09:30

WTA Ostrava: Cori Gauff s-a calificat in optimi Elena Rybakina a fost eliminata (Rezultatele zilei)

Cori Gauff 55 WTA) a invins-o, marti, pe Katerina Siniakova, in primul tur al competitiei de la Ostrava. in optimi s-au mai calificat jucatoare precum Ons Jabeur, Karolina Muchova, Darya Kasakina, Jennifer Brady si Veronika Kudermetova, in timp ce Elena Rybakina a sasea favorita) a fost eliminata. continuă pe Hotnews

WTA Ostrava: Irina Begu, aproape de tabloul principal Urmeaza duelul cu Cori Gauff

Irina Begu 76 WTA si cap de serie 11) s-a calificat, sambata, in ultimul tur al calificarilor la turneul WTA de la Ostrava.

Romania, fara reprezentante pe tabloul principal de la Ostrava - Irina Begu, eliminata in ultimul tur la calificarilor

Irina Begu, locul 76 WTA si cap de serie numarul 11, a fost invinsa, cu scorul de 6-4, 6-4, de americanca Cori Gauff, locul 55 WTA si cap de serie numarul 3, in ultimul tur al calificarilor pe tabloul principal al turneului de categorie Premier de la Ostrava.

WTA Ostrava: Anett Kontaveit, Maria Sakkari, Barbora Krejcikova si Sara Sorribes Tormo s-au calificat in turul al doilea

Anett Kontaveit, Maria Sakkari, Barbora Krejcikova si Sara Sorribes Tormo sunt primele jucatoare care s-au calificat in turul secund al turneului WTA de la Ostrava, in urma rezultatelor inregistrate luni.

WTA Ostrava: Monica Niculescu s-a calificat in turul doi al probei de dublu, dupa ce a trecut de Raluca Olaru

Perechea Monica NiculescuNadiya Kichenok RomaniaUcraina) a invins, marti, cu scorul de 7-5, 3)6-7, 10-5, cuplul Raluca OlaruAnna-Lena Friedsam RomaniaGermania), in turul I al turneului de categorie Premier de la Ostrava.

WTA Ostrava: Monica Niculescu avanseaza pe tabloul de dublu

Perechea Monica Niculescu Romania)Nadia Kicenok Ucraina) s-a calificat, marti seara, in sferturil.

actualitate, 09:30