:05

WTA New Haven: Simona Halep, principala favorita; Sorana Carstea, wild-card pentru a evolua in calificari

Simona Halep, locul 2 WTA, va incerca sa-si apere titlul cucerit anul trecut la turneul Premier de la New Haven, cu premii de 710. 000 de dolari, din postura de principala favorita, in timp ce Sorana Carstea, 80 WTA, a primit din partea organizatorilor un wild card pentru calificarile competitiei. continuă pe Hotnews

Simona Halep, cap de serie nr. 1 la New Haven

Simona Halep va fi favorita numarul 1 la turneul de la New Haven SUA) din acest an, acolo unde revine din postura de campioana en titre. Meciurile ei de la acet turneu vor fi live pe siteul onlinesport. ro.

Simona Halep s-a calificat in sferturile turneului WTA de la Cincinnati

Simona Halep si-a respectat statutul de a doua favorita si s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Cincinnati. Locul 2 in clasamentul WTA, Halep a trecut in doua seturi, scor 6-4, 7-5, de.

WTA Cincinnati: Simona Halep - Lucie Safarova (18:00)

Simona Halep favorita numarul doi) va lupta pentru un loc in sferturile turneului Premier 5 de la Cincinnati cu Lucie Safarova Cehia, locul 17 WTA si cap de serie numarul 16). Partida se va disputa pe Terenul 3 si va fi LiveText pe HotNews. ro de la ora 18:00.

UPDATE WTA Cincinnati: Simona Halep - Lucie Safarova 6-4, 7-5/ Simona o intalneste pe Sarapova in sferturi

Simona Halep s-a calificat pentru al doilea an consecutiv in sferturile turneului Premier 5 de la Cincinnati, dupa ce a invins-o pe Lucie Safarova Cehia, locul 17 WTA si cap de serie numarul 16). A fost 6-4, 7-5 pentru Simona, dupa o partida care a durat o ora si 29 de minute. Sarapova N. 5) a dispus cu 6-4, 7-6 2) de compatrioata sa Anastasia Pavliucenkova si se va duela cu Simona Halep in sferturi.

WTA Cincinnati: Simona Halep - Lucie Safarova 6-4, 7-5/ Halep, in sferturile competitiei

WTA: Retur extraordinar printr-o lovitura brilianta pentru Simona Halep la Cincy (Video). UPDATE: Adauga rezumantul video al meciului

Simona Halep a aparut pe siteul WTA cu un schimb de mingi din meciul castigat miercuri dimineata cu Kirsten Flipkens. Cei de la WTA l-au considerat drept un retur extraordinar printr-o lovitura brilianta. A fost un punct frumos, insa au fost in meci si lovituri mai reusite, schimburi mai lungi si mai spectaculoase sau lovituri la limita. Iata mai jos punctul ales de WTA, dar si rezumatul video al meciului.

WTA: Retur extraordinar printr-o lovitura brilianta pentru Simona Halep la Cincy (Video)

Simona Halep a aparut pe siteul WTA cu un schimb de mingi din meciul castigat miercuri dimineata cu Kirsten Flipkens. Cei de la WTA l-au considerat drept un retur extraordinar printr-o lovitura brilianta. A fost un punct frumos, insa au fost in meci si lovituri mai reusite, schimburi mai lungi si mai spectaculoase sau lovituri la limita de exemplu, cele doua forehanduri in diagonala, trase la indigo, care au inchis meciul pe fondul unui joc disperat al belgiencei, care ar fi vrut sa revina iarasi de la 5-1). Iata mai jos punctul ales de WTA.

Simona Halep, cot la cot cu adversarele sale la WTA LIVE (video)

Simona Halep a fost prezenta luni seara la emisiunea WTA LIVE, acolo unde a fost invitata de Serena Williams, Petra Kvitova, Maria Sharapova, Angelique Kerber, Eugenie Bouchard si Jelena Jankovic. Halep a vorbit despre tenis, despre vacanta pe care tocmai a terminat-o, dar a si aruncat cateva mingi semnate spre deliciul celor cateva zeci de persoane prezente.

Simona Halep si-a aflat adversara din turul doi, de la Cincinnati. Acesta va fi primul meci de cand ocupa locul 2 WTA

Simona Halep 2 WTA) va reveni, dupa o pauza de aproximativ o luna, la turneul Cincinnati, din SUA. Romanca se va duela cu belgianca Kirsten Flipkens 54 WTA).