01:05

Xenofobe Fanilor

Mititelu: Comisia de Recurs mi-a dat dreptate

Adrian Mititelu, patronul echipei FCU 1948, a reactionat dupa decizia de joi a Comisiei de Recurs in cazul partidei Sepsi FCU 1948, suspendata de arbitru in minutul 26 din cauza scandarilor xenofobe ale fanilor din Banie.

Comisia de Recurs a dat verdictul in cazul Sepsi OSK FCU Craiova: meciul se rejoaca!

Partida dintre Sepsi OSK si FCU Craiova, suspendata din cauza scandarilor xenofobe ale fanilor echipei din Banie, se va rejuca din minutul 1, in urma deciziei dictate de Comisia de Recurs a FRF. Comisia de Recurs a decis ca partida disputata la Sf. Gheorghe la finalul lunii ianuarie si suspendata de arbitru in minutul 26 .

Oficial: Meciul Sepsi FCU 1948 se va rejuca

Comisia de Recurs FRF a oferit, joi, verdictul in cazul meciului Sepsi FCU 1948, partida suspendata de arbitru dupa doar 26 de minute din cauza scandarilor xenofobe ale fanilor olteni.

Scandari rasiste ale fanilor lui Lazio la meciul cu Napoli. Federatia din Italia a deschis o ancheta

Circa 100 de fani ai echipei Lazio au avut scandari xenofobe inainte de a intra pe stadionul Diego Armando Maradona din Napoli.

Comisia de Recurs a FRF amana pronuntarea in cazul Sepsi FCU

LPF anunta pe site-ul oficial ca decizia Comisiei de Recurs a FRF in cazul meciului Sepsi FCU 1948 intrerupt din cauza scandarilor xenofobe ale fanilor olteni a fost amanata.

Adrian Mititelu dupa decizia Comisiei de Disciplina in cazul Sepsi - FCU: A fost o executie

Comisia de Disciplina s-a pronuntat, miercuri, in cazul meciului dintre Sepsi Sf. Gheorghe si FCU 1948, partida suspendata din cauza scandarilor xenofobe venite din partea fanilor craioveni.

Presa din Ungaria, vesti de ultima ora din Romania, despre scandalul xenofob de la meciul Sepsi FC U Craiova. Se cere excluderea din campionat

Presa din Ungaria a intrat in panica dupa scandalul de la meciul Sepsi FC U Craiova, oprit din cauza scandarilor xenofobe ale fanilor olteni. Nemzeti a aflat ca in Romania a aparut o petitie prin care se cere ca formatia din Sfantu Gheorghe sa fie exclusa din campionat. Nemzeti a aflat ca fanii mai .

U Craiova nu va mai permite accesul fanilor la meciurile de acasa. Adrian Mititelu: Nu mai sunt capabil sa pot organiza un meci de fotbal. Nu vom avea suporteri nici in deplasare

Adrian Mititelu, patronul lui U Craiova 1948, a anuntat ca echipa va juca meciurile de pe teren propriu fara spectatori pe o perioada nedeterminata, invocand comportamentul fanilor de la ultimele partide, transmite GSP. ro. Clubul din Banie este in centrul unui scandal major, fiind protagonistul primului meci din istoria campionatului romanesc care a fost oprit din cauza scandarilor xenofobe.

GSP. Marcel Puscas a acuzat ca fanii lui Sepsi au injurat Romania utilizand limba maghiara. Replica acida a lui Attila Hadnagy

Attila Hadnagy, directorul general al celor de la Sepsi Sfantu Gheorghe, a revenit cu noi precizari dupa scandalul urias iscat duminica, la duelul de pe teren propriu cu FCU Craiova, cand arbitrul Andrei Chivulete a oprit meciul din cauza scandarilor xenofobe ale fanilor olteni.

SuperLiga: U Craiova 1948 se dezice de comportamentul fanilor Acuze catre Sepsi pentru organizarea partidei

Meciul dintre Sepsi si U Craiova 1948 a fost incheiat in minutul 26, dupa scandarile xenofobe ale galeriei oaspetilor. Amenintati cu pierderea meciului, oltenii au emis un comunicat in care se dezic de atitudinea fanilor.

Premiera in Liga 1: Meciul Sepsi FCU Craiova, oprit definitiv in minutul 26 din cauza scandarilor xenofobe (VIDEO, GALERIE FOTO)

Meciul dintre Sepsi Sf. Gheorghe si FCU Craiova a fost oprit definitiv cand inca nici nu se terminase prima repriza, din cauza scandarilor xenofobe ale fanilor olteni, informeaza B1 TV. Arbitrul Andrei Chivulete a fost nevoit sa ia aceasta decizie in minutul 26, cand scorul era 0 0. Cel mai probabil, FCU Craiova va pierde la masa verde cu 0-3.

VIDEO SuperLiga: Sepsi Sfantu Gheorghe, victorie cu Universitatea Cluj Meciul, intrerupt din cauza fanilor

Sepsi Sfantu Gheorghe s-a impus cu 1-0 impotriva celor de la Universitatea Cluj, intr-un meci disputat in etapa a sasea a Superligii. Partida a fost oprita timp de zece minute din cauza scandarilor xenofobe ale suporterilor clujeni.

DigiSport: A venit nota de plata pentru scandarile xenofobe de la Farul - Sepsi! Amenda primita de clubul lui Hagi

Liga Profesionista de Fotbal a publicat pe site-ul oficial hotararea Comisiei de Disciplina cu privire la scandarile xenofobe ale fanilor Farului, in meciul cu Sepsi, aspect de care s-au plans inclusiv jucatorii covasneni.

Amenzi si suspendari dupa scandarile xenofobe de la meciul Farul - Sepsi Gica Hagi, printre cei penalizati

Farul Constanta a primit o amenda de peste 10. 000 de lei dupa scandarile xenofobe ale fanilor de la meciul din etapa a IV-a a Ligii 1 contra celor de la Sepsi Sfantu Gheorghe. Tehnicienii Gica Hagi si Leo Grozavu, eliminati la respectiva partida, au primit si ei penalizari si amenzi.

Sepsi cere masuri dupa manifestarile antimaghiare si xenofobe ale fanilor dinamovisti

Clubul Sepsi cere masuri dupa manifestarile cu caracter antimaghiar si xenofob ale fanilor FC Dinamo la adresa echipei din Sfantu Gheorghe, la meciul care a avut loc sambata, in Liga I.

Se lasa cu sanctiuni. Ce risca Dinamo dupa scandarile xenofobe de la meciul cu CSMS Iasi

Dinamo va fi sanctionata dupa ce arbitrul Iulian Calin a intrerupt meciul cu CSMS Iasi, din cauza unor scandari xenofobe ale fanilor.

Petrolul muta fanii din peluze la tribuna intai

Vesti bune pentru suporterii Petrolului inaintea meciului de luni cu Otelul Galati. Clubul a decis sa puna la dispozitia abonatilor din cele doua peluze bilete cu valoarea zero la tribuna a doua. Petrolul are ambele peluze suspendate pentru sase etape din cauza scandarilor xenofobe ale fanilor de la meciul cu Ceahlaul Piatra Neamt.

Stoican e suparat pe arbitrul Istavn Kovacs: Se crede Dumnezeu

Concordia Chiajna - Dinamo s-a terminat 0-0, dar meciul a avut cateva incidente neplacute, in specail din cauza scandarilor xenofobe ale fanilor dinamovisti.